header photo

Blog posts : "اخبار داخلی"

چرا برخی مقامات خواسته اصلی ما ( لغو خصوصی سازی) را سانسور میکنند؟

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

هوشیار باشیم!

 چرا برخی مقامات خواسته اصلی ما

( لغو خصوصی سازی)  را سانسور میکنند؟

همکاران عزیز؛ نماینده شهر در نامه به مقامات در تهران  و در سخنرانی در مجلس اصلا خواستار دولتی شدن شرکت نشده. دقت کنیم! ایشان خواستار این شده که علاه بر لزوم پرداخت دستمزدهای معوقه، لازم است شرکت را تحت پوشش حمایت از صنایع ورشکسته ببرند! نه!!! این خواسته ما نیست! خواسته ما این است: ما میخواهیم قبل از هر چیزی شرکت به بخش دولتی برگردد. خواسته ی اصلی ما بردن شرکت زیر پوشش صنایع ورشکسته نیست تا از این راه ضمن حفظ مالکیت بخش خصوصی، بدهی های بخش خصوصی توسط دولت پرداخت شود و باز هم برنده بخش خصوصی باشد و ما کماکان متکی به مالک خصوصی که اموال ما را به تاراج می برد. این پیشنهاد، کمک به مالکان فراری برای پرداخت بدهی هایشان است تا بتوانند از پول دولت بدهی شان را بدهند و برگردند و دوباره ما را چپاول کنند! این پیشنهاد که شرکت با همین بخش خصوصی زیر پوشش صنایع ورشکسته برود کمک به مالک خصوصی است نه به ما کارگران. اول بگذارید شرکت دولتی شود بعد زیر پوشش صنایع ورشکسته ببرید…

Read more

اعلام حمایت ۳۰ انجمن کارگری بخش ساختمانی کشور از مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه

اعلام حمایت ۳۰ انجمن کارگری بخش ساختمانی کشور

از مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه

▪️اردوی کار: 30 انجمن کارگری بخش ساختمانی در سراسر کشور با امضای بیانیه ای مشترک حمایت خود را از مطالبات کارگران هفت تپه اعلام کرده اند. متن این اعلامیه و اسامی نهادها به شرح زیر است:

▪️کارگران ،زحمت کشان ،رنجبران ایران
▪️با توجه به پیگیر‌ها و طبق آخرین اخبار، متاسفانه خبرها حاکی از سرکوب و زندانی کردن چندی از فعالین صنفی سندیکای شرکت هفت تپه در پانزدهمین روز اعتصابات مسالمت امیز و بر حق کارگران نسبت به مطالبات معوقه چندین ماهه خود بوده اند، هستیم .
▪️سفره کارگران این بخش از کارگران ایران به مانند تولید کنندگانی که چرخه های اقتصاد و شکوفایی ایران عزیزمان را در دست دارند روز به روز خالی و خالی تر میشود و متاسفانه به جای پیگری مطالبات بر حق و قانونیشان شاهد دستگیری و سرکوب این بخش از کارگران هستیم. 
همچنان که میدانید طبق بند 3 اساسنامه تمامی انجنمها و سندیکاه…

Read more

بیانیه سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

بیانیه سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

آقای روحانی! امروز روز آزمایش مسؤولان است نه مردم

رییس جمهور روحانی در جریان سفر استانی خود به خوی در آذربایجان غربی گفت: «امروز روز آزمایش دولت نیست، روز آزمایش همه ملت در برابر اقدامات ظالمانه آمریکاست

آزمایش؟ این مردم چقدر دیگر باید آزمایش بشوند؟ تا جایی که می‌دانم و می‌دانید مردم سال‌های سال‌است که در معرض آزمایش و ایستادگی در برابر مشکلات بوده‌اند. چه آزمایشی بزرگ‌تر از جنگ که این مردم در آن سربلند بیرون آمدند؛ به قول حافظ : «ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش»

اتفاقا امروز زمان آزمایش مسؤولان کشور است. امروز زمانی است که نشان می‌دهد مدعیان اداره کشور چند مرده حلاج هستند.

نمی‌شود هر وقت که پای آزمایش در میان است، ملت به صحنه بیایند. اینبار جدی جدی نوبت مسؤولان است. مردم چه کاری باید بکنند که تا به امروز نکردند؟ به قول معروف هر سازی زده شد این مردم با آن رقصیدند.

مگ…

Read more

بیانیه جمعی ازمعلمان عدالتخواه ایران

بیانیه جمعی ازمعلمان عدالتخواه ایران

در حمایت از اعتراضات برحق کارگران هفت تپه


این صدایی که از هفت تپه به گوش می رسد: 
"
نه زندان، نه تهدید، دیگراثر ندارد"


بغض فرو خفته طبقه کارگر ایران و تمام مزدبگیران است که دیگر نمی خواهند تن به استثمار و ستم بدهند.

آن چیز که امروز کارگران نیشکر هفت تپه و طبقه کارگر ایران فریاد می زنند همان چیزی است که معلمان ایران در تحصن سراسری مهر و آبان فریاد زدند صدای دردمند رانندگان کامیون است صدای وجدان بیدار و آگاه جامعه ، صدای جنبش دانشجویی ایران است
اگر چه امروز  بخاطر تشدید سرکوب و زندان،شعارِ
 

از هفت تپه تا تهران
زحمتکشان در زندان 

از خوزستان/کردستان تا تهران/خراسان 
کارگران(معلمان/دانشجویان) در زندان


بر ما تحمیل شده  و نشان از هجمه طبقه مسلط و باندهای قدرت بر معیشت و زندگی اقشار فرودست جامعه دارد در عین حال این شعار حامل این است که جنبش آزادی خواهی و عدالت طلبانه طبقه کارگر پیشروی جدی کرده است…

Read more

حتی یک سالن نمایش هم نداریم

رئیس انجمن هنرهای نمایشی زنجان:

حتی یک سالن نمایش هم نداریم

حسین نجفی (رئیس انجمن هنرهای نمایشی زنجان) مهم‌ترین مشکل تئاتر این استان را مشکلات سخت‌افزاری خواند و گفت: ما در مرکز استان سالن مخصوص نمایشی نداریم. یک سالن داریم که برای همه امور از آن استفاده می‌شود و اگر نوبت برسد، تئاتر هم روی صحنه می‌رود.

نجفی تشریح کرد: تنها سالن شهر زنجان برای برگزاری جلسات، همایش‌ها، موسیقی، جُنگ و… استفاده می‌شود و  در طول سال وقتی باشد نوبت به تئاتر هم می‌رسد.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی زنجان با بیان اینکه این شهر پلاتو و تماشاخانه‌ای برای اجرای تئاتر ندارد، گفت: تنها یک پلاتو برای تمرین داریم که گاهی چهار صندلی در آن می‌چینیم و برای اجرا هم از آن استفاده می‌کنیم.

نجفی خاطرنشان کرد: در زنجان ۱۳ گروه ثبت شده تئاتری داریم که با این شرایط و نبود سالن، فرصت اجرا برای آنها اندک و محدود است و برای همین بعضی از گروه‌ها در طول سال کار نمی‌کنند…

Read more

آموزش بی آموزش

آموزش بی آموزش

مهدی بوچانی

مسئله‌ی معلم چقدر مسئله‌ای اجتماعی است؟ چه رابطه‌ای با تحلیلی رفتن آموزش در مدارس دارد؟ معلمانی که دغدغه معیشت دارند و تصویر ذهنی از شغل خود دارند اما در تناقض با آن چیزی است که در واقعیت دیده می‌شود.

مسئله‌ی معلمان نه تنها مسئله‌ای اقتصادی بلکه مسئله‌ای سیاسی و اجتماعی است. امری که همه‌ی ما درون و در ارتباط با آن هستیم. بنابراین مسئله‌ی آن‌ها فراتر از دغدغه‌های شغلی و صنفی است. سیاست‌های نئولیبرال و آزادسازی قیمت‌ها از سوی دولت باعث عمیق‌تر شدن شکاف طبقاتی شده است. موضوع این نوشته پیامدهای اجتماعی این سیاست‌ها، جایگاه معلم‌ها در این شرایط و تبعات اجتماعی آن است.

تصویر یک معلم در ذهن شما چیست؟ اگر معلم هستید؛ خودتان را چگونه می‌بینید؟ آیا به دنبال علم و دانش و انتقال آموخته‌های خود هستید؟ آیا هر روز که سرکار می‌روید باانگیزه کافی بیدار می‌شوید؟ یا در حال حساب و کتاب هستید که زندگی روزمره‌تان را چگونه سر کنید؟ معلمی که گرفتاری معیشتی دارد، چگونه می‌تواند در عرصه‌ی فرهنگی حضور فعالی داشته باشد؟ اینجاست که مسئله‌ی معلم مسئله‌ای اجتماعی است. اینجاست…

Read more

اعلام همبستگی کارگران کارخانه هپکو اراک

اعلام همبستگی کارگران کارخانه هپکو اراک

با کارگران شرکت نیشکر هفت تپه و گروه ملی فولاد اهواز

فرا خوان سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

فرا خوان سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

نه تهدید نه زندان دیگر اثر ندارد!

کارگر زندانی آزاد باید گردد!

کارگران ،زحمتکشان ،مردم شریف و آگاه

شما همگی اطلاع دارید که دورجدید اعتصابات کارگران نیشکر هفت تپه در اعتراض به حقوق های پرداخت نشده و اعتراض به خصوصی سازی ، پانزده همین روز خود را پشت سرگذاشته است.

براساس توطئه های پشت پرده ( ژن های برتر ) مجتمع کشت وصنعت نیشکر هفت تپه به افرادی واگذار شده است که نه تنها نتوانستند رونقی دراین مرکز کارگری ایجاد کنند بلکه بر اساس منافع و خصلت سود پرستانه خود، منابع موجود در هفت تپه را به غارت برده اند.

ارزان فروشی هفت تپه به خودی ها !!؟ دراختیار در آوردند هزاران هکتار زمین حاصلخیز،در یافت  وام به مبلغ 800/000/000 دلار بعبارتی یعنی8/000/000/000/000 تومان، تنها گوشه ای ازدزدی و غارت آشکارتوسط " ژن های برتر " است .

کارگران هفت تپه بیش از نیم قرن است با خون و دل ، با  کار وزحمت و تلاش شبانه روزی از این مرکز کارگری به مانند چشم خود، مواظبت کرده اند تا منبع درآمدی…

Read more

بیانیه جمعی از وکلای دادگستری

بیانیه جمعی از وکلای دادگستری

در حمایت از اعتراضات کارگران هفت تپه و آزادی بازداشت شدگان 

لَا یُحِبُّ اللَّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلَّا مَنْ ظُلِمَ ۚ 

با توجه به نامگذاری سالهای اخیر تحت عنوان تولید و حمایت از کار و محصول داخلی ، بدون شک پایه و اساس پیشرفت صنعت ایران، نیروی کار و کارگران می باشند که با تامین نیازهای اولیه ایشان و رعایت حرمت و کرامت انسانی آنهاست که می توان به آینده روشنی امید داشت. 
متاسفانه در سالیان اخیر این طبقه شریف و زحمتکش با بی مهری کارفرمایان و بعضا نهادهای دولتی مواجه شده و مدتهاست که در نتیجه سوء مدیریت، زیاده خواهی و عدم شفافیت مدیران ، حقوق اولیه کارگران تضییع گردیده و در بسیاری از موارد جهت دریافت حقوق ماهیانه و گذران زندگی روزمره دچار مشکل می باشند. 
با توجه به عدم حل مشکلات ایشان در مواردی ناچار به تجمعاتی مسالمت آمیز گردیده تا بتوانند با جلب نظر مسئولین امر ، راهی برای برون رفت از این مسائل بیابند و چنین تجمعاتی بدون هیچگونه جهت گیری سیاسی بوده و کارگر…

Read more

اعضای مجمع نمایندگان کارگری نیشکر هفت تپه بازداشت شدند

اعضای مجمع نمایندگان کارگری نیشکر هفت تپه بازداشت شدند

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه اعلام کروه است که بر اساس آخرین پیگیری وضعیت کارگران بازداشت شده نیشکر هفت تپه : تمامی اعضای مجمع نمایندگان کارگری نیشکر هفت تپه و چند فعال کارگری و گفته می‌شود یک خبرنگار زن در بازداشت هستند/افراد دیگری که گفته می‌شود در بین بازداشت شدگان هستند از دیگر همکاران شاغل و برخی مدیران شرکت میباشند که بعد از حضور آنان جهت پیگیری وضعیت بازداشت شدگان در محل پلیس امنیت شوش بازداشت شدند

خبر وضعیت حال و روز همه بازداشت شدگان خوب گزارش می‌شود/ آمار و تعداد نفرات همه بازداشت شده، که بدست رسیده به شرح زیر است..

پویا بشمه : خوراک دام 
سعید منصوری : نماینده تحقیقات 
جلیل احمدی : نماینده کشاورزی 
عظیم سرخه : نماینده خدمات پشتیبانی 
مهدی داوودی : خدمات پشتیبانی 
سعید الکثیر : حراست
علیزاده : حراست
امید آزادی : کارخانه شکر
سید حسن فاضلی:نماینده تجهیزات …

Read more

قصه پر غصه نیشکر هفت‌تپه

قصه پر غصه نیشکر هفت‌تپه

 نمی‌خواهم با خبرنگار بیگانه مصاحبه کنم

اسماعیل بخشی، نماینده کارگران کارخانه نیشکر هفت‌تپه جزئیاتی از آخرین اعتراضات کارگران این کارخانه را در اختیار «فرهیختگان» قرار داده که می‌توانید در ادامه این موارد را بخوانید.

خیلی بی‌اعتماد بود و قبل از اینکه حرفی بزند خواست عکس کارت خبرنگاری‌ام را برایش ارسال کنم، می‌گفت: «به عالم و آدم بی‌اعتماد هستم، می‌خواهم مطمئن شوم شما خبرنگار وطنی هستی. اعتراض دارم ولی نمی‌خواهم کلامی از اعتراض‌هایم در رسانه‌‌های بیگانه منتشر شود.» وقتی عکس را دید و اطمینان یافت، اضطرابش کمتر شد و راحت‌تر صحبت کرد. معلوم بود آنقدر دلش پر است و به اصطلاح درد دل دارد که نمی‌داند از کجا شروع به صحبت کند. چندبار از من پرسید دقیقا چه چیزی باید بگویم؟ از بدبختی‌های خودم و بقیه کارگرها بگم یا از بی‌وجدانی مسئولانی که ما را مرتب سر می‌چرخانند تا جایی که الان چهارماه است که حقوق نگرفته‌ایم و همچنان دربه‌در این اداره و آن اداره هستیم. ترسی ندارم، اسمم را منتشر کنید، فقط حرف‌هایم را سانسور نکنید، بگذارید یک رسانه حداقل حرف ما کارگرها را منتشر کند…

Read more

شکست «مجمع عمومی» فرمایشی در پروژه امنیتی

شکست «مجمع عمومی» فرمایشی در پروژه امنیتی

سندیکاسازی دولتی در شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

جدیدترین پروژه ضد کارگری دولت جمهوری اسلامی ایران توسط نهادهای امنیتی و وزارت کار و همکاری مدیریت شرکت واحد، حراست و شورای اسلامی کار، علیه کارگران و سندیکای کارگران شرکت واحد در جریان است. این پروژه سندیکاسازی دولتی، با وجود تمام هیاهو و امکاناتی که در اختیار عاملین پروژه گذاشته شده است با آگاهی کارگران و سندیکای کارگران شرکت واحد و حمایت جنبش مستقل کارگری ایران در فاز اجرای برگزاری مجمع عمومی قلابی و فرمایشی با شکست مفتضحانه مواجه شد. این پروژه سندیکاسازی دولتی از تابستان امسال با عاملیت سعید ترابیان و حسن میرزایی از اعضای سابق و منفک شده ازسندیکای کارگران شرکت واحد که به طور مستند با نیروهای امنیتی، مدیریت و شورای اسلامی کار همکاری کرده اند پیش برده شده است.
عوامل این پروژه امنیتی، با جعل نام و سوء استفاده از آرم سندیکا و نشر چند مطلب، کارگران شرکت واحد را به شرکت در…

Read more

کارگران نیشکر هفت تپه، علیه خصوصی‌سازی


 کارگران نیشکر هفت تپه، علیه خصوصی‌سازی

حمایت گسترده مردم از خواست برحق کارگران نیشکر هفت تپه

همبستگی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و کارگران بازنشسته، با کارگران نیشکر هفت تپه

کارگران نیشکر هفت‌تپه در سیزدهمین روز اعتصاب همراه با خانواده‌های خود در خیابان‌های شوش راهپیمایی و در مقابل فرمانداری تجمع کردند. اعتصاب آنها با حضور فعال زنان کارگر، خانواده‌های کارگران، و بازنشستگان نیشکر هفت‌تپه همراه شد. در اهواز نیز کارگران معترض گروه ملی فولاد از اعتراض کارگران هفت‌تپه حمایت کردند. دولت وعده داده دو ماه از حقوق به‌تعویق‌افتاده کارگران را تا هفته آینده پرداخت کند.

اسماعیل بخشی، یکی از نماینده‌های کارگران در سندیکای نیشکر هفت‌تپه شنبه ۲۶ آبان در جمع اعتصاب‌کنندگان با انتقاد از دولت حسن روحانی در واگذاری مجتمع صنعتی هفت‌تپه به بخش خصوصی گفت: «اگر همه عالم جمع شوند و بگویند کار شما اشتباه است، باز هم می‌گوییم برحق‌ایم…

Read more

گروه‌های مافیایی اقتصاد از تحریم منتفع می‌شوند

 گروه‌های مافیایی اقتصاد از تحریم منتفع می‌شوند

دکتر حسین راغفر

حسین راغفر اقتصاددان و استاد دانشگاه الزهرا درباره‌ی وجود پولشویی در اقنصاد کشور و منتفع شدن گروه‌هایی از تحریم‌ها گفت: گروه‌های مافیایی متعددی در اقتصاد ما حضور دارند که از تحریم‌ها منتفع می‌شوند و از عدم شفافیت فعالیت‌های اقتصادی بهره‌های بزرگی برده‌اند.
راغفر در گفتگو با انصاف نیوز دریاره‌ی این گفته‌ی محمدجواد ظریف مبنی بر اینکه علت برخی مخالفت‌ها باFATF  منافعی بوده که افراد از پولشویی می‌برند گفت: قطعا بخشی از مخالفت‌ها با FATF به دلیل مسایل امنیتی کشور است که این قابل فهم و درک و پذیرش همه است، یعنی حتی مدافعین الحاق ما به FATF هم به این مساله واقفند که این الحاق پیامدهایی دارد.
اما ما گریزی در شرایط کنونی نداریم بجز اینکه به این کنوانسیون بپیوندیم و طبیعی است که در هر یک از این شرایط و عدم حضور ما در بسیاری از کنوانسیون‌ها گروه‌هایی منتفع می‌شوند و احتمالا گروه‌هایی هم متضرر می‌شوند و علت آن هم این است که اقتصاد ما یک اقتصاد شفاف نیست و به همین دلیل هم این دسته از مشکلا…

Read more

سخنرانی زهرا ساعی در خطبه‌های نماز جمعه تبریز

 سخنرانی زهرا ساعی در خطبه‌های نماز جمعه تبریز

برای اولین بار در تبریز، یک زن سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه‌ی این شهر شد.

«زهرا ساعی» نماینده مردم تبری در مجلس اولین زنی است که سخنران پیش از خطبه‌های تبریز شده است. در برخی شهرها پیشتر این اتفاق افتاده بود.

در دو هفته‌ی اخیر هم برای اولین بار زنان به ورزشگاه بزرگ آزادی تهران راه پیدا کردند تا بازی دو تیم فوتبال مردان پرسپولیس و کاشیما در قالب فینال جام باشگاه‌های آسیا را از نزدیک مشاهده کنند.

چند وقت پیش، تماشاچیان فوتبال در تبریز خواستار ورود زنان به ورزشگاه این شهر شده بودند.

گزیده‌ای از سخنان زهرا ساعی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در خطبه‌های امروز نماز جمعه‌ی تبریز به نقل از خبرگزاری مهر در پی میآید:

ــ بحران دریاچه ارومیه نیاز به عزم فراملی دارد. [با انتقاد از عدم تخصیص بودجه احیای دریاچه ارومیه] خشکی دریاچه ارومیه باعث افزایش مهاجرت مردم می شود. دریاچه ارومیه یک سوم جمعیت کشور را متاثر می کند. متاسفانه در پیگیری‌ ها با عدم تامین مالی روبه ‌رو می ‌شویم ولی باید به …

Read more

پیرامون سرکوب فعالان صنفی و بازداشت های اخیر

اطلاعیه‌ی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

پیرامون سرکوب فعالان صنفی و بازداشت های اخیر

بنام خداوند جان و خرد

معلمان ایران ، تحصن مهر و آبان ماه ۱۳۹۷ را در حالی با سرافرازی پشت سر گذاشتند که روند سرکوب و احضار فعالان صنفی از مهرماه ، هرگز متوقف نگشته و در روزهای منتهی به تحصن، این روند تشدید شده است.

احضار به اداره‌ی اطلاعات ، اطلاعات سپاه ، حراست ها و پلیس امنیت، تقریبا در تمام استان‌های فعال در تحصن صورت گرفته است. دست کم تاکنون ۳۰ فعال صنفی از جمله اسکندر لطفی بازرس شورای هماهنگی احضار و بازجویی شده اند و بیش از ۵۰ نفر پیام تهدید دریافت نموده اند واز روز یکشنبه تاکنون دست کم ۱۲ معلم بازداشت شده اند.

محمدرضا رمضانزاده دبیر انجمن صنفی معلمان استان خراسان شمالی که بعد از تحصن مهر بازداشت و به تازگی آزاد شده بود با یورش نیروهای اطلاعاتی روز دوشنبه باز هم دستگیر شده است و در پی آن ۵ نفر از اعضای هیات مدیره‌ی انجمن صنفی معلمان خراسان شمالی به نام های سعید حق پرست، علی فروتن، حمیدرضا رجایی، حسین رمضانپور دستگیر شده و به مکان نامعلومی منتقل شده اند.…

Read more

تاریخ اجتماعی ‏آب و سیاست در ایران

تاریخ اجتماعی ‏آب و سیاست در ایران

‏رابطه‌ی آب و سیاست در فلات ایران رابطه‌ی دیرینه‌ای است، سپیده‌دمان شکل‌گیری این رابطه به تحولات اقلیمی متعدد فلات ایران در عصر هولوسین بازمی‌گردد. فلات ایران پس از پایان عصر پلیستوسن (آخرین دوره‌ی عصر یخ) وارد دورانی از اعتدال اقلیمی می‌شود.

‏شروع هولوسین امکان بروز انقلاب کشاورزی و اهلی کردن دام را در عرض جغرافیایی بالاتر از رأس السرطان ممکن می‌سازد. شکوفایی فرهنگی و تقسیم‌کار پیچیده‌تر جوامع ابتدایی در این دوره شرایط یکجانشینی را فراهم می‌آورد.

‏فلات ایران در عصر هولوسین دوره‌های خشک و مرطوب را از سر گذرانده است. اما مهم‌ترین تحول هولوسین تشکیل سامانه‌های دریاچه‌ای در فلات مرکزی بر اثر ذوب یخ در اواخر پلیستوسن بود. تراز این دریاچه‌ها با جریان‌های رودخانه‌ای که از بقایای یخچال‌ها سرچشمه می‌گرفتند تنظیم می‌شد.

‏اراضی پست و بیابانی کنونی فلات مرکزی ایران در آن هنگام مملو از آب بودند و نخستین سک…

Read more

نامه جمعی ازبازنشستگان به حسن روحانی

نامه جمعی ازبازنشستگان به حسن روحانی

به نام خدا.

خدمت ریاست جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران جناب دکتر روحانی.

جناب آقای دکتر روحانی روزی در سخنرانی خود لب به سخن انتقاد گشودید و از نقد لایحه بودجه سال آینده نیز استقبال کردید؛ بر خود لازم دانستیم مطالبی را جهت احقاق حقوق به حق ملت ایران بعرض برسانیم.

1ــ شما به عنوان رئیس دولت و مقام اول اجرایی کشور حق انتقاد به وضع موجود ندارید بلکه خودتان باید پاسخگوي وضع موجود باشید.

۲- لایحه بودجه را نه نهاد رهبری و نه حوزه های علمیه و نه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می نویسد بلکه سازمان منحله برنامه و بودجه که در دوران آقای احمدی نژاد آنرا منحل و شما آنرا با مدیریت آقای نوبخت احیا نمودید می نویسد و کماکان خشت کجی که در اساس کج نهاده شده را مجددا با شدت بیشتری ادامه میدهید. این دیوار کج بی عدالتی را باید نهایتا فرو بریزید. ۳- در جهت اجرای عدالت و پاسخ به ندای حق طلبی ملت ایران شجاع باشید و این لایحه بودجه را از مجلس پس بگیرید که این بودجه ملت ایران نیست بلکه تقسیم بیت المال مابین چندین خانواده و موسسه ي غیر دولتی که می بایست بدون ارتزاق از بودجه دولتي و وابستگي به دولت اداره شوند!! در واقع شما ما کارکنان دولت را صدقه بگیر پنداشته اید در صورتیکه باید حق و حقوق واقعی ما را بدهید و ما به عنوان …

Read more

انواع مافیا در ایران!

انواع مافیا در ایران!

یونس عالی

 زمانی نوشتن و گفتن از مافیا و حرف زدن در مورد آن و ایضا نگارش مطلب در مطبوعات در مورد آن خیلی عقلانی به نظر نمی رسید! چرا که به علت کمبود مدارک محکمه پسند، گوینده و نویسنده به نشر اکاذیب !! و تشویش اذهان عمومی !! ( این یکی اخیرا خیلی کاربرد دارد!!) مجرم شناخته می شد… اما حالا کار از کار گذشته و مافیا در رده ها و صنوف و اشکال مختلف دیده شده و حتی مسئولین و دست اندرکاران همان صنف و رشته، وجود مبارکش !! را تایید می کنند و انگار بجای مسئولین مردم باید با آن مبارزه کنند .!!!

درباره مافیا

مافیا ریشه ای ایتالیایی دارد و به معنای مجمع و تشکیلاتی پنهانی گفته شده که برای دست یابی به منافع مالی از هر نوع امکانات غیر قانونی بهره می گیرد.

این واژه در کاربرد معمول آن به سازمان های جنایت کار و تبهکار اطلاق شده که در خرید و فروش مواد مخدر و اداره قمار، اداره فحشا و حتی قاچاق اسلحه و انسان نیز دخالت کرده اند. البته در ایران و جهان به رشته ها و صنوف و امکانات دیگر نیز شیوع یافته است…

Read more

تلاش برای صلح در چارچوب منافع ملی و ثبات منطقه یی

تلاش برای صلح در چارچوب منافع ملی و ثبات منطقه یی 

اردشیر زارعی قنواتی

برگزاری "نشست صلح افغانستان" در جمعه نهم نوامبر در مسکو با حضور هیاتی از "شورای عالی صلح افغانستان" و یک هیات بلندپایه از گروه "طالبان" به رهبری "عباس استانکزی" رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر و با مشارکت نمایندگان یازده کشور، تحول جدیدی بود که توسط رسانه ها کمتر به آن پرداخته شد. حضور هیات های نمایندگی از کشورهای هند، پاکستان، ایران، چین، قزاقستان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و یک نماینده از سفارت آمریکا در مسکو، در کنار روسیه و دو هیات افغانستانی موضوع مهمی بود که به خلاف مذاکرات پشت پرده قبلی نشاندهنده مشارکت تمام عوامل ملی، منطقه یی و جهانی مرتبط با بحران این کشور در این نشست یک روزه بود. از آنجا که بحران افغانستان با بیش از چهل سال سابقه و در مرحله ی بعد از اشغال این کشور توسط آمریکا و ائتلاف متحد آن در پیامد حوادث تروریستی یازدهم سپتامبر هم اکنون یک دوره ۱۷ ساله و سرشار از بی ثباتی و جنگ های داخلی را می گذراند، هرگونه انتظار معجزه از چنین نشست ها و مذاکراتی چندان منطقی نیست اما خروج مذاکرات صلح از معاملات پشت پرده و همچنین "انحصار" تنها چند بازیگر خاص، می تواند یک گام بلند به جلو تلقی شود. تاکید "سرگی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه به عنوان ریاست و برگزار کننده این نشست بر محورهای حفظ استقلال، حق حاکمیت ملی، عدم تجزیه، همزیستی مسالمت آمیز اقوام، مبارزه اصولی با تروریسم بین المللی و از جمله گروه "داعش" و ضرورت مذاکرات صلح دو طرف منازعه با مشارکت کشورهای همسایه تنها می تواند به عنوان اولین گام رسمی جهت شروع یک پروسه صلح تلقی …

Read more

20 blog posts