header photo

میانگین سنی مبتلایان و فوت شدگان کرونا در کشور

میانگین سنی مبتلایان و فوت شدگان کرونا در کشور

باید توجه کرد که میانگین سنی مبتلایان به کرونا در کشور طی ۷۲ ساعت گذشته ۵۱.۸ سال بوده است. همچنین طبق بررسی‌های انجام شده میزان ابتلا به کرونا در مردان ۵۱.۸ درصد بوده و در زنان ۴۸.۲ درصد بوده است.

در عین حال ۲۶.۱ درصد مبتلایان به کرونا دارای حداقل یک بیماری زمینه ای بودند. همچنین طی ۷۲ ساعت گذشته ۱۲.۲ درصد بیماران در آی سی یو بستری شدند و ۱۳.۱ درصد بیماران کرونایی نیز جزو موارد شدید بیماری محسوب می‌شوند.

بر اساس اعلام کمیته اپیدمیولوژیک وزارت بهداشت، در هفته گذشته میانگین سنی فوت شدگان ناشی از کرونا ۶۶.۸ سال و ۷۳.۵ درصد فوت شدگان سن بالای ۶۰ سال داشته اند. ۵۸.۳ درصد فوت شدگان در بین مردان و ۴۱.۷ درصد نیز در میان زنان مبتلا بوده است. همچنین ۳۶.۳ درصد فوت شدگان حداقل یک بیماری زمینه‌ای داشته اند. در عین حال ۸۰.۰ درصد فوتی‌های ناشی از کووید-۱۹ در کشورمان یا در سن بالای ۶۰ سال قرار داشتند و یا دارای حداقل یک بیماری زمینه‌ای بوده‌اند.

همچنین بر اساس روزنگار اپیدمیولوژیک ایران در زمینه کرونا در روز ۱۶ اردیبهشت ماه روند موارد ابتلا و فوتی های ناشی از بیماری کووید-۱۹ در نمودار زیر قابل مشاهده است

همچنین بر اساس اعلام کمیته اپیدمیولوژیک وزرات بهداشت، تا روز ۱۶ اردیبهشت ماه، تعداد موارد ابتلای جدید روزانه به کرونا در جهان در روز ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت ماه به ترتیب ۹۱ هزار و ۹۷۷ و ۸۲ هزار و ۷۶۳ بوده است و مبتلایان جدید در جهان در روز ۱۵ اردیبهشت ماه نیز ۸۶۱۰۸ نفر بوده است.

بر همین اساس موارد ابتلا در جهان سه میلیون و ۶۶۰ هزار و ۵۰۴ نفر است که ۲۵۲ هزار و ۶۸۲ نفر تاکنون جان باخته‌اند. بر  اساس این آمارها درصد کشندگی جهانی کرونا ۶.۹ درصد برآورد شده است.

 

Go Back

Comment