آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

اعتراض سراسری معلمان

معلمان خواهان افزایش دستمزد،بهبود وضعیت معیشتی، رفع تبیض حقوق ها، آزادی معلمان زندانی و .. شدند.

پنج شنبه 27 فروردین گروه کثیری از معلمان در تعدادی از استان های کشور تجمع و اعتراض خود را در مقابل ادارات آموزش و پرورش، استانداری ها و فرمانداری ها به اطلاع همگان رساندند.

به گزارش خبرگزاری ها معلمان معترض امروز در شهرهای تهران، کرج، اراک، ساوه، خمین، دهدشت، شهرکرد، سنندج، قروه، مریوان، خرم آباد، بروجرد، الیگودرز، نورآباد، دلفان، کرمانشاه، یزد، بجنورد، سبزوار، جاجرم، زنجان، ابهر، قزوین، مشهد، بندرعباس، بندر امام، بوشهر، همدان، شاهرود، ایلام، رشت، شهرضا، زاهدان، زرین دشت، داراب، ایوان ، کرمان، تبریز، ساری، برازجان، ارومیه ، بوشهر،کرج، اصفهان، شیراز،، ملکان، زهک، رامهرز، طبس، .ممسنی، سقز، اوز و… تجمع کردند. 

تجمعات صنفی معلمان در بیشتر شهر‌ها مقابل ادارات آموزش و پرورش برگزار شده است. در پایتخت علاوه بر تجمع بیش از هزار نفری معلمان مقابل اداره آموزش و پرورش، گروهی ۳۰۰ نفره از معلمان مقابل مجلس تجمع کردند.

معترضان خواستار افزایش دستمزد‌ها، بهبود وضعیت معیشتی و رفع تبعیض حقوقی بین خود و سایر کارمندان دولت هستند.

در این تجمعات پلاکاردهایی در حمایت از معلمان زندانی و در اعتراض به طرح رتبه بندی به چشم می‌خورد. شماری از فعالان صنفی معلمان معتقدند طرح رتبه بندی تبعیض‌ها در جامعه معلمی را عمیق‌تر می‌کند.

گزارش شده که ماموران نیروی انتظامی در رشت با معلمانی که مقابل اداره آموزش و پرورش استان گیلان تجمع کرده بودند با خشونت برخورد کرده است اما تا لحظه تنظیم این خبر اخبار از برگزاری تجمع معلمان در سایر شهرها در ارامش حکایت دارند.

گفتنی است معلمان معترض علاوه بر تجمع سراسری امروز، یکبار دیگر در تاریخ ۱۰ اسفند به دعوت کانون صنفی معلمان ایران در بیشتر شهرهای ایران به صورت همزمان تجمع کرده بودند. گفته میشود این تشکل صنفی در شکل گیری تجمعات امروز معلمان نقشی نداشته است.

ین اعتراضات که از اسفند ماه گذشته آغاز شده و در هفته های گذشته نیز به برگزاری تجمع های اعتراضی معلمان در شهرهای مختلف منجر شده است

Facebook
Telegram
Twitter
Email