آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

باید به دنبال باز نگری ساختار مدیریتی صدا و سیما باشیم

سئله اهانت به آذری زبان‌ها برای نخستین بار اتفاق نیفتاده بنابراین نمی‌توانیم بگوییم این اتفاق سهواً انجام گرفته است. ما شاهدیم جریانی به دنبال از بین بردن اتحاد مردم و اقوام مختلف ایرانی است!

موید حسینی‌صدر نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی خواستار تغییر ساختاری مدیریت صدا و سیمای جمهوری اسلامی شد. وی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا٬ با اشاره به حواشی مربوط به برنامه تلویزیونی فیتیله به مردم آذری‌زبان اظهار داشت: مسئله اهانت به آذری زبان‌ها برای نخستین بار اتفاق نیفتاده بنابراین نمی‌توانیم بگوییم این اتفاق سهواً انجام گرفته است. ما شاهدیم جریانی به دنبال از بین بردن اتحاد مردم و اقوام مختلف ایرانی است.

وی با بیان اینکه آن برنامه تلویزیونی نادرست بود، یادآور شد: زیبایی ایران به خاطر رنگارنگی‌ قومی و زندگی اقوام مختلف در کنار یکدیگر است و نمایندگان با تذکر جدی به کسانی که قصد بر هم زدن این وحدت ملی را دارند٬ هشدار دادند.

نماینده مردم خوی ادامه داد: …. ما در مجلس باید به دنبال راهی برای نظارت‌پذیری صداوسیما باشیم. آیا این اتفاق با اخراج و تنبیه چند کارمند تکرار نخواهد شد؟ چه کسانی پاسخگوی این هزینه سنگین اجتماعی خواهند بود؟

وی افزود: نمایندگان باید قانونی برای نظارت بر نحوه انتصاب‌های مدیران در صداوسیما به تصویب برسانند و چگونگی انتصاب مدیران در این سازمان و همچنین واگذاری‌ برنامه‌های تلویزیونی به اشخاص باید روشمند شود٬ چراکه این مسئله خواست مردم ایران و آذربایجان و همچنین نمایندگان ترک زبان و تمامی نمایندگانی نیست که دغدغه فرهنگ دارند.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس در پاسخ به این سوال که در نشستی که این فراکسیون پیش از وقوع این اتفاق با رئیس سازمان صداوسیما داشت چه نتیجه‌ای حاصل شد، گفت: حضور آقای سرافراز در نشست فراکسیون رهروان ولایت هیچ ثمری برای مجلس و کشور نداشت. ایشان در یک جلسه صحبت‌هایی را شنیدند و بدون بیان پاسخ روشن جلسه را ترک کردند.

حسینی‌صدر در پایان تصریح کرد: باید به دنبال بازنگری ساختار مدیریتی صداوسیما باشیم، که

Facebook
Telegram
Twitter
Email