آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

آدم های خاص ..

ی خاص برای آدم های خاص، کاریکاتور بدون شرح از جامعه ماست. جامعه ای که رهبران آن ادعای حمایت از مستضعفان جهان را دارند.

خبر زیر شرح گویایی از تضاد طبقاتی عمیقی است که در یک طرف، خیل عظیمی از بیکاران، بی خانمان ها، حاشیه نشین ها،کودکان کار، زنان بیکار سرپرست خانواده،کارتن خواب ها و … قرار دارد و از سوی دیگر تعدادی افراد خاص با ثروت های نجومی و امکانات ویژه (رانت، اختلاس، زمین خواری، دزدی، سوءاستفاده از موقعیت و … ) قرار گرفته است. در چنین جامعه ای هرگزجای تعجب نیست که میلیون ها نفر از گرسنگی، بی خانمانی و عدم بهداشت و درمان رنج ببرند و در مقابل فرزندان آدم های خاص برای خرید یک بطر آب معدنی خارجی 60 هزار تومان پول بپردازند.

 خبر انلاین  در این رابطه می نویسد: دبیر انجمن آب های آشامیدنی و معدنی ایران گفت: آب معدنی های خاص نروژی برای ادم های خاص راهی بازار ایران شده است.

وی می افزاید: تا چندی پیش این آب معدنی به صورت قاچاق به بازار می آمد اما اخیرا سازمان غذا و دارو مجوز واردات این برند را صادر کرده است که البته مصرف کننده آن، برخی سفارت خانه ها و افراد خاص در ایران است.

وی با بیان اینکه کمتر از 3 درصد جمعیت ایران از آب های بسته بندی استفاده می کنند آنهم به محض ایجاد تنش اقتصادی و معیشتی، بسیاری از این مصرف کننده ها، بلافاصله این محصول را از سبد کالایی خود حذف می کنند.

فروهر گفت: تشکل ها و تولید کننده های ایرانی فعال در صنعت آب، هر ساله آرزو می کنند هزینه های تولید افزایش نیابد تا بتوانند قیمت را پایین نگه دارند. تا مردم به خرید این محصول تشویق شوند.

وی افزود: مخاطب آب های بسته بندی وارداتی مشخص و افراد بسیار انگشت شمار هستند و فروش وسیعی برای این محصول پیش بینی نمی شود. دبیر انجمن آب های آشامیدنی و معدنی ایران گفت: البته به صنعت ما آسیبی نمی زند زیرا مردم توان خرید آب بسته بندی تولید داخل را با قیمت 800 تومان هم ندارند چه برسد به اینکه برند 30 تا 60 هزار تومانی بخرند.

فروهر افزود: در کشوری که شرایط اقتصادی مردم خاص است در آب آشامیدنی هم اختلاف طبقاتی را در حدی ببینیم که فردی از خودرویش پیاده شود و بطری یک لیتری را 40 تا 50 هزار تومان بخرد.

دبیر انجمن آب های آشامیدنی و معدنی ایران گفت: اگر آنالیز فیزیکی و شیمیایی این آب را بررسی کنیم مشاهده می کنیم هیچ چیز خاصی ندارد فقط تفاوت این است که این آب برند جهانی است با بسته بندی و طعم های متفاوت اما از نظر محتوی چیز خاصی ندارد.

وی ادامه داد: برای سلامت روان جامعه کار درستی نیست جامعه ای که مردم سختی معاش و هزینه های زندگی دارند آب 40 هزار تومانی

Facebook
Telegram
Twitter
Email