آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

عدم شفافیت و انظباط در ..


عدم شفافیت و انظباط در حوزه بانکی و مالی کشور

چون این کشور را گرفته‌اند و جوانان را بیکار کرده، تورم ایجاد کرده‌اند، اقتصاد کشور را نابود کرده و …. قرار بود جامعه را اصلاح و فساد و فحشا را در جامعه ریشه کن کنیم و رشوه و رانت و قاچاق نداشته باشیم ولی متاسفانه هنوز هم شاهد مشکلات این چنینی در کشور هستیم. اگر شفافیت مالی در کشور وجود داشته باشد امکان ندارد که عده ای یک شبه میلیاردر شوند و عده ای به نان روز خود محتاج باشند.

به نوشته ایسنا مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در تبریز، با اشاره به انعکاس برخی مطالب در رابطه با به اظهارات وی درباره FATF عنوان کرد: این افراد با کسانی مواجه نشده‌اند که وقتی نسبت به موضوعی؛ اطلاعات صحیح و کاملی ندارد با کمال شجاعت بگوید که نمی‌دانم. این‌ها افرادی همچون آقای احمدی‌نژاد را دیده‌اند که از اقتصاد و صنعت گرفته تا هنر و فرهنگ، سر در می‌آورد و خودش را همه فن حریف می‌داند.

وی افزود: برخی افراد در کشور هستند که از هر موضوعی صحبت می‌کنند و نسبت به همه موضوعات، ادعای کارشناسی دارند. نتیجه این است که بعد از گذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی بخش اعظمی از مشکلات کشور همچنان حل نشده باقی بماند. پزشکیان گفت: در کشور به دنبال رفع قاچاق، دزدی، فحشا و … هستیم و برای هر یک از آن ها نیز سازمان‌هایی ایجاد کرده‌ایم ولی باز هم در همه جا شاهد این نابسامانی ها هستیم. تنها دلیل این مسائل و مشکلات، عدم وجود شفافیت در کشور است. در برخی از سازمان‌هایی که برای مقابله با فساد نیز یجاد شده است در برخی مواقع، فساد وجود دارد.

برخی اشخاص در داخل کشور از ایجاد شفافیت مالی در کشور هراس دارند. چرا باید در بانک‌های ما مشخص نشود که چه بلایی بر سر پول‌ها می‌آید؟ بارها گفته‌ام باز هم می‌گویم که نظام بانکی ایران مشکلات متعددی دارد.

وی در ادامه با انتقاد از عملکرد دولت گذشته در اکثر حوزه‌ها گفت: در سال های گذشته مربوط به دولت قبل، 800 میلیارد دلار در کشور پول هزینه شد و ندانستیم چه بلایی بر سر پول مردم مظلوم آوردند. هر زمانی هم که از آنان سوال کردیم هر کدام اظهار نظر متفاوتی داشتند. چنین افرادی از شفافیت مالی در کشور می‌ترسند و در مقابل تحقق این مهم، سنگ اندازی می‌کنند. چطور ممکن است که فلان میلیارد دلار، سرمایه و پول مردم کشور جابجا شود و هیچ مسئولی از آن اطلاع نداشته باشد؟

پزشکیان افرادی را که از حکومت شفافیت و انضباط در حوزه بانکی و مالی کشور، هراس دارند را خائن دانست و تصریح کرد: برخی رسانه‌ها مصمم هستند که دولت هر کاری می‌کند زیر سوال ببرند و تخریب کنند. علی رغم وجود مشکلاتی در برخی از حوزه‌ها؛ همیشه از دولت، حمایت کرده‌ام. به هر بهانه‌ای می خواهند پای اسراییل و آمریکا را پیش بکشند و دولت را به نرمش و حتی ارتباط با این کشورها متهم کنند.

وی در همین راستا افزود: اسراییل و عربستان مخالف ارتباط نظام جمهوری اسلامی ایران با بانک‌های جهانی هستند. این کشورها حتی با برجام نیز مخالف بودند . منتقدین ادعا می‌کنند که با این کشورها مخالف هستند که اظهارات منتقدانه‌ای دارند در حالی که همان نظر اسراییل و آمریکا را در اظهارات و گفته‌ها و حتی رسانه‌های خود اعلام می کنند. بعد از دهها سال می‌گویند فلان رانتخوار را دستگیر کرده‌ایم. اگر سیستم شفاف باشد حتی یک روز و حتی نیم ساعت هم نمی‌شود رانت خواری کرد. در ضمن هر کسی را که دوست داشته باشند دستگیر می‌کنند!

پزشکیان گفت: تنها هدف برخی اشخاص، رسانه ها و گروه‌ها ، تخریب شدید دولت در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال 96 است. دولت وظیفه دارد که در راستای رونق اقتصاد تلاش کند. یا باید با دنیا تعامل داشته باشیم و یا نداشته باشیم. اگر آقایانی که ادعا می‌کنند تخصصی دارند و می‌توانند کاری انجام دهند بسم االله و در غیر اینصورت اجازه بدهند که دولت کارش را انجام دهد. بنده جسارت دارم و می گویم نمی‌دانم. کارشناسان باید اظهار نظر کنند. دو نفر بچه که هیچ تخصصی ندارند را در صدا و سیما به عنوان تحلیلگر و کارشناس دعوت می‌کنند. هر کسی که از جایش بلند شد کارشناس نمی‌شود. عده‌ای با این قبیل کارها به شعور مردم و اقشار مختلف جامعه توهین می‌کنند. کسی که نتواسته و نمی‌تواند یک مغازه را اداره کند برای درمان مشکلات اقتصادی و حوزه صنعت کشور نسخه پیچی می‌کند.

نتیجه اقدامات این افراد غیر متخصص بود که منجر به رکود، تورم، بیکاری، فساد و … در سال‌های گذشته شد.

وی اظهار کرد: برخی از همین اشخاص مدعی؛ می‌خورند و صدایشان هم درمی‌آید. همه باید نسبت به دارایی و درآمد خود، مالیات پرداخت کنند که نمی‌کنند. مهم‌ترین عامل این موضوع نیز عدم وجود شفافیت در کشور است.

وی در پاسخ به افرادی که پزشکیان را به توهین به ستارخان متهم می‌کنند گفت: آنان که می‌گویند به ستارخان توهین کرده‌ای و به عنوان مثال، بدن ستارخان در قبر میلرزد باید بدانند که بدن ستارخان از سال‌های گذشته در قبر می‌لرزد. چون این کشور را گرفته‌اند و جوانان را بیکار کرده، تورم ایجاد کرده‌اند، اقتصاد کشور را نابود کرده و …. قرار بود جامعه را اصلاح و فساد و فحشا را در جامعه ریشه کن کنیم و رشوه و رانت و قاچاق نداشته باشیم ولی متاسفانه هنوز هم شاهد مشکلات این چنینی در کشور هستیم. اگر شفافیت مالی در کشور وجود داشته باشد امکان ندارد که عده ای یک شنبه میلیاردر شوند و عده ای به نان روز خود محتاج باشند.

پزشکیان با انتقاد از عملکرد دولت نهم و دهم گفت: قبل از روی کارآمدن دولت احمدی نژاد، قیمت دلار، در حدود 1500 تومان بود ولی در دولت وی 3800 تومان و بیشتر شد. اگر دولت، تغییری نمی‌کرد شاید قیمت دلار تا 10 هزار تومان نیز افزایش پیدا کرده بود. روندی که می‌رفت چه کسی مانع ادامه روند غلط گذشته شد؟ چه کسی مانع تورم و فساد و … شد؟ اگر مرد هستند بیایند و تحلیلی هم در رابطه با نتایج عدم پذیرش برجام توسط جمهوری اسلامی ارائه دهند. اگر برجام را قبول نمی‌کردیم آیا توان تحمل ضرر ناشی از عدم پذیرش این سند را داشتیم؟ آیا رسانه‌ای که ادعا می کند دلسوز و اصولگراست می‌تواند تحلیلی هم در رابطه با موضوع استفاده میلیاردی قطر از میادین نفت و گاز ایران کار کند؟ عربستان نفتمان را می‌برد. چرا این رسانه‌ها نسبت به موضوعات این چنینی، دلسوز نیستند؟ اگر مهم، فقط صحبت کردن است هرچقدر می خواهند بگویند و بنویسند.

وی با اشاره به ضعف سیستم اطلاع رسانی دولت، جریان سیاسی اعتدال و اصلاحات اظهار کرد: آن‌هایی که انتظار دارند نسبت به هر

Facebook
Telegram
Twitter
Email