آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

در گذشت ناصر جعفری پیشکسوت عرصه هنر و تئاتر استان اردبیل

استاد ناصر جعفری پیشکسوت عرصه تئاتر، نمایش و فیلم استان اردبیل، در سن۷۰ سالگی در گذشت.

این بازیگر پیشکسوت و هنرمند فروتن اردبیلی، در فیلم ها و سریال های همچون منظومه ۷۲ خورشید، حلقه وصل، هویت پنهان، سایه‌ای در تاریکی، دورد دیوار، بیزیم آپارتمان، آتش درست، هتل قوجالار، واپسین کوچ و در تله تئاتر‌های کوی معرفت، سالکان و به گل نشستگان نقش های ماندگاری را از خود به یادگار گذاشته است.

ناصر جعفری از فعالان عرصه هنر در سال 1325 در محله “باغمیشه” اردبیل به دنیا آمد و بیش از 54 سال در عرصه هنر نمایش و بازیگری فعالیت کرد، اوج فعالیت هنری این بازیگر در رشته تئاتر در مدارس اردبیل از سال 1339 تا سال 1343 بود.

وی در زمان تحصیل خود نمایشنامه “بازرس مدرسه” را نوشته و به همراه همکلاسی‌های خود آن را در دبیرستان های شهر اردبیل به اجرای عمومی در آورد.

ناصر جعفری همچنین در سال 1348 در نمایش “گناهکار کیست” به ایفای نقش پرداخت و سومین کارش نیز نمایش “چهره گلگون” بود.

جعفری علاوه بر این نمایش‌ها در نمایش “آی با کلاه ، آی بی کلاه” ، “آنجا که ماهی‌ها سنگ می‌شوند”، “چوب به دست‌های ورزیل”، “بی سرزمین‌تر از باد”، “دلباختگان وطن”، “جوجوخان شهر الفبا” و نمایش رادیویی “مارال” ایفای نقش کرده بود.

اين بازيگر فيلم و تئاتر كه از چند سال پيش در بستر بيماري بود هفته گذشته به دليل سكته مغزي به كما رفته بود روز شنبه 8 آبان در بيمارستان علوي اردبيل در گذشت.

روز یک شنبه 9 آبان با حضور اصحاب فرهنگ و هنر و انبوهی از مردم قدر شناس اردبیل پیکر هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون در آرامستان غریبان اردبیل به خاک سپرده شد.

یاد و خاطره این هنرمند مردمی گرامی باد!

Facebook
Telegram
Twitter
Email