آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

رشد فزاینده پرونده های پزشک قانونی

 اول سال ۹۵ در تهران پرونده ۲۲۴ مورد کودک آزاری و پرونده ۹ هزار و ۴۹۹ مورد همسرآزاری به پزشکی قانونی ارجاع داده شده‌است.

مسعود قادی‌پاشا؛ مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در گفتگو با خبرنگار ایلنا به بخش کوچکی از مراجعات مردم به پزشک قانونی اشاره کرده است. همین آمار و ارقام نمای کلی از مشکلات روحی ـ روانی جامعه را به تصویر می کشد.

وی میگوید:

ــ بیشتر پرونده‌ها در پزشکی قانونی این استان مربوط به نزاع، تصادفات و تعیین نقص عضو است.

ــ در ۶ ماهه اول سال ۹۵ پرونده ۲۲۴ مورد کودک آزاری و پرونده ۹ هزار و ۴۹۹ مورد همسرآزاری به پزشکی قانونی ارجاع داده شده‌است. ــ متاسفانه تعداد نیرو بسیار کم است، این درحالی است که با رشد فزاینده پرونده‌ها در کمیسیون‌ها روبرو هستیم. پزشکی قانونی است.

ــ مشکل دیگرِ ما نبودِ مجوز جذب است! متاسفانه علیرغم کمبود نیرو، مجوزِ جذب و ردیف استخدامی نیز کم است؛ در حال حاضر ۴۹۶ نفر در پزشکی قانونی استان تهران مشغول به کار هستند. از این بین حدود ۵۰ درصد قراردادی و ۵۰ درصد بقیه رسمی هستند که از میان این افراد (نیروی رسمی) نیز تقریباً ۱۳۰ پزشک عمومی، متخصص و دکتری داریم.

ــ باید توجه داشت که سختی کار پزشکان همکار ما فقط منحصر به سروکار داشتن با جسد نیست، بلکه مواجهه با بسیاری از افراد آسیب

Facebook
Telegram
Twitter
Email

بخش مربوط به مسئله ملی از کتاب: انقلاب ایران سال‌های  1978-1979/ آکادمی علوم اتحاد جماهیر شوروی دارای نشان پرچم سرخ کار، انستیتوی خاورشناسی/ ترجمه. رحیم کاکایی

بخش شکل‌گیری ارگانهای قانون اساسی حکومت بازتاب مسئله ملی در قانون اساسی یکی از مسائل حاد سیاسی- اجتماعی که رهبری

ادامه مطلب