آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

از پیروزی‌ها و شکست‌ها باید درس گرفت

نامه مهدی کروبی از حصر

با توجه به حصر غیرقانونی اینجانب که از سال ۸۹ آغاز شده و پایان آن نامعلوم است و زمانی برایش تعیین نشده، اینجانب درخواست استعفا از دبیرکلی حزب دارم و از دوستان تقاضا می‌‌کنم بدون دخالت عواطف و احساسات و به‌خاطر مصالح مهمتر حزب، این درخواست را قبول و تصویب کنند

اعضای محترم شورای مرکزی حزب اعتماد ملی

سلام علیکم

پیرو جلسه آن شورا با خانم کروبی در روز چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ و همچنین انصراف دوست و همراه خوبمان حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر منتجب‌نیا از سمت قائم‌مقامی حزب، لازم است چهار نکته را به عزیزان یادآور شوم.

۱. همان طور که می‌دانید شرایط حصر امکان پیگیری امور از جمله مسایل این حزب را از اینجانب گرفته و اطلاعات و اخبارم در این زمینه محدود است. از این رو بدون ورود ماهوی به موارد اختلافی، از تمامی دوستان مصرانه می‌خواهم از هرگونه تشتت و اختلاف که موجب حذف یا درگیری عزیزان حزب می‌گردد به شدت اجتناب کنید. یقین دارم که با تحمل، گفت‌و‌گو و سعه صدر می‌توانید به تفاهم برسید. عزیزانم؛ ضمن پرهیز از اختلاف و تشتت سعی کنید نیروهای حزب را در سراسر کشور فعال کنید و از ظرفیت به وجود آمده در جهت جذب نیرو و توسعه حزب بهره گیرید.

۲. شورای مرکزی مطابق موارد پیش‌بینی‌شده در اساسنامه، تشکیل جلسه دهد و با توجه به حصر غیرقانونی اینجانب که از سال ۸۹ آغاز شده و پایان آن نامعلوم است و زمانی برایش تعیین نشده، اینجانب درخواست استعفا از دبیرکلی حزب دارم و از دوستان تقاضا می‌‌کنم بدون دخالت عواطف و احساسات و به‌خاطر مصالح مهمتر حزب، این درخواست را قبول و تصویب کنند و با مدیریت جناب آقای منتجب‌نیا قائم‌مقام محترم، دبیرکل جدید را انتخاب کنید و مطمئن باشید، با تغییر شرایط و رفع حصر، به‌عنوان عضو موسس، از هیچگونه تلاش و کوشش دریغ نمی‌کنم و تا پایان حیات، در دفاع از فرهنگ انقلاب و حزب و تضارب آراء، کوتاهی و غفلت نمی‌کنم.

۳. این حزب اصلاح‌طلب ضمن حفظ استقلال حزبی‌اش لازم است با دیگر گروه‌ها و شخصیت‌های اصلاح‌طلب تعامل و همکاری داشته باشد. از پیروزی‌ها و شکست‌ها باید درس گرفت. از تجربه شیرین خرداد ۷۶، ۷۹ و همچنین ۸۰ (که برخی در حاکمیت با آوردن چندین کاندیدا، خواستند در رای اصلاح‌طلبان خلل ایجاد کنند)، استفاده کنید. کما اینکه در سال ۸۰ آن تلاش‌ها برای تشتت و شکستن آرا، به خوبی مدیریت و پیشگیری شد. چگونی تحقق آن پیروزی‌ها را فراموش نکنید.

متاسفانه، اشتباهات مکرر جمعی در انتخابات مجلس هفتم و ریاست‌جمهوری ۸۴ که با تایید صلاحیت ۲ تن از اصلاح‌طلبان با حکم حکومتی، که بعدها برای نمایندگی مجلس ردصلاحیت شدند، با شکست اطلاح‌طلبان، کشور با خسارتی بزرگ رو‌به‌رو شد و باعث بر باد رفتن ثروت و آبروی کشور شد که آثار زیان‌بار آن، تا چند دهه دیگر قابل جبران نخواهد بود.

به نظر می‌رسد دوستان از اشتباهات گذشته‌شان درس گرفته باشند. با این حال لازم است ضمن تعامل و همکاری، مراقب باشید که در فضاهای تصنعی گروه‌ها گرفتار نشوید که مومن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود.

۴. توصیه می‌کنم گروه‌ها و شخصیت‌های اصلاح‌طلب از خودمحوری و برتری‌جویی نسبت به دیگران پرهیز و اجتناب کنند که بعدها مجبور به ذلت و زبونی نشوند و مجبور نباشند، خلاف عقیده‌شان سخنانی بگویند و مواضعی بگیرند که مورد بی‌اعتنایی ارباب قدرت قرار بگیرد.

مهدی کروبی

ششم دی‌ماه ۱۳۹۵

سخنگوی حزب اعتماد ملی: استعفای آقای کروبی اعضای حزب را غافلگیر و موجب ناخرسندی تمام اعضا حزب شد

وی گفت: طبق مصوبه جلسه آذرماه، شورای مرکزی در تاریخ ۱۰ دی ماه تشکیل جلسه داده و در آن استعفای دبیرکل حزب را بررسی خواهد کرد.

اسماعیل گرامی‌مقدم در گفت‌وگو با ایلنا در مورد استعفای حجت‌الاسلام مهدی کروبی از دبیرکلی حزب اعتماد ملی اضافه کرد: استعفای آقای

Facebook
Telegram
Twitter
Email