آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

در تبریز بیش از ۲۵۰۰ هکتار

بافت فرسوده وجود دارد

شهر تبریز به واسطه قدمتی که دارد، دارای بافت فرسوده بسیاری است که اغلب آن‌ها به ویژه کارگاه‌ها و مراکز تولیدی کوچکی که در مرکز شهر قرار دارند، نیازمند یک بازسازی اصولی هستند.

شهردار تبریز با اشاره به شناسایی ساختمان‌های ناایمن در سطح شهر گفت: شهر تبریز به واسطه قدمتی که دارد، دارای بیش از ۲۵۰۰ هکتار بافت فرسوده است.

صادق نجفی در چهارمین جشنواره چهره برتر صنعت ساختمان کشور به خبرنگاران گفت: متأسفانه شهر تبریز به واسطه قدمتی که دارد، دارای بافت فرسوده بسیاری است که اغلب آن‌ها به ویژه کارگاه‌ها و مراکز تولیدی کوچکی که در مرکز شهر قرار دارند، نیازمند یک بازسازی اصولی هستند.

وی افزود: کمیته معماری از منظر شهری، متشکل از اعضای سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، سازمان مسکن و شهرسازی و شهرداری است، که برای هر پروانه ساختمانی که داده می‌شود، معماری و مصالح ویژه‌ای تعریف می‌شود که مالکان می‌بایست در آن چارچوب فعالیت ساخت و ساز خود را انجام دهند.

نجفی بیان کرد: شهرداری تبریز با کمک کمیته‌ای متشکل از دادستانی، استانداری، سازمان مسکن و شهرسازی و آتش‌نشانی، اقدام به شناسایی مراکز پُرخطر کرده و ضمن اخطار به مالکان ساختمان‌های ناایمن، با آموزش و ارائه تسهیلات سعی داریم از حوادثی همچون پلاسکو جلوگیری شود.

شهردار تبریز با انتقاد از عدم ارائه تسهیلات از سوی دولت برای ایمن‌سازی شهر، عنوان کرد: شهرداری به تنهایی تجهیزات آتش‌نشانان را تامین می‌کند.

وی گفت: انتظار ما از دولت یازدهم در زمینه ارائه تسهیلات و خدمات ایمن‌سازی شهر بسیار است؛ اما متأسفانه دولت کمک چندانی نکرده، و تنها شهرداری از محل بودجه خود برای تأمین تجهیزات سازمان آتش¬نشانی اقدام کرده است.

شهردار تبریز با بیان اجرای طرح پایا در تبریز اظهار داشت: متأسفانه روند طولانی بوروکراسی‌ها در همه شهرها وجود دارد؛ اما در بحث مقاوم‌سازی، شهر تبریز به عنوان پایلوت در طرح پایا انتخاب شده که بین استانداری، شهرداری و سازمان شهرسازی است، بدین صورت که افراد در محلات مختلف برای تجمیع و اخذ پروانه کار به شرکت‌هایی که در هر محل وجود دارد، مراجعه می‌کنند، که این روند تا حدود زیادی از مراجعه حضوری شهروندان به شهرداری کاسته و فرایند طولانی بوروکراسی‌ها را کاهش می‌دهد.

نجفی با اشاره به برگزاری چهارمین جشنواره چهره صنعت ساختمان خاطرنشان کرد: گره‌گشایی از معابر ترافیکی، رفع مشکلات مردم و رفع موانع موجود بر سر بوروکراسی‌ها و توجه ویژه به سبک معماری ایرانی – اسلامی از جمله مهّم‌ترین معیارها و ملاک‌های انتخاب چهره برتر در حوزه صنعت ساختمان است.

گفتنی است زمان رای‌گیری انتخابات چهارمین جشنواره چهره سال صنعت ساختمان از۳۰ بهمن تا ۱۰ اسفندماه امسال است و هدایای چهره‏های برتر نیز در مراسمی ۱۷ اسفندماه در سالن اجلاس پارس اهداء می‌شود.

Facebook
Telegram
Twitter
Email