آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

خط دوم متروی تبریز

 از طولانی ترین خطوط مترویی کشور تا چهار سال دیگر مورد بهره برداری قرار می گیرد

شهردار تبریز با تاکید بر لزوم تعامل بخش دولتی و شهرداری تبریز در تسریع اتمام پروژه قطار شهری گفت: در حال حاضر حدود ۳۲۰۰ نفر در مجموعه پروژه قطار شهری به صورت شبانه روزی فعالیت دارند که این امر از حیث اشتغال و تاثیرات اجتماعی پروژه، بسیار حایز اهمیت است.

صادق نجفی در جریان بازدید از روند اجرایی خط دو قطار شهری تبریز با بیان این مطلب افزود: حدود 517 میلیون دلار فاینانس خط دو مترو تبریز است و مقرر شده است، این میزان اعتبار توسط دولت و شهرداری تبریز تامین اعتبار شود. از این مبلغ حدود 200 میلیارد تومان از طریق اوراق مشارکت دریافت شده است.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا ،نجفی عنوان کرد: بالای 2000 میلیارد تومان بودجه اتمام پروژه خط دو قطار شهری تبریز است و امید می‌رود تا چهار سال آینده این خط به طور کامل به بهره برداری برسد.

شهردار تبریز با تاکید بر اینکه خط دو قطار شهری تبریز از طولانی ترین خطوط مترو مراکز استان های کشور است، گفت: خط دو قطار شهری تبریز برخلاف خط یک، احداث ایستگاه ها قبل از حفاری  قابل توجهی روبروست.

وی متذکر شد: خط دوم قطار شهری تبریز به طول حدود 22.4 کیلومتر شامل 20 ایستگاه از محدوده زمین های قراملک(کارخانه کود آلی) شروع شده، از طریق خیابان وحدت ومیدان قراملک(اولین ایستگاه) وپس از عبور از زیر خیابان آخونی ،خیابان قدس بازار، میدان دانشسرا، وارد خیابان عباسی شده وتا میدان شهید فهمیده و میدان بسیج امتداد می یابد.

نجفی گفت: تا کنون حدود سه کیلومتر از عملیات حفاری آن پیشرفت داشته است و با بهره گیری از دو دستگاه TBM از استگاه قراملک تا میدان دانشسرا و دستگاه دوم نیز از شهرک باغمیشه به سمت میدان دانشسرا عملیات حفاری خود را ادامه خواهد داد.

Facebook
Telegram
Twitter
Email