آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

ظاهرات صدها حامی صلح در اسرائیل

در اسرائیل صدها نفر در اعتراض به ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی به خیابان رفتند. در تظاهراتی که توسط سازمان‌های چپگرا سازماندهی شده بود، بیشتر شرکت‌کنندگان شهروندان یهودی بودند.

تظاهرات چپگرایان صلح‌دوست اسرائیل

پلیس اسرائیل شامگاه شنبه گزارش داد که حدود ۲۰۰۰ نفر از شهروندان این کشور در اعتراض به ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی به خیابان رفته‌اند. تظاهرات از سوی جبهه‌ای از نیروهای سیاسی عرب و یهودیان چپ‌گرا سازماندهی شده بود.

تظاهرکنندگان شعار می‌دادند: «عرب‌ها و یهودیان دشمن نیستند» و «به الحاق سرزمین‌های فلسطینی نه بگوییم».

بنا به گزارش‌ها، تظاهرات در اورشلیم (بیت‌المقدس) به آرامی برگزار شد. دولت اسرائیل کرانه باختری رود اردن به انضمام شرق اورشلیم را از زمان پیروزی در جنگ شش روزه‌ی سال ۱۹۶۷ به اشغال خود در آورده است.

پیش از این درگیری‌هایی میان سنگ‌اندازان فلسطینی و نیروهای امنیتی اسرائیل روی داده بود. این برخورد پس از آن پیش آمد که یک فلسطینی با چاقو به سربازان اسرائیلی حمله کرد و به ضرب گلوله پلیس از پا در آمد.

گفته می‌شود که مرد فلسطینی روز شنبه به دو عابر اسرائیلی حمله کرده بود. او زمانی که قصد گریز داشت، به دست مأموران مرزی اسرائیل کشته شد.

از اکتبر ۲۰۱۵ موج تازه‌ای از خشونت مناطق اشغالی را فرا گرفته است. در جریان درگیری‌های قهرآمیز تا کنون بیش از ۲۵۰ فلسطینی، ۴۰ اسرائیلی و ۵ شهروند خارجی جان خود را از دست داده‌اند.

بنا به گزارش منابع اسرائيلی، بیشتر اعرابی که کشته شده‌اند، با اسلحه سرد نظیر چاقو به شهروندان اسرائيل حمله کرده بودند.

Facebook
Telegram
Twitter
Email