آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

بشار اسد

 اثری بر توان نظامی ما نداشت

 بشار اسد حمله شیمیایی علیه “خان شیخون” را «صد درصد ساختگی» خواند و اضافه کرد: «احساس ما این است که کشورهای غربی به ویژه آمریکا، با تروریست‌ها همدست هستند و حمله شیمیایی را بهانه‌ای برای حمله علیه رژیم سوریه قرار داده‌اند».

بشار اسد رئیس جمهوری سوریه، در گفت‌وگویی اختصاصی با خبرگزاری فرانسه ( AFP)، که روز چهارشنبه ۲۳ فروردین/ ۱۲ آوریل ٢٠۱٧ در دمشق انجام شد.

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، برای اولین بار پس از حمله شیمیایی علیه غیرنظامیان در “خان شیخون” که منجر به کشته شدن ٨٧ نفر شد، در گفت‌وگویی اختصاصی با خبرگزاری فرانسه که در روز پنج‌شنبه ١٣ آوریل انتشار یافت، درباره این حمله اظهار نظر کرد.

در حالی که کشورهای غربی، کشورهای عربی و اسرائیل، رژیم سوریه را در زمینه حمله شیمیایی روز چهارم آوریل متهم می‌کنند، بشار اسد هرگونه مسئولیت رژیم سوریه در این زمینه را رد کرد. او درباره حملات موشکی آمریکا علیه یک پایگاه نظامی سوریه که در واکنش به حمله شیمیایی “خان شیخون” صورت گرفت گفت: «قدرت نظامی ما، ظرفیت ما برای حمله به تروریست‌ها متأثر از این حمله نشده است».

بشار اسد حمله شیمیایی علیه “خان شیخون” را «صد درصد ساختگی» خواند و اضافه کرد: «احساس ما این است که کشورهای غربی به ویژه آمریکا، با تروریست‌ها همدست هستند و حمله شیمیایی را بهانه‌ای برای حمله علیه رژیم سوریه قرار داده‌اند». او مدعی شد تنها اطلاعاتی که درباره حمله شیمیایی خان شیخون منتشر شده، اطلاعاتی است که از سوی شاخه سوری القاعده منتشر شده است.

رئیس جمهوری سوریه همچنین مدعی شد که این کشور هیچ‌گونه سلاح شیمیایی در اختیار ندارد و این گونه تسلیحات خود را در سال 2013 از بین برده است. بشار اسد گفت: «حتی اگر چنین سلاحی داشتیم، از آن هرگز استفاده نمی‌کردیم».

در حالی که روسیه، متحد بشار اسد، قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره تحقیق درباره سلاح شیمیایی در سوریه را وتو کرده، بشار اسد گفت که با روسیه در این زمینه تلاش کرده و تنها تحقیق «بی‌طرفانه» در این زمینه را می‌پذیرد.

همچنین اسد گفت که آمریکا در زمینه رسیدن به یک راه حل سیاسی در زمینه بحران سوریه جدی نیست.

Facebook
Telegram
Twitter
Email