آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

مراسم اختتامیه

همبستگی کشورهای اسلامی برگزار شد

مراسم اختتامیه چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی دوشنبه شب با حضور ‘الهام علی اف’ رییس جمهوری آذربایجان ، ‘مهربان علی اوا’ معاون اول رییس جمهوری این کشور، فیصل عبدالعزیز الناصر دبیرکل فدراسیون ورزشی کشورهای اسلامی در ورزشگاه المپیک باکوبرگزار شد.به گزارش ایرنا، در ابتدای این مراسم پرچم های ملی با حضور ورزشکاران کشورهای حاضر از جمله کاروان ورزشی ایران در مرکز ورزشگاه المپیک باکو محل برگزاری این مراسم نصب شد. 
‘مهربان علی اوا’ معاون اول رییس جمهوری آذربایجان و مسوول کمیته برگزاری چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی طی سخنانی برگزاری این دوره از بازی ها در باکو را نشانه احترام و اعتماد کشورهای اسلامی به جمهوری آذربایجان عنوان کرد. 
وی با اشاره به تلاش های جمهوری آذربایجان در راستای برقراری همبستگی اسلامی میان مسلمانان گفت : در این مدت برگزاری این دوره بازی ها شاهد همدلی و همبستگی میان ورزشکاران حاضر شدیم. 


‘فیصل عبدالعزیز الناصر’  دبیرکل فدراسیون ورزشی کشورهای اسلامی میزبانی جمهوری آذربایجان این دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی را قابل تقدیر خواند و از مسوولان این کشور در این ارتباط ابراز قدردانی کرد. 

در این مراسم همچنین اعلام شد پنجمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در سال 2021 میلادی در استانبول برگزار می شود و در این ارتباط پرچم این بازی ها به معاون وزیر ورزش ترکیه تحویل شد. 
سپس مراسم اختتامیه چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی با برنامه کنسرت هنرمندان جمهوری آذربایجان ادامه یافت. 
چهارمین دوره بازی های کشورهای اسلامی با حضور نمایندگان ٥٤کشور در 22 رشته ورزشی از 22 اردیبهشت ماه در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان آغاز شد و روز دوشنبه اول خرداد رسما به پایان رسید.
کاروان ایران نیز با ترکیب 280 نفر (127 ورزشکار مرد و 31 ورزشکار زن) در 20رشته در این بازی ها حضور داشت.
کاروان ایران در چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی با کسب با 39 مدال طلا، 26 مدال نقره و 33 مدال برنز در مجموع با 98 مدال سوم شد.

ایران در حالی در جایگاه سوم این دوره از بازی‌ها قرار گرفت که در دوره قبل به میزبانی اندونزی در سال 2013 توانسته بود با 30 طلا، 17 نقره و 12 برنز‌ و مجموع 59 مدال رتبه دوم را به خود اختصاص بدهد

جمهوری آذربایجان با کسب 75 مدال طلا، 50 مدال نقره و 37 مدال برنز در مجموع با کسب 162 مدال رتبه اول را به خود اختصاص داد.

ترکیه       با 71 مدال طلا، 67 مدال نقره و 57 مدال برنز در مجموع با کسب 195 مدال در رده دوم قرار گرفت

در این مراسم همچنین اعلام شد پنجمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در سال 2021 میلادی در استانبول برگزار می شود و در این ارتباط پرچم این بازی ها به معاون وزیر ورزش ترکیه تحویل شد

Facebook
Telegram
Twitter
Email