آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

استقبال شایسته از قیچی ساز،

استقبال شایسته از قیچی ساز،

عصر چهارشنبه، همزمان با ورود عظیم قیچی ساز کوهنورد پر افتخار کشورمان به شهر تبریز مراسم استقبال از وی با حضور مقامات محلی و جمعیت زیادی از دوستداران ورزش کوهنوردی در فرودگاه تبریز برگزار شد.

شهروندان تبریز و دوستداران ورزش کوهنوردی با حضور خودجوش خود در فرودگاه تبریز از تنها عضو ایرانی باشگاه هشت هزار متری ها استقبال شایسته ای انجام دادند

عظيم قيچى ساز کوهنورد جوان تبریزی روز جمعه گذشته ٢٩ ارديبهشت ماه پا بر قله ٨٥١٦ مترى لوتسه در هیمالیا گذاشته با اهتزاز پرچم ايران بر فراز قله لوتسه نام خود را به عنوان «نخستين ایرانی در باشگاه هشت‌هزارمتری‌های کوهنوردی جهان» ثبت کرد.

‏‎عظیم قیچی‌ساز هیمالیانورد پرتلاش تبریزی  که کارمند شهرداری تبریز است، پس از ٤٠ روز تلاش مداوم روى اين قله و در ادامه ٩ سال فعاليت پيوسته و خستگى‌ناپذير روى ١٤ قله بالاى هشت‌هزارمترى جهان این افتخار بزرگ را برای مردم ایران به ارمغان آورد.

قیچی ساز كه با فتح لوتسه عظيم قيچى‌ساز شانزدهمين كوهنوردى است كه ١٤ قله بالاى هشت‌هزارمترى جهان را بدون كپسول اكسيژن و شرپا صعود كرد و در اين راه ١١٥٩٦٥ متر را در ارتفاعات رشته كوه‌هاى هيماليا و قراقروم بالا رفته است.

Facebook
Telegram
Twitter
Email