آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

به جهنم خوش آمدید

اعتراضات گسترده آلمانی ها

 به نشست رهبران گروه بیست

هزاران معترض آلمانی با شعار “به جهنم خوش آمدیدی” خیابان های شهر هامبورگ آلمان را به صحنه تظاهرات و درگیری با پلیس این کشور تبدیل کردند.

 همزمان با برگزاری نشست رهبران گروه بیست در شهر هامبورگ آلمان که روز های جمعه و شنبه برگزار می شود هزاران معترض آلمانی با برپایی تجمعات اعتراضی نسبت به برگزاری این نشست و اهداف آن اعتراض کردند.
اعتراضات به برگزاری نشست رهبران گروه بیست از چند روز پیش ادامه داشت اما همزمان با ورود هیات های سیاسی خارجی برای حضور در نشست رهبران گروه بیست، بر شدت و دامنه اعتراض ها به نحو چشمگیری افزوده شد.
شدت درگیری در شهر هامبورک به حدی بود که پلیس ضد شورش برای متفرق کردن معترضان اقدام به بستن برخی خیابان ها و استقرار ماشین آب پاش و استفاده از گاز فلفل و اشک آور کرد.
درگیری ها و تعقیب و گریزها در محلاتی در شهر هامبورگ تا ساعاتی از بامداد ادامه داشت. معترضان با آتش زدن سطل های زباله تلاش کردند با اثرات گاز اشک آور پلیس مقابله کنند. در جریان یک تجمع اعتراضی حتی خودرویی به آتش کشیده شده است.
پلیس هامبورگ گفته است در جریان آشوب ها شیشه های فروشگاه ها در دو محله هامبورگ از سوی معترضان خرد شده است. بنا به اعلام پلیس، در جریان اعتراضات دستکم 70 نیروی پلیس زخمی شده اند. دهها معترض نیز از سوی پلیس بازداشت شده اند.
معترضان طیف گسترده ای از گروه ها و فعالان را شامل می شوند؛ از فعالان چپگرای مخالف جهانی سازی و سیاست های تجارت آزاد گرفته تا فعالان محیط زیست.
نشست رهبران گروه بیست امروز تحت الشعاع نخستین دیدار رودررو بین دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین قرار دارد. ترامپ که برای نخستین بار در نشست رهبران گروه بیست شرکت دارد امروز برای نخستین بار با همتای روس پشت یک میز مذاکره خواهد نشست.
به باور ناظران حضور ترامپ در نشست گروه بیست در تشدید اعتراضات علیه نشست گروه بیست موثر بوده است.

Facebook
Telegram
Twitter
Email