آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

پنجمین جشنواره انگور در شهر ارومیه

حضور ۸۰۰۰ میهمان از سایر نقاط کشو

در طول پنج سال گذشته صادرات انگور ارومیه  از ۵ هزار تن به ۴۰ هزار تن رسیده است.

 سالانه ۲۸۶ هزار تن انگور در ۴۵ نوع در این شهر تولید می شود

قبل از برگزاری جشنواره ملی انگور در شهر ارومیه، ۸ هزار و ۲۰۰ نفر میهمان و گردشگر در هتل ها و مهمانسراهای ارومیه اسکان یافته اند.

محمدحضرت پور شهردار ارویه در آیین مسابقات آشیق های آذربایجان در پنجمین جشنواره ملی انگور که در دهکده ساحلی چی چست ارومیه برگزار می شود اظهار امیدواری کرد که در زمان آینده، کارهای ناقص و نیمه تمام شهری به سرانجام رسیده و ارومیه به جایگاه واقعی خود که همانا نگین شهرهای ایران و تبدیل آن به یک شهر بین المللی استَ، برسد.

وی با اشاره به اجرای موسیقی آشیقی در جشنواره ملی انگور ارومیه ضمن تقدیر از آنها افزود: بی شک این نوع موسیقی که برگرفته از فرهنگ، ادبیات و موسیقی فولکور و کهن آذری است باید احیاء شود.

شهردار ارومیه با تاکید بر اینکه ایجاد شور و نشاط در بین مردم یکی از اهداف اصلی جشنواره انگور است تصریح کرد: از سوی دیگر کمک به معیشت مردم و اقتصاد شهر، از سایر اهداف برگزاری این جشنواره محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه دهکده گردشگری چی چست ارومیه در نوع خود در شمال غرب کشور بی نظیر بوده و هدف گذاری آن این است که در شعاع ۲۵۰ کیلومتر به جذب گردشگر بپردازد افزود: بی شک این مجموع فخر استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه بوده و در این رابطه در چند روز گذشته تعداد هشت هزار و ۲۰۰ نفر مسافر از اقصی نقاط مختلف استان و کشور در هتل ها و مهمانسراهای شهر مستقر شده اند.

شهردار ارومیه پروژه های دهکده گردشگری چی چست را فضای مناسبی برای تفریح مدیریت شده نسل جوان توصیف

وی با اشاره به اینکه در گذشته، صادرات انگور در شهر ارومیه ۵ هزار تن بوده که امروز به ۴۰ هزار تن در طول پنج سال گذشته رسیده است اظهار داشت: در این رابطه سالانه ۲۸۶ هزار تن انگور در ۴۵ نوع تولید می شود، هر چند که امسال هزار تن از تولیدات انگور به سبب سرمازدگی کاهش یافته اما این مسئله به عنوان یک فرصت قلمداد می شود چون تاجران از شهر باکو برای خریداری انگور و فروش آن به کشور روسیه، به ارومیه آمده اند.

شهردار ارومیه خاطر نشان کرد: با وجود اینکه انگور ارومیه در تولید در رتبه چهارم کشور قرار دارد اما امروز رتبه نخست صادرات کشور ایران از بابت انگور و مشتقات آن برای ارومیه است.

1

1

1

Facebook
Telegram
Twitter
Email