آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

پایان نوزدهمین کنگره ملی نمایند گان حزب کمونیست چین

در نشست عمومی نوزدهمین کنگره ملی نمایندگان حزب کمونیست چین عنوان شد: شکوفایی و رستاخیز بزرگ ملت چین حتما در روند اصلاحات و درهای باز تحقق خواهد یافت.

به گزارش رادیو چین نخستین نشست عمومی نوزدهمین دور کمیتۀ مرکزی حزب کمونیست چین پیش از ظهر روز چهارشنبه 25 اکتبر در پکن پایان یافت. در این نشست شی جین پینگ به عنوان دبیرکل کمیته مرکزی انتخاب شد. همچنین اعضای نوزدهمین دور دفتر سیاسی کمیته مرکزی، اعضای کمیتۀ دائمی دفتر سیاسی کمیته مرکزی در این نشست انتخاب شدند.

شی جین پینگ، لی که چیانگ، لی جان شو، وانگ یانگ، وانگ هو نینگ، جائو له جی و هان جنگ به عنوان اعضاء دائمی دور جدید دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین انتخاب شدند. شی جین پینگ که به عنوان دبیرکل کمیته مرکزی انتخاب شده بود، در دیدار با رسانه‌های چینی و خارجی ضمن تشکر از اعتماد اعضای حزب به اعضای دور جدید کمیته مرکزی حزب گفت:

“حتما با تلاش و زحمت مسؤولیت هایمان را بر عهده خواهیم گرفت و مردم و اعضای حزب را مأیوس نخواهیم کرد.”

در نوزدهمین کنگره ملی نمایندگان حزب کمونیست چین که دیروز به پایان رسید، اندیشه شی جین پینگ با عنوان سوسیالیسم با ویژگی چین در عصر جدید رسما به منشور این حزب اضافه شد. به این مناسبت، شی جین پینگ در اشاره به کارهای پنج سال آینده گفت:

“پس از تلاش‌های طولانی مدت، عصر جدید سوسیالیسم با ویژگی چین سرانجام آغاز شد. می توان گفت فاصله زمانی پنج ساله بین نوزدهمین و بیستمین کنگره ملی نمایندگان حزب، مقطع حساسی برای تحقق دو هدف تعیین شده برای صدمین سالگرد حزب کمونیست چین خواهد بود. زیرا در این مدت یکی از این اهداف محقق و دیگری نزدیک به تحقق خواهد شد.البته در این مدت بعضی نقطه‎های عطف وجود دارد که می توان گفت دستگاه مختصات همه کارهای ما است.”

شی جین پینگ به خبرنگاران چینی و خارجی گفت: اصلاحات و درهای باز تدابیر کلیدی برای تعیین سرنوشت چین معاصر است. حزب کمونیست چین ضمن نتیجه گیری از تجریبات، همچنان به مدرن سازی نظام مدیریت کشور و توانایی مدیریت کمک، و قاطعانه با تعمیق اصلاحات و درهای باز، توسعه هماهنگ اصلاحات و درهای باز را تحقق خواهد بخشید. وی ابراز اطمینان کرد که شکوفایی و رستاخیز بزرگ ملت چین حتما در روند اصلاحات و درهای باز تحقق خواهد یافت. او افزود:

“حزب کمونیست چین امور کبیر ملت چین را بر عهده دارد و همیشه خادم مردم، پیشگام عصر و ستون ملت خواهیم بود.مدیریت جدی و همه جانبه حزب همیشه در راه است. باید با قدرت محیط زیست سیاسی پاکیزه و درستکار ایجاد و با انرژی مثبت تمام اعضای حزب، قدرت بزرگی به توسعه و پیشرفت چین تزریق شود.”

شی جین پینگ اعلام کرد پس از گشایش نوزدهمین کنگره ملی حزب کمونیست چین، بیش از 450 حزب عمده از 165 کشور جمعا 855 پیام تبریک ارسال کردند که از این میان 814 پیام از سوی سران کشورها، رهبران دولتها، مسؤولان نهادها و سازمانهای مهم ارسال شده است. وی ضمن تشکر از آنها به نمایندگی از طرف کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، گفت:

” حزب کمونیست چین و مردم چین روزهای دشوار و سختی را طی کرده اند و کمیابی صلح و قدر توسعه را خوب می دانند. مردم چین به خود اطمینان و عزت نفس بالایی دارند و قاطعانه از حق حاکمیت، امنیت و منافع توسعه کشور دفاع می کنند و در این ضمن به اتفاق مردم کشورها، فعالانه به ایجاد جامعه با سرنوشت مشترک بشری کمک و پیوسته سهم جدید و بزرگتری برای صلح و توسعه انسان ادا خواهند نمود.”

Facebook
Telegram
Twitter
Email

خلبانان فرانسوی در آسمان اوکراین سابق؟در مورد پیامدهای جنون جنگی ترجیح می‌دهند فکر نکنند، اما بیهوده است. دمیتری سدوف/ ترجمه. کاوه آیلین

“فلوریان فیلیپو”، رهبر حزب “میهن پرستان” فرانسه، نامزد انتخابات پارلمان اروپا، تصمیم “امانوئل ماکرون”، رئیس جمهور فرانسه برای انتقال جنگنده

ادامه مطلب