آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

بیانیه مشترک ولادمیر پوتین و دونالد ترامپ

پوتین و ترامپ در بیانیه ای مشترک، خواهان حمایت از گفتگوهای ژنو درباره سوریه شدند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ در بیانیه‌ مشترکی، خواستار شرکت فعال همه طرف‌ها در گفتگوهای ژنو درباره سوریه شده‌اند. آنان در این بیانیه بر ادامه مبارزه علیه گروه دولت اسلامی یا داعش تأکید کرده‌اند.

کاخ کرملین روز شنبه ۱۱ نوامبر خبر داد که رهبران روسیه و آمریکا در حاشیه نشست “سازمان همکاری‌های آسیا-پاسفیک” در ویتنام روی بیانیه مشترک در باره سوریه به توافق رسیدند.
به گزارش دفتر کاخ کرملین، این بیانیه توسط سرگئی لاوروف و رکس تیلرسن، وزرای خارجه هر دو کشور آماده شده و در آن رهبران روسیه و آمریکا توافق کرده‌اند که «هیچگونه راه حل نظامی برای حل بحران سوریه وجود ندارد.»

ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ در این بیانیه از «حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی سوریه» حمایت کرده‌اند.
بر اساس بیانیه، روسیه و آمریکا تعهد کرده‌اند که برای جلوگیری از حوادث خطرناک میان نیروهای هردو کشور در منطقه، کانال‌های ارتباطی ایجاد کنند.
آمریکا تا کنون در مورد این بیانیه مشترک اظهار نظر نکرده است.

بیانیه مشترک روسیه و آمریکا در مورد سوریه، در حالی منتشر شده که قرار بود کنگره گفتگوهای ملی سوریه به روز ۱۸ نوامبر با میانجیگری روسیه در شهر “سوچی” برگزار گردد. گفته می‌شود با مخالفت “کمیته عالی گفتگوها” که متشکل از مخالفان بشار اسد است، این کنگره به تعویق افتاده است.

ترکیه تلاش دارد که در صورت برگزاری کنگره گفتگوهای ملی سوریه، کردهای مربوط به “یگان های مدافع خلق” در آن شرکت نداشته باشند.

Facebook
Telegram
Twitter
Email