آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

خیابان های اهواز زیر پای کارگران فولاد

در ادامه تجمع ،به دلیل بی پاسخی مسئولین استانداری اهواز، هزاران کارگر گروه ملی فولاد اهواز با لباس کار و در صفوفی متحد و قدرتمند وبا سردادن شعارهای اعتراضی در خیابان های شهررژه رفتند و خواهان پرداخت مطالبات خود در کوتاهترین زمان شدند.

کارگران در این راهپیمایی شعارهای متنوعی سر دادند و از جمله با شعار «اگر مشکل ما حل نشه، اهواز قیامت میشه» بر تحقق هر چه سریع تر حقوق های معوقه و کلیه مطالباتشان تاکید کردند.

ایلنا نیز گزارش کرده است صدها نفر از کارگران اهوازی شاغل در کارخانه‌های «گروه ملی صنعتی فولاد ایران» صبح امروز در انتقاد به بی‌توجهی مدیران کارخانه به پرداخت مطالبات معوقه خود به نشانه اعتراض از فلکه کیانپارس اهواز تا ساختمان استانداری خوزستان راهپیمایی کردند.

بنابر این گزارش گروه ملی صنعتی فولاد ایران شامل کارخانه فولادسازی، نورد کوثر، نورد تیرآهن، کارخانه لوله‌سازی و ماشین‌سازی است و حدود ۴ هزار کارگر شاغل دارد که طی چند ماه گذشته دستمزد آنها به تاخیر افتاده است. به همین دلیل کارگران این کارخانه‌ها که با ادامه بی‌توجهی مسئولان کارخانه و استانی مواجه شده‌اند؛ به نشانه اعتراض صبح امروز یکشنبه (ششم اسفند ماه) محدوده فلکه کیانپارس اهواز را پیاده‌روی کرده و درنهایت مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کردند.

به گفته کارگران، گروه ملی فولاد اهواز شرکت‌های احداث شده توسط گروه سرمایه‌گذاری امیر منصورآریا در اهواز است. بعد از تشکیل پرونده قضایی برای متهم پرونده، این واحد صنعتی که در گذشته با نظارت دستگاه قضایی اداره می‌شد، هم‌اکنون به بخش خصوص محول شده است.

طبق اظهارات کارگران این کارخانه، کارفرمای جدید توانایی مالی لازم را برای پرداخت دستمزد کارگران ندارد و طی این مدت به دلیل بی‌توجهی مسئولان هر روز شاهد افزایش مشکلات این کارخانه بوده‌ایم و قول‌های داده شده ازسوی مسئولان هم راه به جایی نبرده است.

طبق اظهارات معترضان درحالی این مشکلات ادامه دارد که کارگران این شرکت بارها در پی عدم تحقق وعده‌های مسئولان در پرداخت حقوق و معوقاتشان مقابل نهادهای مختلف دولتی همانند استانداری استان خوزستان تجمع کرده‌اند که آخرین آن روز گذشته انجام شده بود.

کارگران تصریح کرده‌اند بعد از هر اجتماعی، مسئولان استانی وعده پیگیری پرداخت مطالبات معوقه ما را می‌دهند اما در عمل هیچ اتفاقی نمی‌افتد و کارگران همچنان با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند.

امروز، یکشنبه، کارگران گروه ملی فولاد اهواز بار دیگر در مقابل استانداری خوزستان تجمع کرده و سپس در خیابان امامیه و میدان فلسطین راهپیمایی کردند.

به گزارش اتحادیه ی آزاد کارگران ایران، نزدیک یک هفته است که کارگران معترض و اعتصابی گروه ملی فولاد اهواز با فریاد خروشان خود در صحن نماز جمعه، مقابل استانداری خوزستان و خیابانهای اهواز، همبستگی و اتحاد قدرتمندانه خود را برای گرفتن مطالبه و خواست هایشان به نمایش گذاشته اند. 

بنا به گزارش های رسیده به اتحادیه ازاد کارگران ایران با اینکه دیروز استاندار خوزستان طی مصاحبه تلویزیونی که در صدا و سیمای استان پخش شد خبر از جلسه ایی در وزارت کشور برای رفع مشکلات کارگران گروه ملی فولاد اهواز داد، با این حال کارگران گروه ملی فولاد اهواز خشمگین از بی نتیجه بودن این جلسه و بی توجهی چندین ماهه به خواسته های خود و شنیدن بارها وعده و وعید های دروغین و بی اعتمادی کارگران به این سخنان، امروز یکشنبه ۶/۱۲/۹۶بار دیگر در مقابل استانداری تجمع کردند 

کارگران در این تجمع شعارهایی همچون، “حساب ما پر نشه؛ اهواز قیامت میشه” و “کارخونه را خواباندون؛ حقوق ها را را نمیدن” و “مرگ بر کارگر، درود بر ستمگر “و… را سر دادند.

Facebook
Telegram
Twitter
Email