آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

در آذربایجان چه می گذرد؟

اینجا تبریز، محله ی قدیمی مقصودیه است، زمانی که از این محله گذر می‌کنی گویی غرق تاریخ می‌شوی، محله که خانه های تاریخی و موزه ها از جمله خانه حیدرزاده، نیکدل و بهنام و موزه های سنجش، شهرداری و استاد شهریار در آن مستقر هستند. گمان نمی کنم گردشگری علاقمند به تاریخ گذشتگان، با گشتن در این محله احساس خستگی کند.

خانه ای که استاد شهریار ۲۰ سال پایانی عمر خود را در آن گذراند، تبدیل به موزه شده است. این خانه در محله مقصودیه تبریز قرار دارد و بازدید از آن برای عموم آزاد است.

 جمعی از دوچرخه سواران حامی محیط‌زیست برای نشان دادن مهم بودن احیای دریاچه ارومیه و درخواست از مسئولین و مردم، با شعار “دریاچه ارومیه را نجات دهید” مسیر تبریز به ارومیه را رکاب زدند.

گذری در کوی شهری

تشکل‌های زیست‌محیطی استان‌های آذربایجان‌ شرقی و غربی، دریاچه ارومیه را از زباله پاکسازی کردند.

تشکل‌های زیست محیطی دو استان آذربایجان شرقی و غربی سواحل دریاچه ارومیه و پل میان‌گذر این دریاچه را از زباله پاکسازی کردند.

صدها دوستدار محیط‌زیست در اقدامی فرهنگی و جالب، زباله‌های ریخته شده در سواحل این دریاچه را پاکسازی و اقدامی نمادین در حفاظت از محیط زیست انجام دادند.

گفتنی است، در این رویداد تشکل‌های مردم نهادی از تبریز، ارومیه و مراغه حضور داشتند.

 دریاچه‌ارومیه را نجات دهید

سیر فروش ارومیه‌ای در اقدامی جالب با شعار “به کوری چشم ترامپ سیر ارزان شد!” به خروج آمریکا از برجام واکنش نشان داد.

| تلاش تشکل‌های زیست محیطی برای دریاچه ارومیه بی زباله

زیپ‌لاین دریاچه شورابیل به عنوان اولین زیپ‌لاین رفت و برگشت موتوری در کشور به بهره‌برداری می‌رسد

 شهردار اردبیل گفت: زیپ‌لاین دریاچه شورابیل با طول 475 متر و سرعت 6 متر در ثانیه به عنوان اولین زیپ‌لاین رفت و برگشت موتوری در کشور با مشارکت بخش خصوصی تا تابستان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

حمید لطف‌اللهیان با اشاره به اینکه امن‌ترین زیپ لاین کشور در شورابیل آماده بهره برداری است، اظهار کرد: با توجه به کنترل جزء به جزء و تأییدیه استاندارد این پروژه با برطرف شدن مشکلات جزیی، این طرح در اول تابستان آماده بهره‌برداری خواهد بود.

وی با بیان این که در حال حاضر بیش از 13 پیمانکار در سراسر این مجمتع روند اجرایی عملیات عمرانی را به منظور بهره‌برداری تکمیل می‌کنند، افزود: چندین پروژه‌های شاخص تفریحی دیگر نیز تا تابستان سال جاری افتتاح و راه‌اندازی خواهند شد.

شهردار اردبیل ادامه داد: زیپ لاین شورابیل با طول 475 متر و با سرعت 6 متر در ثانیه به عنوان اولین زیپ لاین رفت و برگشت در کشور است که با مشارکت بخش خصوصی با اعتبار 600 میلیون تومان راه‌اندازی شده و قابل بهره‌برداری است.

لطف‌اللهیان همچنین از راه‌اندازی اتوبوس دریایی در چند ماه آتی خبرداد و بیان کرد: قرارداد این پروژه با بخش خصوصی منعقد شده و اسکله آن نصب شده که با ظرفیت 40 نفر و با اعتبار یک میلیارد و800 میلیون تومان از دیگر پروژه‌های تفریحی در مجتمع گردشگری شورابیل خواهد بود و تا تابستان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار اردبیل با تاکید بر تسریع در اتمام پروژه‌های نیمه تمام، گفت: با توجه به شروع تعطیلات فصل تابستان پارکینگ‌های ورودی سه گانه و پارکینک طبقاتی شوراسنتر در خدمت مسافران و شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی به بهسازی پارک بزرگ شورابیل، پارک صخره‌ای، پارک دانشجو، پارک کتاب و پارک ترافیک اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم عملیات عمرانی تا آغاز تعطیلات در این مجتمع پایان برسد و در اختیار شهروندان و گردشگران قرار گیرد.

سیر فروش ارومیه‌ای: به کوری چشم ترامپ سیر ارزان شد!

 جلفا به دلیل مشرف شدن با رود ارس داری آب و هوای معتدل بوده و کشاورزی رونق خاصی در این منطقه دارد.

جلفا شهرستانی در ۱۳۶ کیلومتری شهر تبریز که به دلیل وجود آثار تاریخی و دیدنی فراوان از نقاط گردشگر پذیر آذربایجان محسوب می‌شود، بطوریکه به برکت وجود منطقه آزاد ارس در سال های گذشته سالانه بالغ بر ۴ میلیون گردشگر از این شهرستان بازدید کرده اند، اکثر بازدیدکنندگان از این شهرستان کلیسای سنت استپانوس، آسیاب خرابه و یا بازارچه های این شهرستان را دیده اند ولی می‌توان گفت یکی از ظرفیت های گمنام گردشگری مذهبی این شهرستان امامزادگان باشد چراکه به دلیل واقع شدن در یک منطقه جغرافیایی و کوهستانی مناسب و خوش آب و هوا، گردشگران با بازدید از این امامزادگان با یک تیر دو نشان می‌زنند یعنی هم زیارت می‌کنند و هم سیاحت…

منطقه آزادارس، کلیسای سنت استپانوس، آسیاب خرابه، امامزاده شعیب دوزال، امامزاده سید محمد نوجه‌مهر، روستای اوشتبین، روستای کردشت، منطقه حفاظت‌شده ارسباران و بازرچه های مرزی و داخلی این شهرستان از جاذبه های گردشگری این جلفا محسوب می‌شود.

زیب لاین دریاچه شورابیل

کفش تبریز شناسنامه دار می شود

رئیس اتحادیه کفاشان تبریز  به خبرنگاران گفت : نوسانات دلار در آغاز سال جدید تاثیرات منفی به بازار تولید وارد کرده است .

علیرضا جباریان فام  با بیان اینکه براساس اقداماتی که انجام گرفته است هیچ گونه مشکل ارزی برای واردات مواد اولیه نداریم، گفت : نرخ ارز دولتی ۴۲۰۰تومان است که در طول ۳روز تحویل می دهند، این جوسازی که در بازار انجام گرفت، ناشی از فعالیت دلالان است که در بازار باعث افزایش قیمت مواد اولیه شده چرا که از طرف دولت و سیستم ارزی بانک مرکزی هیچگونه مشکل از لحاظ ارزی وجود ندارد .
وی افزود : در بخش صادرات طرح هایی داریم که اگر امسال بتوانیم آنها را انجام دهیم صادرات کفش را درزمینه استانی افزایش خواهیم داد .
وی خاطر نشان کرد : سال ۹۷ در بخش تولید کاهش ۴۰درصدی داشتیم، با توجه به اینکه در بازار رکود وجود دارد شامل صنعت ما نیز می شود و این رکود باعث شده که ۴۰درصد از واحد ها با مشکلات جدی مواجه شوند.
وی با بیان این که بعد از کمپین ” نه به کفش خارجی” در سال ۹۵ و ۹۶ کاهش شدید ورود کفش چینی داشتیم، گفت: در حال حاضر ۱۴۰۰مغازه فقط کفش ایرانی به فروش می رسانند.
ادامه داد : در حدود ۸۰ درصد واردات کفش خارجی به استان کاهش یافته و تنها ۲۰مغازه برند و ۸۰مغازه که کفش خارجی و ایرانی می فروشند در بازار کفش فعالیت می کنند.
جباریان فام گفت : درجاده های اطراف شهر به صورت ریشه ای مغازه یا دست فروشانی هستند که به نام کفش تمام چرم تبریز کفش های نامعتبر به فروش می رسانند که دستور توقف آنها داده شده است و دراین هفته پلمپ خواهند شد.
وی بابیان اینکه برای کفش تبریز در حال طراحی اتیکت مخصوص هستیم، افزود : جنس تمامی قسمت های کفش در آن اتیکت درج خواهد شد چون مردم عادی در تشخیص دادن کفش چرم یا تمام چرم گاها دچار مشکل می شوند برای این که سو استفاده نشود با این اتیکت ها از طریق رسانه ها و صداسیما مردم را اشنا خواهیم کرد و سعیمان این خواهد بود تا آخر امسال تولید کنندگان تبریز را مجاز کنیم از این اتیکت استفاده کنند .
وی تصریح کرد : چند واحد از کفش تبریز در سایت دیجی کالا به فروش می رسد و در چند سایت مختلف دیگر نیز کفش تبریز به صورت مجازی به فروش می رسد .
رییس اتحادیه کفاشان تبریز افزود : یک گروه در حال کارکردن به صورت اختصاصی برای کفش تبریز هستند که بعد از اتمام کار آنها کفش های مرغوب تبریز را به آن سایت سوق خواهیم داد تا به فروش برسند.
وی درخصوص آسیب فیلترینگ تلگرام گفت : فروش کارخانه ای کفش تبریز در تلگرام صورت می گرفت که اکنون بامشکل مواجه شده ایم چرا که در نبود فروش مجازی عده ای نمی‌توانند دسترسی مستقیم به بازار کفش داشته باشند، تاثیر منفی در فروش کالا به وجود آورده و اگر اینگونه پیش برویم فضای فروش ، کسب و کار را ازدست می‌دهیم.

جلفا، بهشت گم‌شده شمال ایران

Facebook
Telegram
Twitter
Email