آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

تجمع اعتراضی کامیون داران در بناب

کامیون‌داران بنابی در مقابل انجمن صنفی رانندگان ناوگان حمل کالای جاده ای شهرستان بناب تجمع کردند. 

یکی از رانندگان معترض در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، گفت: ما برای پنجمین بار این اعتراض‌ها را از راه قانونی و اداری انجام می‌دهیم اما متاسفانه برای اجرای طرح مربوط به افزایش کرایه ها اقدامی نشده است . 

یکی دیگر از رانندگان با اشاره به عقب افتادگی پرداخت بیمه ها گفت: به دلیل نرخ بسیار پایین باربری فولاد، چند ماه است که نتوانستیم بیمه های خود را واریز کنیم، و با افزایش تورم و مشکلات خاص کامیون دارها از باب هزینه و استهلاک خودرو، در سطح استان نرخ کرایه ما از همه شهرهای استان کمتر است. 

راننده دیگری با اشاره به اینکه از سال 93 تعرفه های شهرستان بناب هیچ تغییری نکرده است، افزود: به خاطر حمایت از کارخانه دارها، باربری های کارخانه های فولاد شهرستان، دو بار حق کمسیون ها را بالا بردند و با این افزایش قرار بر افزایش نرخ کرایه ها هم بود که متاسفانه در طول چهار سال این اتفاق نیافتاده است.   

عضو هیئت مدیره انجمن صنفی رانندگان در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص این تجمع اظهار کرد:  از پنج روز گذشته رانندگان کامیون در این محل تجمع کرده اند تا اعتراض خود نسبت به عدم اعمال افزایش نرخ کرایه‌ها و یکسان سازی نرخ حمل و نقل  در سطح استان اعلام کنند. 

رحیم نجف زاده افزود: ما مشکلات این رانندگان را چندین بار به فرماندار و مسئولان ذیربط انتقال دادیم و آنها پس از جلسات متعدد افزایش نرخ کرایه را به ما اعلام کردند، اما متاسفانه کارخانه دارهای فولاد شهرستان از تعرفه تبعیت نکرده و به دستور مسئولان اعتنا نکرده و سعی در اجرای تعرفه های سال های گذشته دارند . 

وی افزود: انجمن کاملا حمایت های قانونی خود را از رانندگان انجام داده و با وجود مکاتبات متعدد با اداره راه و سازمان، متاسفانه طرح مربوطه عملیاتی نمی شود .   

فرماندار بناب نیز در این خصوص به ایسنا گفت: برای همسان سازی نرخ کرایه کامیون تلاش های خوبی شده و در حال طی مراحل اداری می باشد . 

امین رفیعی معترضان را دعوت به آرامش و صبوری کرد و افزود: با اعتراض و تحصن کارها درست نمی‌شود و باید با مذاکره و با طی روال اداری مشکلات حل شود . 

وی به نقل از کارخانه دارها هم گفت: اگر بحث یکسان سازی کرایه است باید در تمام استان به طور همزمان اعمال شود، یکسان سازی اگر فقط در بناب انجام گیرد کار منطقی نمی باشد . 

وی افزود: باید در بحث یکسان سازی نظر کارخانه دارها را هم جویا می شدند که این کار انجام نگرفته است .

Facebook
Telegram
Twitter
Email