آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

برکناری غیره منتظره مدیر ورزشگاه آزادی

به نوشته شهروند:  برکناری مدیر مجموعه ورزشی آزادی تنها ٥ماه پس از انتصاب اتفاق عجیبی بود که توسط شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی رقم خورد و دلیل روشنی هم برای آن بیان نشد. البته ناصر محمودی‌فر دلیل اصلی برکناری‌اش را حضور خانواده‌ها در ورزشگاه برای تماشای بازی‌های ایران در جام‌جهانی ٢٠١٨ می‌داند!

حضورخانواده ها در ورزشگاه ها دستاورد بزرگی برای زنان و دختران کشورمان به شمار می آید. نیروهای زن ستیز و مرتجع از این حرکت به شدت نا راضی و عصبی هستند. آنها  تصمیم دارند تا جلو چنین حرکت هایی را در آینده سد کنند. برکناری مدیر ورزشگاه آزادی را می توان در همین چارچوب ارزیابی کرد. محمودی فر  خود می گوید:

«به من هیچ دلیلی اعلام نشد و خودم از طریق رسانه‌ها متوجه برکناری‌ام شدم. البته حدس من این است که دلیل اصلی ماجرای ورود خانواده‌ها به ورزشگاه آزادی برای تماشای ٢ بازی ایران در جام‌جهانی ٢٠١٨ باشد و مسائل دیگری که عنوان شده، بهانه است.»

محمودی‌فر درشرایطی دلیل برکناری‌اش را ورود زنان و خانواده‌ها به ورزشگاه آزادی دانسته که کریمی، مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، اجرانکردن سیاست‌های وزارت ورزش در بخش بلیت‌فروشی و جمع‌آوری تأسیسات شرکت برهان مبین را دلیل صدور چنین حکمی عنوان کرده است. محمودی‌فر در واکنش به ادعای کریمی می‌گوید: «همان‌طور که گفتم، این موضوع بهانه است. من طبق قانون کارم را انجام دادم و نخواستم غیرقانونی عمل کنم. مگر می‌شود طی ٢ساعت چنین اقدامی را عملی کرد؟ صبح شنبه به من اعلام کردند تغییراتی در بخش بلیت‌فروشی صورت بگیرد و ٢ساعت بعد حکم برکناری‌ام صادر شد! اگر واقعا قصد داشتند همکاری صورت بگیرد، با تعامل می‌توانستیم کارها را پیش ببریم.»

وی همچنین به تشریح خواسته مدیرعامل شرکت تجهیز اشاره می‌کند: «من نگفتم کاری که آقایان می‌خواهند را انجام نمی‌دهم. فقط گفتم مصوبه‌ای که قانونی باشد را به من ارایه دهید. کریمی از دوستان قدیمی من است و برای او احترام قائلم اما اگر واقعا مصوبه‌ای وجود داشت، چرا به من به‌عنوان رئیس مجموعه نشان ندادند؟ همان ٢ساعت زمان را به من دادند؛ درحالی ‌که قبل از این هم موضوع برهان مبین را با تعامل پیش برده بودیم. من تابع قانون بودم و به هیچ‌وجه از تصمیم خودم پشیمان نیستم.»

ورود زنان و خانواده‌ها به ورزشگاه آزادی که برای نخستین‌بار رخ می‌داد، با حاشیه‌های زیادی همراه بود. حالا که محمودی‌فر دلیل برکناری‌اش را این موضوع می‌داند، از او می‌پرسیم مگر شما خلاف دستور نهادهای ذیربط برای راه‌دادن خانواده‌ها به ورزشگاه عمل کردید. او درپاسخ می‌گوید: «من هیچ کار غیرقانونی انجام ندادم. اصلا من تصمیم‌گیرنده نبودم. هر زمان که گفتند، در ورزشگاه آزادی را به روی علاقه‌مندان باز کردیم. وظیفه ما این بود که امکانات کافی در استادیوم برای خانواده‌ها فراهم شود که تا حد توان این کار را انجام دادیم. اگر هم کسی انتقاد کرده که چرا فلان خانم حجابش خوب نبوده، این به من مربوط نمی‌شود. مدیر ورزشگاه نه متولی امنیت است، نه فرهنگ. شورای تأمین با برگزاری چنین مراسمی موافقت کرده بود و وزارت ورزش هم نظارت کافی داشت. وزارتخانه خودش معاونت فرهنگی دارد و می‌توانست در مسائل فرهنگی ورود کند. البته از نظر من که مشکل خاصی در جریان این ٢ مسابقه رخ نداد و همه چیز خوب برگزار شد.»

Facebook
Telegram
Twitter
Email