آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

تجمع کارگران تراورس راه‌آهن هنوز ادامه دارد

اعتراض کارگران شرکت تراورس راه‌آهن در انتقاد به بی‌توجهی مدیران این واحد به پرداخت مطالبات معوقه ادامه دارد.

منابع خبری ایلنا در شرکت شرکت تراورس راه‌آهن می‌گویند که دلیل برپایی این اعتراض حدودا چهار روزه آنها بی‌تفاوتی کارفرما و مسئولان مربوطه در قبال پرداخت مطالبات کارگران خط و ابنیه فنی و بتنی است.

کارگران شرکت تراورس که امور نگهداری خط و ابنیه فنی خط آهن را انجام می‌دهد، می‌گویند: حدود هفت هزار نفر تحت مسئولیت شرکت تراورس درخطوط ریلی سراسر کشور مشغول کارند که مطالبات مزدی و بیمه‌ای ما تا سه ماه به تاخیر افتاده است.

آنها می‌افزایند: تاخیر چند ماهه در پرداخت مطالبات مزدی ما را با مشکلات فراوانی روبه رو کرده و طی این مدت به دلیل بی‌توجهی مسئولان نه تنها وعده‌های داده شده مسئولان هنوز بی‌عمل مانده است که هر روز بر فشار مشکلاتمان افزوده می‌شود.

این کارگران در ادامه می‌افزایند: با دادن فراخوان در روز ۲۸ تیرماه هر روز کارگران نواحی مختلف خطوط ریلی راه‌آهن به صورت همزمان دست به اعتراض صنفی می‌زنند و تا وصول مطالبات معوقه به این تجمعات ادامه خواهیم داد.

کارگران خطوط ابنیه ریلی کشور می‌گویند: امروز ۷ مرداد کارگران ایستگاه نیشابور، سبزوار، کاشمر و عطار در مقابل ساختمان فرمانداری نیشابور دست به اعتراض صنفی زده‌اند که همزمان تجمعات صنفی کارگران خطوط ابنیه راه‌آهن زنجان و چند مناطق دیگر در محدوه محل کارشان را شاهد هستیم.

به گفته کارگران شرکت تراورس راه‌آهن، پیش از این نیز همکارانشان در مناطق ریلی هرمزگان (سیرجان)، اسلامشهر تهران، کرج، لرستان، آذربایجان، زاگرس، شاهرود، دامغان و سمنان دست به اعتراض صنفی زده بودند که نتیجه‌ای دربرنداشته است.

طبق اظهارات کارگران تراورس بتنی، آنها به دلیل داشتن قراردادهای کوتاه مدت امنیت شغلی ندارند و هر ماه تعداد زیادی از همکارانشان به همین دلیل شغل خود را به راحتی از دست می‌دهند و دست‌شان برای پیگیری مطالباتشان به جایی بند نیست.

معترضان می‌گویند: در ماهای گذشته ۳۶ نفر از همکارانمان در شرکت تراورس بتنی اندیمشک و حدود ۵۰ نفر دیگر در ناحیه آذربایجان (عجبشیر) با اتمام قرارداد کار تعدیل شده و شغل خود از دست داده‌اند.

Facebook
Telegram
Twitter
Email