آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

کمیته مرکزی فرقه دمکرات آذربایجان

ويژه صدمین زادروز شهید فریدون ابراهیمی

به مناسب صدمین زادروز (تولد ۲۱/۱۱/۱۹۱۸) شهید فریدون ابراهیمی، مبارز، سیاستمدار، حقوقدان، روزنامه نگار، دیپلمات،، شاعر، محقق و دادستان کل حکومت ملی آذربایجان و یکی از برجسته ترین رهبران فرقه دمکرات آذربایجان در دوران دولت خود مختار آذربایجان همایشی برگزار می شود. هدف از این همایش  که توسط کمیته مرکزی فرقه دمکرات آذربایجان و جمعیت مهاجرین “ایرانیان مقیم جمهوری آذربایجان”برگزاری می شود. پرداختن به شخصیت ویژه و جاودانه این انقلابی و مبارز بزرگ کشورمان است. بدین وسیله از همه مبارزین و آزایخواهان، محققین، مورخین، روزنامه نگاران و ارباب رسانه را دعوت می کنیم تا در این راه ما را یاری رسانند.

ارزش گذاری به شخصیت و خدمات شهید فریدون ابراهیمی به عنوان سنبل یک نسل از مبارزان، ارزش گذاری به همه مبارزانی است که برای سعادت و خوشبختی مردم جنگیدند و جان خود را در این راه دادند. پرداختن به زوایای زندگی کوتاه، اما پر بار شهید فریدون ابراهمی بدون شک نسل جوان و انقلابی کشورمان را با تجربه ای مهم و موثر مواجه خواهد کرد.

از همه رفقا، دوستان و یارانی که مایلند در این مسابقه علمی ـ تحقیقی  شرکت کنند، که مقالات خود را از تاریخ ۰۱/۰۹/۲۰۱۸ الی ۲۰/۱۰/۲۰۱۸  برای شرکت در مسابقه ارسال کنند. در همین موضوع مقاله هایی که قبلا  در رسانه ها و مطبوعات نشر پیدا کرده اند. در صورتیکه چارچوب های لازم را دارا باشند، حق شرکت در مسابقه را دارند.

موضوعات پیشنهادی:

۱. فریدون ابراهیمی بعنوان یکی از برجسته ترین روشنفکران سیاسی ـاجتماعی سده بیستم.

۲. نقش و خدمات فریدون ابراهیمی در تهیه مصوبه های حقوقی، حکومت ملی آذربایجان و نقش وی در اصلاحات حقوقی.

۳. فریدون ابراهیمی بعنوان یک روزنامه نگار.

۴. نقش ویژه فریدون ابراهیمی در حقوق بین الملل

۵. فریدون ابراهیمی بعنوان دیپلمات

اولویتهای مقالات ارائه شده در مسابقه

  • همه جانبه نگری در موضوع تهیه مطلب و دیدگاههای شخصی 
  • استفاده از وقایع و منابع تاریخی و خاطرات شاهدان زنده.
  • از تحقیق و رساله اشخاص دیگر، بدون ذکر منبع استفاده نشده باشد.
  • سلیس نوشتن و روان بودن مطلب.

مقالات می توانند به زبانهای فارسی، ترکی آذربایجانی، روسی و انگلیسی باشند.محدودیتی در این مورد نیست.. حجم مقاله نباید بیشتر از ۹ الی ۱۱ هزار اشاره یا حرف باشد.

مقاله باید عنوان “شرکت در بزرگداشت صدمین زادروز فریدون ابراهیمی” داشته باشد.

مطلب و مقاله باید توسط نویسنده در پاکتی دربسته، به آدرس باکو – خیابان علی بیگ حسین زاده – پلاک ۶۶ (Bakı şəhəri, Əlibəy Hüseynzadə 66) تحویل و یا از طریق آدرس اینترنتی نویسنده به آدرس [email protected]  ارسال گردد.

نویسنده مقاله باید مدارک ذیل را ارائه نماید:

  • راههای تماس با مولف: شماره تلفن محل کار و موبایل (اگر ارائه مقاله با ارسال از طریق آدرس اینترنتی انجام گرفته باشد باید در برنامه Word و با حروف Times New Roman تحریر شده باشد)
  • اگر مقاله و مطلب ارسالی قبلا چاپ شده است.یک نسخه از روزنامه و یا مجله ای که مقاله در آن نشر شده است، به همراه آن تحویل داده شود. (اگر ارائه مقاله از طریق آدرس اینترنتی صورت می گیرد. نسخه چاپ شده  در فرمت پی دی اف ارائه شود).
  • اگر مطلب مورد نظر در رسانه الکترونیکی درج شده باشد. لینک آن ارسال شود.
  • مقاله در فرمت A4  در یک طرف صحفه تایپ شده باشد. (در صورت ارسال از طریق آدرس اینترنتی در فایل Word  باشد.) در صورت لزوم نام و مشخصات مولف محفوظ  خواهد بود.
  •  آدرس اینترنتی [email protected]   برای ارسال مقالات و احیانا پرسش های شما.

مقالات و نوشته های خود را می توانید ازتاریخ ۰۳/۰۹/۲۰۱۸ ، در روزهای دوشنبه تا شنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۷:۰۰ به آدرس باکو – خیابان علی بیگ حسین زاده – پلاک ۶۶ تحویل دهید.

در صورت عدم رعایت شرایط ذکر شده، مطلب ارسالی برای شرکت در مسابقه پذیرفته نمی شود.

جوایز همایش به شرح ذیل می باشد:

۱.به  سه مقاله برتر مولفین  در جمهوری آذربایجان جایزه داده خواهد شد.

۲.به سه مقاله برتری که از دیگر نقاط رسیده است، جوایز ويژه ای تعلق خواهد گرفت.

۳. از سوی هیئت داوران مسابقه برای مولفینی که در مقاله خود به نکات ویژه ای توجه کرده اند، جوایزی در نظر گرفته شده است.

۴. هیئت داوران مقالاتی برگزیده را، بصورت یک مجموعه در کتابی بنام “صدمین زادروز شهید فریدون ابراهیمی” Firidun İbrahimi – 100 منتشر خواهد کرد.

توجه: به کلیه افرادی که مایل به شرکت درهمایش هستند، توصیه می شود، در صورت لزوم  از منابع در سایت www.adfmk.com     واز روزنامه های مهاجر و آذربایجان استفاده کنند

اسامی برندگان مسابقه در همایش بین المللی که تا تاریخ ۲۱/۱۱/۲۰۱۸ در مرکز همایشهای بین المللی Beynəlxalq Mətbuat Mərkəzi  شهر باکو برگزار  می شود، اعلام خواهد شد.

در صورت توضیحات بیشتر و سئوال های شما، می توانید به تلفن های زیر مراجعه نمایید.

تلفنهای تماس:

۵۹۶۶۳۹۱ ۰۱۲

۵۹۴۵۳۹۴ ۰۱۲

تلفن همراه:

۵۳۴۹۳۲۶ ۰۵۰

۴۰۵۳۳۰۰ ۰۵۵

۲۱۰۵۱۸۸ ۰۵۰

۲۲۵۰۷۶۵ ۰۵۰

جمعیت مهاجرین “ایرانیان مقیم  جمهوری آذربایجان”

اطلاعیه

مسابقه علمی ـ پژوهشی

Facebook
Telegram
Twitter
Email