آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

ولادیمیر پوتین در یک نشست ویدئو کنفرانس شورای سران سازمان همکاری شانگهای

ولادیمیر پوتین در یک نشست ویدئو کنفرانس شورای سران سازمان همکاری شانگهای

فراخوان شانکای دفاع از بلاروس

اوضاع قره باغ پس از آتش بست

الکسی نیکولسکی / سرویس مطبوعاتی ریاست جمهوری روسیه  TASS

نشست شانگهای با میزبانی ولادیمیر پوتین اجلاس SCO هرگز در قالب مجازی برگزار نشده بود . تحمیل ویروس کرونا ، روسیه به عنوان کشور میزبان مجبور به اقدامات جدید شد . تعویق اجلاس از ژوئیه به نوامبر کنار گذاشتن مجمع آماده شده در سن پترزبورگ هم کمکی نکرد، ولادیمیر پوتین مجبور شد از صفحه تلویزیون به همکارانش خوشامد بگوید درحالیکه ویروس کرونا درجهان همچنان قربانی می گیرد .

ولادیمیر پوتین یادآور شد: “کشورهای سازمان همکاری شانگهای کمک های زیادی به یکدیگر برای مبارزه با : (کووید 19) ارائه داده و ادامه می دهند.”

روسیه حدود نیم میلیون کیت برای تشخیص آزمایشگاهی ویروس کرونا و همچنین دستگاه هایی برای اندازه گیری” دما بدون تماس” به شرکا اهدا کرد. گروههایی از متخصصان پزشکی روسیه به قزاقستان ، قرقیزستان ، تاجیکستان و ازبکستان اعزام شده و مأموریت های از این قبیل انجام شده است.

پوتین همچنین چند ساعت قبل از آغاز اجلاس در مورد یک موضوع به معنای واقعی کلمه داغ صحبت کرد. وی شخصاً در برقراری صلح در قره باغ مشارکت داشت. رئیس جمهور گفت: “آنچه در قره باغ اتفاق می افتد وقایع یک فاجعه بزرگ است.” – گفت : با رضایت کامل ، مایلم به اتش بس مشخص و توافقات حاصل شده برای پایان دادن به خونریزی اشاره کنم. امیدوارم گام هایی که برداشته ایم منجر به برقراری صلح طولانی مدت به نفع مردم آذربایجان و ارمنستان همراه شود.

آنچه در دیگرگفتار جهانی پوتین اهمیت ویژه دارد .

با پایان اجلاس ، برنامه جامع سازمان همکاری شانگهای برای مقابله با بیماری های همه گیر تصویب شد .

– وضعیت در زمینه امنیت جهانی و منطقه ای است که همچنان دشواری ها ادامه دارد. تروریسم بین المللی و قاچاق مواد مخدر تهدیدی جدی محسوب می شود. میزان جرایم اینترنتی به طرز محسوسی افزایش یافته است. سیستم ثبات راهبردی همچنان رو به زوال است .

– وضعیت افغانستان به ویژه نگران کننده است.

– یک چالش آشکار برای امنیت مشترک ما با دخالت مستقیم از خارج در امور داخلی کشورهای شرکت کننده در SCO وجود دارد. ما در حال مذاکره در مورد نقض فاحش حاکمیت کشورها هستیم، تمایل به تجزیه کشورها، تغییر وجلوگیری از توسعه دولت ها، جدا سازی روابط سیاسی، اقتصادی و انسانی آنان که قرن ها شکل گرفته در حال نقض است .

– کشور بلاروس که ناظر سازمان همکاری شانگهای است تحت چنین ضربه نیروهای خارجی قرار دارد .

پس از انتخابات ریاست جمهوری دوستان بلاروسی ما فشارهای بی سابقه ای را تجربه کرده اند، آنان در برابر تحریم ها و تحریکات مقابله می کنند. جنگ اطلاعاتی و تبلیغاتی علیه آنان به شکل دیگری آغاز شده است. ما تحمیل تصمیمات خاص به اشخاص ومردم بلاروس را از خارج غیر قابل قبول می دانیم . ما باید اجازه دهیم اهالی بلاروس با آرامش مسائل مربوط به خود را تشخیص و اقدامات لازم برای حل آن رابه سرانجام انجام برسانند.

– این امر به طور کامل در مورد وقایع اخیر قرقیزستان و درگیری سیاسی داخلی در مولداوی نیز صدق می کند

Facebook
Telegram
Twitter
Email