آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه: قره باغ بخشی جدایی ناپذیر از خاک آذربایجان است

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه:

قره باغ بخشی جدایی ناپذیر از خاک آذربایجان است

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه با اشاره به اینکه ارمنستان استقلال “جمهوری قره باغ” را به رسمیت نمی شناسد ، تأکید کرد که منطقه قراباغ مطابق با قوانین بین المللی بخشی جدایی ناپذیر از خاک آذربایجان است.

پوتین روز سه شنبه در مصاحبه با شبکه “روسیه 24” گفت: “ارمنستان استقلال و حاکمیت قره باغ ناگورنی را به رسمیت نمی شناسد. از نظر حقوق بین الملل ، این بدان معنی است که قره باغ و تمام مناطق مجاور آن بخشی جدایی ناپذیر از خاک جمهوری آذربایجان بوده و هستند.”

پوتین افزود که “آذربایجان قبلاً سرزمین هایی را که خود در نظر می گرفت و کل جامعه بین المللی آن را بخشی از سرزمین های آذربایجان می داند ، به دست می آورد” و خاطرنشان کرد که این حق آذربایجان است که یک متحد را برای گرفتن کمک از او انتخاب کند.

وی خاطرنشان کرد که سازمان پیمان امنیت جمعی ، که ارمنستان نیز عضو آن است ، در درگیری مداخله نکرد زیرا هیچ تجاوزی علیه خاک ارمنستان صورت نگرفته است.

 به گزارش واحد مطبوعاتی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان ، روسیه علاقه  مند به تحکیم امنیت، ثبات  و صلح در قفقاز جنوبی است.

به گزارش ایرنا: در مصاحبه عصر سه شنبه ولادیمیر پوتین با رسانه‌های روسی نقش مهم میانجیگری روسیه  و  رییس جمهوری آن  در رسیدن  به  توافق آتش بس و صلح حاصله ۹ نوامبر ( ۱۹  آبان ماه جاری ) در منطقه مورد مناقشه قره باغ ، به صورت مشروح مورد اشاره قرار گرفته  است.

 وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان افزود: نقش شخص پوتین  و امضای رییس جمهوری روسیه  بیانیه سه جانبه ۹ نوامبر،  نشان دهنده سهم بسیار مهم وی در روند صلح و تضمین برگشت ناپذیری این روند است.

 در این گزارش آمده است: وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان از نظرات رییس جمهوری روسیه مبنی بر این که پایان دادن به خونریزی در قره باغ نتیجه اصلی توافقات سه جانبه حاصله در ۹ نوامبر ( ۱۹ آبان) است ، به طور کامل استقبال می کند .

  وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان افزود: همچنین سخنان رییس جمهوری روسیه درباره این  که منطقه قره باغ کوهستانی و هفت شهرستان در مجاورت آن از نظر حقوق بین المللی  جزو لاینفک جمهوری اذربایجان است ، از اهمیت خاص برخوردار است و این  موضع روسیه بر قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد ، مصوبات سازمان امنیت و همکاری اروپا و دیگر نهادهای بین المللی درباره مناقشه قره باغ ، تکیه دارد.

 ” الهام علی اف ” ، ” ولادیمیر پوتین ” و “نیکول پاشینیان ” به ترتیب روسای جمهوری آذربایجان ، روسیه و نخست وزیر ارمنستان ۹ نوامبر ( ۱۹ آبان ماه ) جاری بیانیه سه جانبه پایان جنگ و آتش بس در منطقه مورد مناقشه قره باغ را امضا کردند

Facebook
Telegram
Twitter
Email