آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

لوکاشنکو: ” نماد فاشیستی ” را حذف می کنیم !

در دیدار با کارگران کارخانه محصولات کشاورزی گومل

 لوکاشنکو: ” نماد فاشیستی” را حذف می کنیم !

رئیس جمهوربلاروس در دیدار 20 نوامبر 2020 با کارگران کارخانه محصولات کشاورزی گومل گفت: نمادهای فاشیستی مورد استفاده مخالفان که به عنوان پرچم ملی نشان داده می شود را حذف می کنیم . دشمنان ما در طول جنگ بزرگ میهنی همراه فاشیسم برعلیه مردم بلاروس جنگیده اند. من به صراحت می گویم پرچم سفید ـ سرخ ـ سفید اپوزیسیون یک نماد فاشیستی است. من زیر بار نمی روم آن “ملی گراها” طرف “فاشیسم خونخوار” را گرفتند و امروز آنها توجیه می کنند که از این طریق می خواستند استقلال کسب کنند.

من ناسیونالیسم نیستم، فاشیسم بالاترین شکل ناسیونالیسم است. یک ملی گرای پرشور می تواند یک فاشیست باشد. من نیستم. من یک فرد انترناسیولیسم و دارای جهان بینی هستم. شما سیاست من را می بینید. من همیشه افتخار می کنم که تضادی بین ملیت های مختلف نمی بینم . ما همراه100ها ملیت زندگی می کنیم.

هیچ عکسی از لوکاشنکو زیر این پرچم نیست اما پرتره های هیتلر زیر پرچم سفید ـ سرخ ـ سفید وجود دارد. … چه کسی فکر می کرد که تئاتر« یانکا کوپالا » که در طول جنگ با پرچم های BCHB آویزان شده بود دراینجا هم باشد. آیا می خواهید بگویید که من مجبور شدم این را در مرکز مینسک تحمل کنم . ما این نمادگرایی فاشیستی را از جامعه خود حذف خواهیم کرد، این کار را به زیبایی انجام خواهیم داد. مهمتر از همه، توضیح و روشنگری اینکه چرا این کار نباید انجام شود؟ زیرا کشور ما بیشترین آسیب را از جنگ با آلمان نازی دیده است .

اما از سوی افرادی در اولین سوگند ریاست جمهوری زیر پرچم سفید-قرمز-سفید سئوالی مطرح کردند؟ لو کاشنکو به آنها پاسخ داد: “نیازی به انتقاد از من برای این موضوع نیست. یک فرد قانون مدار باهوش می داند چه می گوید: “من به این نماد رأی ندادم اما اکثریت نمایندگان ناسیونالیست ما آن را پذیرفتند” اما چه کسی طرح تغییر برای پرچم و زبان روسی بلاروس را به میان آورد؟ لوکاشنکو می گوید ” من رئیس جمهور شدم و بلافاصله شما را به همه پرسی دعوت کردم …. (این پرچم که با برداشتن داس وچکش دارای نماد جدید با سبد دسته گل ونقشه بلاروس با رنگ گذشته بود در همه پرسی سال 1995 ، به ابتکار لوکاشنکو با آکثریت 86% تصویب شد و نردیک به یک ربع قرن پرچم رسمی دولت بلاروس می باشد).

سئوال یک روزنامه نگار جوان: مخالفان از یكشنبه تا یكشنبه شعارهای جدید و بیشتری می دهند، در حالی كه گاهی اوقات آشكارا از شعارها عبور می کنند. رهبر بلاروس می گوید: “هیچ انقلابی بدون شعار وجود ندارد، اگر انقلابی وجود داشته باشد پس به شعار هم نیاز است. اما اشتباه نکنید. من بارها به شما گفته ام: “ما اینجا انقلابی نداریم، زیرا انقلابی وجود ندارد.” این فراریانی كه از طریق کانال های تلگرامی تحریک می کنند و در آنجا زیبا زندگی می کنند. آنها انقلابی نیستند. انقلابیونی را که من مطالعه کردم، آنان به دنبال هر کاری بودند. آنان اعتقاد داشتند ومی دانستند که ممکن است در این راه بمیرند .

لوکاشنکو به کارگران می گوید: این کارخانه را ما بادستان خود از باز مانده کشور شوراها ساختیم، انرا خصوصی نکردیم … من هم نباشم شما آنرا حفظ خواهید کرد … شمابه مانند خرده بورژوای انقلابی نیستید. امروز بیش از 6-5 برابر درآمد کسب می کنید. امروز توسعه کارخانه مدیون شماست. در حالیکه مشکلات خیابان و ویروس همه گیروجود دارد کار را تعطیل نکردیم. کارامید وار کننده است از شما تشکر می کنم . ما از 75% تولید، ارز خارجی کسب می کنیم.

 لوکاشنکو می گوید :

دو ماه پیش گفتم كه آنها می خواهند ما را مورد تهدید قرار دهند: استقراراین تانكها و هواپیماهای ناتو به مرزهای ما … من ارتش را به شرایط دفاعی رساندم. نیمی را به گرودنو منتقل کردم جاییكه طرفداران آنان قبلا پرچم ها را از بالكن ها ی خانه آویزان كرده بودند. پرچم ها فوراً برداشته شدند. اما رهبران آنان گفتند مانور بود … حالا شما فهمیدید كه آنها فقط می خواستند ما را مثله كنند. اظهارات بعدی را شنیدید: ما نه تنها به منطقه ‘گرودنا احتیاج داریم ، بلكه به کل به بلاروس نیاز داریم … پس از آن، برخی از معترضین ما با این باندرا راه می روند و تحت فرماندهی این افراد كه در مراكز ، كانال های تلگرامی و سایر موارد در آنجا هستند، در كشور ما شروع به فعالیت می كنند. من چه باید می كردم؟ بنابراین من تحمل كردم، من حتی ارتش را وارد مینسک نکردم .

رئیس جمهور تأکید کرد که مخالفان با “حمله برق آسا” شکست خورده اند، و بسیاری از آنها قبلاً از این موضوع قدردانی کرده اند، آنها خود خواستار برقراری نظم هستند.

رئیس جمهور گفت: “شما همیشه باید تحمل کنید. تا زمانی که ممکن است تحمل کنید. وقتی آنها به راه آهن آمدند ، تصمیم من بدون ابهام بود. آنها تروریست ها هستند .

پیش از این، لوكاشنكوگفته بود مرکز معترضین بنام مکان های یادبودهای خودجوش در مینسك، كه توسط مخالفان ترتیب داده شده است و تحریکاتی که صورت می گیرد ممكن است در آینده میدانی برای برخورد ها شود. که گروه های داو طلب حافظ مردمی درکنار افراد حقوقی تشکیل گردید .

به گفته رئیس جمهور: هفته آینده اطلاعات جالبی که می تواند مورد توجه همگان باشد، به اطلاع خواهد رسید.

محمد چابکی

Лукашенко пообещал убрать «фашистскую символику» оппозиции

17:36, 20 ноября 2020

Facebook
Telegram
Twitter
Email