آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

نخستین محموله واکسن چینی کرونا وارد جمهوری آذربایجان شد

نخستین محموله واکسن چینی کرونا  وارد جمهوری آذربایجان شد

جمهوری آذربایجان در قالب برنامه مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا نخستین محموله واکسن ساخت کشور چین را وارد کرد.

  به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری “اسپوتنیک آذربایجان ” به نقل از منابع  وزارت بهداشت جمهوری آذربایجان ، این کشور نخستین محموله واکسن شرکت تولیدی SinoVac چین را به تازگی وارد کرده است .

بنا به این گزارش ، برنامه ریزی شده است در مرحله نخست پرسنل نهادهای بهداشتی و نیز شهروندان بالای ۶۵ سال واکسینه شوند .

  “الهام علی اف ” رییس جمهوری آذربایجان طی سخنانی در اجلاس اخیر سران کشورهای همسود اعلام کرده بود که دولت باکو برنامه ریزی کرده است اجرای برنامه واکسناسیون را  اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی آغاز کند و واکسیناسیون شهروندان رایگان و به صورت داوطلبانه خواهد بود .

در جمهوری آذربایجان تاکنون حدود به ۲۲۵ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند که  ۲۰۹ هزار و ۵۲۲ نفر از آنها درمان و دو هزار و ۹۲۶ نفر نیز جان خود را از دست دادند .

نهادهای رسمی بهداشتی جمهوری آذربایجان اخیرا از کاهش قابل توجه موارد ابتلای روزانه به  ویروس کرونا در این کشور خبر دادند .

بنا به گزارش ستاد عملیاتی هیات دولتی جمهوری آذربایجان برای مقابله با ویروس کرونا در ۲۴ ساعت اخیر در این کشور  ۱۰  میلیون نفری فقط ۱۷۶ مورد ابتلا به کویید –۱۹  به ثبت رسیده است .

 این در حالی است که در یک ماه اخیر بالاترین شاخص ابتلای روزانه  ( ۳هزار و ۵۰۰ الی  چهار هزار نفر ) به ویروس کرونا در جمهوری آذربایجان به ثبت رسید.

   در حال حاضر محدودیت های سخت قرنطینه ای در جمهوری آذربایجان  اعمال می شود.

Facebook
Telegram
Twitter
Email