آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

سیستم چپاول‌گرایانه پزشکی آمریکا با هدف تاراج زندگی بیماران

سیستم چپاول‌گرایانه پزشکی آمریکا با هدف تاراج زندگی بیماران

حداقل ۱۹ میلیون نفر از سالمندان آمریکایی مجبورند به دلیل قیمت های بالای داروهای داخلی در این کشور، برای خرید دارو به کانادا و یا مکزیک بروند

به گزارش رادیو بین‌المللی چین، آمریکا در حال اجرای سیستم پیچیده‌ای از بیمه‌های درمانی تجاری و بیمه‌های درمانی دولتی است؛ بیمه‌های درمانی تجاری حدود ۵۳ درصد از جمعیت این کشور را تحت پوشش قرار داده‌اند و بیمه‌های درمانی دولتی به حدود ۳۸ درصد از مردم آمریکا خدمات می‌دهد؛ در این بین حدود ۹ درصد از مردم آمریکا تحت پوشش خدمات بیمه نیستند.

«کیس و دیتون» از اساتید دانشگاه «پرینستون» آمریکا در کتابی به نام «مرگ ناامیدی و آینده سرمایه‌داری»، با اشاره به پوشش دهی محدود خدمات بیمه در آمریکا و از طرف دیگر سرمایه گذاری‌های کلان و کارآمدی کم سیستم پزشکی این کشور که به شدت و در سطحی گسترده هدف انتقاد قرار گرفته است، تاکید کرده‌اند که صنعت پزشکی آمریکا با هدف تحقق ماهیت وجودی‌اش که بهبود سلامتی مردم است عمل نمی‌کند بلکه بیشتر در راستای افزایش ثروت تامین کنندگان خدمات درمانی در حال فعالیت است.

بدیهی است که بازارگرایی افراطی و بیش از حد و فقدان نظارت‌های دولتی باعث شده است که سیستم پزشکی آمریکا به میدان جنگی برای سودجویی‌های مالی تبدیل شود.

بارزترین مثال این روند این است که بدنبال انحصار بازار دارو توسط چندین شرکت داروسازی بزرگ، آمریکا به یکی از کشورهای جهان با بالاترین قیمت‌های دارو تبدیل شده است.

بر اساس داده‌های ارائه شده از سوی بنیاد «کایزر فمیلی» (Kaiser Family ) که یک سازمان غیر انتفاعی در زمینه بهداشت همگانی در آمریکاست، حداقل ۱۹ میلیون نفر از سالمندان آمریکایی مجبورند به دلیل قیمت‌های بالای داروهای داخلی در این کشور، برای خرید دارو به کانادا و یا مکزیک بروند.

قیمت خدمات درمانی در آمریکا نیز به مراتب بیشتر است؛ بر اساس تحلیل‌های صورت گرفته از سوی بنیاد «کایزر فمیلی»،‌ بعد از شیوع همه گیری ویروس کرونا آن دسته از مردم آمریکا که بدون عوارض به کووید-۱۹ مبتلا می‌شوند، با وجود داشتن بیمه درمانی، مجبورند به طور متوسط حدود ۹ هزار و ۸۰۰ دلار بابت درمان پرداخت کنند و در صورت وجود عوارض در بیماران مبتلا به کرونا در آمریکا، هزینه خدمات درمانی آنها از ۲۰ هزار دلار فراتر می‌رود.

به همین دلیل است که نتایج نظرسنجی‌های انجام شده نشان می‌دهد که یک نفر از هر ۱۱ نفر در آمریکا به دلیل گران بودن خدمات درمانی کرونا، از مراجعه به مراکز پزشکی صرف نظر می‌کند.

ناگفته نماند که تقریبا ۲۸ میلیون آمریکایی نیز در «نقطه کور» پوشش بیمه‌های درمانی هستند و هنگامی که این قشر با بیماری روبرو می‌شوند، گزینه‌ای به اسم دریافت خدمات درمانی پیش روی آنها وجود ندارد.

در این بین، درگیری ها بر سر اصلاح سیستم مراقبت های پزشکی آمریکا همچنان ادامه دارد و دلایل پشت پرده این درگیری‌ها واقعا شگفت انگیزند؛ گروه‌های ذینفع مربوطه در آمریکا از سودی که از کمک‌های سیاسی به دست می‌آورند در راستای لابی‌گری و اعمال نفوذ در حوزه قانونگذاری‌های پزشکی و سیاست‌های مربوطه سوء استفاده می‌کنند تا این قوانین و سیاست‌ها با منافع شخصی آنها مطابقت داشته باشد و از این طریق به سودهای بیشتری دست یابند؛ این روند باعث ایجاد یک حلقه بسته غیر قابل انعطاف شده است و مهم‌ترین دلیل عدم تمایل دو حزب جمهوریخواه و دموکرات در آمریکا برای اصلاح سیستم پزشکی محسوب می‌شود.

باید توجه داشت که مادامی که کانون سیاست‌گذاری‌های پولی آمریکا دست نخورده و بدون اصلاح و تغییر باقی بماند، منافع مردم عادی آمریکا و حتی منافع کل این کشور به شیوه‌ای اجتناب ناپذیر، توسط «مارهای سیستم پزشکی» بلعیده خواهد شد!

این جاست که همان تراژدی آمریکایی که توسط سودجویی‌های سرمایه گذاری هدایت می‌شود، اتفاق می‌افتد.

Facebook
Telegram
Twitter
Email