آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

«مانکورت» عملیات خنثی سازی کودتا دربلاروس!

عملیات ویژه موسوم به “مانکورت” کشیدن نخ اطلاعاتی از کسانیست که از خود بیگانه شده، در تدارک عملیات ترور و کودتا با سرویس های امنیتی و دیپلمات های خارجی در رسوایی «مانکورت» نقش داشته اند. بخشی از اطلاعات به صورت فیلم های مستند در تلویزیون بلاروس ONT از تاریخ 31 مارس2021 انتشار بیرونی یافت، محاکمه، تحقیقات وشناسائی افراد مرتبط ادامه دارد.

در این عملیات چندین گروه به طور همزمان در حال جمع آوری اطلاعات در مورد سازمان ها، افراد و نهادهای دولتی بودند، اسناد به کانال های وابسته تلگرامی فروخته می شود و تلاش می شد همکاران امنیتی  شناخته شده را به طور غیرقانونی از مرز عبور دهند، نمونه الکسی خرلوویچ  سرهنگ دوم کا-گ-ب، که با سازمان امنیت خارجی همکاری می کرد.

این عملیات نشان داد این سرویس های مخفی هستند که مکالمات تلفنی بین دبیر مطبوعاتی لوکاشنکو، ناتالیا ایسمونت را سازمان می دهند. ضبط گفتگو، صحنه هائیکه که “وبلاگ نویسان کانال تلگرامی، خریداری کرده اند” و شناسائی افراد چندین ماه پس از انتخابات ادامه داشت.  در این عملیات چگونگی بازی شگفت انگیز سرویس های امنیتی خارجی در قالب کسب اطلاعات از بایگانی به یک شبکه  جاسوسی افشا شد.

ویاچسلاو سیدوراکین در یک بازداشتگاه پیش از محاکمه در سازمان امنیت بلاروس به سر می برد. سه مخفیگاه با اسلحه، مهمات و مواد منفجره به همراه او و همدستانش  در گومل، مینسک و منطقه اطراف مینسک کشف شده است.

سیدوراكین دوست قدیمی ایگورماكار سرهنگ دوم از نیروی ویژه «الماز»  كه سال های پیش به لیتوانی فرار كرد. طی شش ماه گذشته، این شخص از طریق سرویس های خارجی سعی در انتقال بایگانی مخفی همراه افسر کا- گ-ب الکسی خرلوویچ  به خارج از کشور داشته است. چندین گزینه در نظر گرفته شد: استفاده از اتومبیل دیپلمات ها، اسناد جعلی خارجی. قبلاً همین گزینه برای انتقال سیدوراكین استفاده شده بود.

جهت یاد آوری از نظر سازمان های حفظ امنیت بلاروس، فعالیت های BYPOL، متشکل از مقامات امنیتی سابق که بلاروس را ترک وخارج از کشور قرار دارند، تیخانوسکایا را رئیس جمهور می شناسند و ارتباط دائم با شهروندان فعال بلاروس به روش های متفاوت که برای بی ثبات سازی وضعیت عمومی، از جمله آماده سازی افکار عمومی برای حملات بعدی مانند گزارش اعلام شده توسط وزارت کشور پس از 25 مارس 2021 است، یک پرونده جنایی برعلیه این گروه از جمله تیخانوسکایا و لاتوشکو و برخی از اعضای ستاد رهبری «شورای گذار» به لیست افراد درگیر فعالیت های تروریستی اضافه شد.

آخرین تصویر درخبرهای17آوریل 2021عملیات مشترک سرویس های امنیتی فدرال روسیه و بلاروس از دستگیری افراد مشهور در نشست رستوران مسکو که با یک ژنرال وسرهنگ مخفی بلاروس گفتگو انجام گرفت الکساندر فدوتا  دانشمند علوم سیاسی، یوری زنکوویچ مدیرت عمومی دوشهروندی از ایالات متحده آمریکا است، که با نمایندگان اف. بی. آی و سیا تماس داشته، قبل از کانال تلویزیونی   ONTبلاروس ارتباط بین مشاور رئیس جمهور آمریکا، مایکل کارپنتر جهت آماده سازی، تلاش برای سوقصد به جان لوکاشنکا اشاره شده بود. دستگیری همزمان درمینسک گریگوری کوستوسف رهبر حزب جبهه ناسیونالیستی است. در این جا نفر دیگر اولگاگولوبوویچ، 44 ساله، شهروند بلاروس، عضو حزب جبهه ناسیونالیستی بلاروس، به عنوان حسابدار موسسه زنكوویچ در مینسك مرکز حقوقی آمریكایی ها، که از دوربین مخفی پوشه ای را با قرار دادن پول در انبار ایستگاه اتوبوس نشان می دهد.

باید اضافه نمود دراین نشست ها  وکنفرانس اینترنتی تدارک ترور، گروگان گیری 30 مقام مسئول درلیست سیاه اعضای خانواده رئیس جمهور، عملیات سایبری قطع موقت برق، اینترنت، حمله به سیستم انرژی…. مورد نظر بوده است. طرح کودتا با همکاری ناسیونالیست های بلاروس و اوکراین و نقش شخصیت های امنیتی آمریکا و لهستان  و لیتوانی مشاهده شد.

چگونگی سناریو: رشوه و استخدام  افراد نظامی امنیتی، پلیس…. (اخیرا  تاریخ 4 ماه مه 2021 طی حکم رئیس جمهور بیش از80 نفر  سلب درجه شدند)،  ترور در مراسم جشن 9 ماه مه، پرتاپ مواد منفجره به اتومبیل رئیس جمهور، استفاده از سلاح های خود کار کنترل از راه دور، سازمان دهی ازطریق ارتش برای محاصره اقامتگاه رئیس جمهور با نیروی پشتبان خارجی است که به گفته «استانیسلاو کنیازف» مدیرت بخش آکادمی دولتی بلاروس، توطئه گران به طور جدی آماده می شدند و طی 3 ساعت از لیتوانی با 150 خودرو همراه مسلسل سنگین به مینسک می رسیدند تا وارد قتل عام عمومی گردنند … مسلسل های کالیبر بزرگ درنظر گرفته شده بود تا به  اقامتگاه رئیس جمهور حمله ورشده مقاومت محافظان را درهم شکنند. وی اضافه نمود هما ن رویدادی که “در کویر برای قذافی تعقیب شد”. مخالفان ادعاهایی برعلیه «نیکالا» فرزند کوچک لوکاشنکو داشتند. (با توجه به فیلم فاش شده در دیدار لوکاشنکو درباز داشتگاه قبل از محاکمه با سرگئی تیخانوسکی رهبر مخالفان  نیز همان ادعا را نسبت به فرزند لوکاشنکو داشت)  در گزارش موارد آدم ربائی و بازجوئی، یک پناهگاه زیرزمینی در مرز استان گومل برای دستگیری مقامات مسئول در نظرگرفته شده بود.

«کمیته امنیت بلاروس»  درادامه افشاگری، فیلم های تحقیقاتی مستند دیگری را از جزئیات «مانکورت» عملیات خنثی سازی مشتریان و مجریان تحت عنوان «رئیس جمهور را بکش» در اختیار بیندگان گذاشت:

بیاد بیاوریم طرح سرنگونی از طریق خیابان «شورش» و به اصطلاع “اعتراضات مسالمت آمیز” درآن فضا پس از انتخابات 9 اوگوست 2020، «تبلیغات رسانه های امپریالیستی» – «چپ متحد اروپا» چگونه به شکست انجامید، حامیان غربی تصمیم گرفتند “با روش های دیگر” اوضاع را برگردانند. عملیات سرنگونی به شکل خزنده  “سکوت” نام گرفت. رهبرشورای گذار اعلام کرد “تاکتیک های مبارزه را تغییر داده ایم”. شش ماه آماده سازی و مبالغ هنگفتی پول برای حمایت مالی، از اتحادیه اروپاه و آمریکا،  برنامه ائی بنام “بهار آزادی 2021” با سکوت و محاسبه برای قتل عام تجربه شده  درکشورهای دیگردردستور کارقرار گرفت.

الکساندر لوکاشنکو درگفتگوبا خبرنگاران گفت 11 میلیون دلار آمریکایی برای عملیات  تخریب و ترور و 1 میلیون برای قاتل درنظر گرفته شده است. علاوه بر این، در این فیلم عنوان شد  جورج سوروس، سرمایه دار آمریکایی، حامی كودتا در بلاروس بود. گفته می شود او 500 میلیون دلار به” ستون پنجم” اختصاص داده است.

ولادیمیر پوتین 21 آوریل 2021 درپیام مجلس فدرال روسیه مبتنی براینکه امیدواراست «هیچ کشوری از خطوط قرمز روسیه عبور نکند» هشدار داد. ودرباره طرح ترور به الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهور بلاروس، و اعضای خانواده‌اش و انجام کودتا در این کشورافزود: اقدام برای سازماندهی کودتا و تلاش برای برنامه‌ریزی ترور سران کشورها بیش از حد از خطوط قرمز مرزها گذشته است…

گنادی زیوگانف صدرکمیته مرکزی حزب کمونیست فدراسیون روسیه: سازمان سیا را متهم نمود و گفت: “کسانیکه به جرم تدارک جنایت دستگیر شده اند، جرأت قتل عام و حمله به سیستم انرژی کشور بلاروس را ندارند. فقط با پشتبانی سازمان سیا است که می توان این جمهوری رابه آتش کشید….”

دولت کوبا همبستگی خود را با الکساندر لوکاشنکو اعلام کرد.

هاوانا، 27آوریل 2021 رهبران کوبا برنامه های سازماندهی کودتا به منظورحذف رئیس جمهور بلاروس  رامحکوم نمودند.

سوتلانا تیخانووسکایا، رهبر گمارده شده غرب از محل تبعید در لیتوانی، ادعای مطرح شده از سوی لوکاشنکو را “تحریکات نیروهای امنیتی روسی و بلاروسی” دانست.

 هیستریک در ناآرامی های بلاروس را بخاطر بیاوریم:

«مانکورت ها»

چنگیز آیتماتوف نویسنده نامدار قیرقیزستان در رمان خود برای نشان دادن عمق تراژدی از«خود بیگانیگی» فردی را به تصویر می کشد که قادر به شناخت خود و مادرش نیست حتی او را دشمن پنداشته و به قصد کشتن او تیری از کمانش رها می کند و او را می کشد.
هیچ شوم بختی به اندازه مانکورت (مان قورت) شدن نیست که ازخویش بیگانه شده همچون ماهیت «گرگ – میش» درقالب یک ماسک  «درنده و مطیع» هیچ رابطه انسانی ندارد. به دستور ارباب به دیده اطاعت کور کورانه می نگرد. مام وطن مادر حقیقی را به تحقیر و تمسخر می گیرد. در این کار آنقدر پیش می رود که حتی حاضر می شود بدون اینکه خم به ابرو بیاورد و یا متاثرشود قلب پدر و یا مادر خود را نشانه قرار دهد. بدین جهت «مان قورت» یک بی اصل و نسب کامل است که بیشتر به کوبیدن مظاهر انسانی می پردازد….

 در قرن بیست ویکم ما با انسان نماهائی روبرهستیم که از خود بیگانه شده با آنچه کانال های اینترنتی اربابان امپریالیستی دیکته می کنند به اجرا در می آورند.

تراژدی ترور و کودتا، یعنی دمکراسی را بکش:

آنان که به سرنوشت چائوشسکو وهمسرش  دررمانی، آلنده درشیلی، معمرقذافی  درلیبی،  صدام درعراق، یانکوویچ دراوکراین، اسد در سوریه، مادورا در ونزوئلا، فیدل کاسترو با 600 مورد سوءقصد درکوبا ابراز شعف وشادی می کردند و به آرزوی “دمکراسی” وتغییر در بلاروس با نفرت پراکنی علیه لوکا شنکو بدون خواب آرام هر چند محافظه کارانه از دور دستی به آتش داشته اند در پشت هرعنوان بی اصل ونسبی که پنهان شده باشند با کشف حقایق درعملیات «مانکورت» باید اعتراف نمود دمکراسی قلب شده شکست خورد. امپریالیسم درقالب چهره “انسانی” رنگ باخته، تاریخ نفرت انگیز ایالات متحده آمریکا با صد ها سوء قصد، مداخله، و کودتا، از جمله کودتای 28 مرداد برعلیه دولت مصدق در ایران که با یکه تازی، پشت نام  “دمکراسی”  دمکراسی را به صلابه کشید، در کودتای بلاروس نا کام ماند و راه سکوت شرمگینانه را در پیش گرفت.

م . چابکی:  15اردیبهشت  ۱۴۰۰ برابر با 2021.05.05

Facebook
Telegram
Twitter
Email

خلبانان فرانسوی در آسمان اوکراین سابق؟در مورد پیامدهای جنون جنگی ترجیح می‌دهند فکر نکنند، اما بیهوده است. دمیتری سدوف/ ترجمه. کاوه آیلین

“فلوریان فیلیپو”، رهبر حزب “میهن پرستان” فرانسه، نامزد انتخابات پارلمان اروپا، تصمیم “امانوئل ماکرون”، رئیس جمهور فرانسه برای انتقال جنگنده

ادامه مطلب