آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

آکسفام: خطر گرسنگی گسترده، مردم جهان را تهدید می کند!

سازمان مبارزه با فقر آکسفام اعلام کرد که هر دقیقه ۱۱ نفر در جهان به علت فقر جان خود را از دست می دهند و شمار افرادی که با شرایط گرسنگی و قحطی در جهان روبه رو هستند، در سال گذشته ۶ برابر شده است

به گزارش ایرنا از خبرگزاری آسوشیتدپرس؛ آکسفام در نوشتاری با عنوان “افزایش چند برابری ویروس گرسنگی” نوشت که شمار تلفات گرسنگی و قحطی از شمار قربانیان بیماری کووید – ۱۹ که هر دقیقه ۷ نفر را از بین می برد، فراتر رفته است.

بر اساس ارزیابی این گروه، اکنون ۱۵۵ میلیون تن در روی کره زمین در مرحله بحرانی ناامنی غذایی یا شرایط بدتر از آن به سر می برند که نزدیک به ۲۰ میلیون تن بیشتر از سال گذشته است و علت این وضع برای نزدیک به دوسوم این افراد، وجود درگیری های نظامی در کشورشان می باشد.

به گفته ابی مکسمن مدیرعامل آکسفام، امروزه پیامدهای منفی درگیری های پایان نیافتنی از پیامدهای اقتصادی کووید – ۱۹ فراتر رفته و بحران تشدید شونده اقلیمی موجب رانده شدن بیش از ۵۲۰ هزار تن تا آستانه گرسنگی و قحطی شده است. طرف های درگیر در نبرد نظامی به جای مبارزه با همه گیری، به جنگ پرداخته اند که اغلب آخرین ضربه را به میلیون ها نفری وارد می کند که پیش از این به علت فجایع آب و هوایی و تکانه های اقتصادی، به شدت آسیب دیده بودند.

وی افزود: هزینه های نظامی کشورهای جهان به رغم همه گیری در همین دوره تا ۵۱ میلیارد دلار افزایش یافته که دستکم ۶ بار از بودجه مورد نیاز سازمان ملل متحد برای مبارزه با گرسنگی بیشتر است. در این گزارش به شماری از کشورها مانند افغانستان، اتیوپی، سودان جنوبی، سوریه و یمن به عنوان مراکز شدیدترین گرسنگی اشاره شده که همگی درگیر نبردهای نظامی هستند.

به گفته مکسمن، سوء استفاده از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی ادامه یافته که شهروندان غیرنظامی را از مواد غذایی و آب محروم کرده و جلوی کمک های  انساندوستانه را می‌گیرد.

این نهاد از همه کشورها درخواست کرده است که با جلوگیری از درگیری های نظامی از گرسنگی فاجعه بار جلوگیری کرده و از امکان فعالیت سازمان های امدادی در مناطق جنگ زده و دستیابی به افراد نیازمند، اطمینان یابند.

 این سازمان همچنین از کشورهای کمک کننده درخواست تامین فوری و کامل هزینه فعالیت های سازمان ملل متحد را برای مبارزه با گرسنگی کرده است

این گزارش می افزاید: گرم شدن آب و هوای کره زمین و پیامدهای اقتصادی همه گیری، موجب بالا رفتن ۴۰ درصدی بهای مواد غذایی و رسیدن آن به بالاترین سطح در ده ها سال گذشته شده که به نوبه خود ده ها میلیون نفر دیگر را به سوی گرسنگی رانده است.

Facebook
Telegram
Twitter
Email

خلبانان فرانسوی در آسمان اوکراین سابق؟در مورد پیامدهای جنون جنگی ترجیح می‌دهند فکر نکنند، اما بیهوده است. دمیتری سدوف/ ترجمه. کاوه آیلین

“فلوریان فیلیپو”، رهبر حزب “میهن پرستان” فرانسه، نامزد انتخابات پارلمان اروپا، تصمیم “امانوئل ماکرون”، رئیس جمهور فرانسه برای انتقال جنگنده

ادامه مطلب