آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

بیانیه کمیته مرکزی و شورای حزب کمونیست بلاروس!

دولت های همسایه با اتکا به حمایت متصدیان در واشنگتن و بروکسل، مسیر رویارویی با بلاروس را آغاز کرده اند. دلیل تشدید تنش، وضعیت ایجاد شده توسط ورشو در مرز دولتی دو کشور است.

اقدامات خصمانه لهستان در میان کشورهای بالتیک، در ایالات متحده و اتحادیه اروپا و متأسفانه در اوکراین مورد حمایت قرار گرفت.

تمام تلاش ها ی رسمی برای متهم ساختن مینسک و مسکو برای ایجاد بحران مهاجرت در مرزهای اتحادیه اروپا ، بی اساس است. جمهوری بلاروس هرگز اقدام به تحریک حوادث مرزی نکرد و قصد ندارد، بنابراین، قاطعانه چنین اقدامات تحریک آمیزی را رد می کند.

در این راستا، لازم به ذکر است  تمامی مسئولیت در شرایط کنونی کاملاً بر عهده ایالات متحده آمریکا و متحدان ناتوی آن از جمله جمهوری لهستان است. این جمهوری بلاروس نبود که کشتارهای خونین در عراق و افغانستان، لیبی و سوریه  را به راه انداخت. این جمهوری بلاروس نبود که اقتصاد و زیرساخت های اجتماعی این کشورها را نابود ساخت و از این طریق فاجعه انسانی به بار آورد. این جمهوری بلاروس نبود به وعده کسانیکه به دنبال یک زندگی آرام و مرفه در آلمان هستند در قلمرو خود پذیرفت . این جمهوری بلاروس نیست که از روش های غیرانسانی و وحشیانه برای حل مشکلات مهاجرت غیرقانونی استفاده می کند.

بنابراین، تمام تلاش ها برای انتقال مسئولیت از یک مغز بیمار به یک سر سالم، ادامه سیاست بدبینانه استعمار نو و حل منافع ژئوپلیتیکی به یکی از وحشیانه ترین روش ها ی خشونت است.

کمونیست های بلاروس اعتراض شدید خود را به اقدامات  ضد مهاجرت  جمهوری لهستان و کشورهای بالتیک و همچنین مقامات اتحادیه اروپا و ایالات متحده ابراز می دارند . لفاظی های خصمانه نسبت به جمهوری صلح دوست بلاروس که بر اساس تعدادی از القائات غیرمستند صورت گرفته و در رفتار مشترک کشورهای غربی به یک امر عادی تبدیل شده است غیرقابل قبول می باشد.

ما خواستار توقف اوضاع متشنج در مرزها با روش‌های بسیار مشکوک تاخشونت علیه افراد بی‌دفاع  با مهاجران غیرقانونی هستیم : باید خشنوت علیه زنان ، کودکان، سالمندان و معلولان متوقف گردد . نا هنجاری ها ی عمومی برطرف شده ودر جهت اقدامات عمومی حقوق بین الملل هدایت و پذیرفته شود.

کمیته مرکزی، شورای حزب کمونیست بلاروس ( سایت حزب کمونیست بلاروس )

م . چابکی : 20 آبان 1400 برابر با 2021.11.11

Facebook
Telegram
Twitter
Email

خلبانان فرانسوی در آسمان اوکراین سابق؟در مورد پیامدهای جنون جنگی ترجیح می‌دهند فکر نکنند، اما بیهوده است. دمیتری سدوف/ ترجمه. کاوه آیلین

“فلوریان فیلیپو”، رهبر حزب “میهن پرستان” فرانسه، نامزد انتخابات پارلمان اروپا، تصمیم “امانوئل ماکرون”، رئیس جمهور فرانسه برای انتقال جنگنده

ادامه مطلب