آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

پیرامون توافق احتمالی روسیه و اوکراین

به گزارش فایننشال تایمز، روسیه و اوکراین بر سر آتش بس و خروج نیروها به توافق رسیدند

فایننشال تایمز می‌نویسد که روسیه و اوکراین طرحی را آماده کرده‌اند که شامل آتش بس و خروج نیروها مشروط به اعلام بی طرفی کی‌یف و کاهش تعداد نیروهای مسلح اوکراین است.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامهٔ فایننشال تایمز می‌نویسد که این طرح شامل 15 بند است که در 14 مارس در نشست هیئت‌های فدراسیون روسیه و اوکراین مورد بحث قرار گرفت.

به گفته منابع این روزنامه، این طرح شامل آتش بس و خروج نیروهای روسیه و در عین حال، اعلام وضعیت بی طرفی توسط اوکراین و کاهش تعداد نیروهای ارتش این کشور است.

فایننشال تایمز می‌افزاید که کی‌یف از پیوستن به ناتو و عدم استقرار پایگاه‌ها و تسلیحات نظامی خارجی در اوکراین خودداری می‌کند و طرفین متعهد می‌شوند با مشارکت ایالات متحده، بریتانیا و ترکیه توافقنامه‌ای را در مورد تضمین‌های امنیتی اوکراین به امضا برسانند. بنا به ادعای این روزنامه مشکل اطمینان از تضمین‌های امنیتی برای اوکراین و وضعیت جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک حل نشده باقی مانده است.

در این رابطه، سخنگوی کرملین بیان داشت که فعلا برای افشای توافقات بین روسیه و اوکراین زود است.

به گزارش اسپوتنیک، در کرملین پس از انتشار اطلاعاتی در رسانه ها در خصوص آماده سازی پیش نویس توافق بین اوکراین و روسیه اطلاع دادند که فعلا برای افشای چنین توافقاتی زود است.

فایننشان تایمز با استناد به منابع خود نوشته بود که روسیه و اکراین پیش نویسی را آماده کرده اند که شامل آتش بس و خروج نیروها مشروط به بی طرفی کی یف و کاهش ارتش است.

دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه ضمن پاسخ به این پرسش که آیا این اطلاعات واقعی بوده و چنین طرحی وجود دارد، گفت: ” فعلا معتقدیم که افشای هر نوعی از توافقات زود هنگام است.”

پوتین پایان سلطه جهانی غرب را اعلام کرد

رئیس جمهور روسیه پایان سلطه جهانی غرب بر سیاست و اقتصاد را اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اظهار داشت که رویدادهای کنونی بر سلطه جهانی غرب بر سیاست و اقتصاد خط بطلان می‌کشند.

پوتین تصریح کرد: علاوه بر این، آنها (رویدادهای فعلی) مدل اقتصادی را که در دهه‌های اخیر بر کشورهای در حال توسعه و کل جهان تحمیل شده است، مورد تردید قرار می‌دهند.

علاوه بر این، رئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد که سیاست تحریمی ضد مسکو از سوی ایالات متحده و متحدانش با کشورهایی که بیش از نیمی از جمعیت جهان در آن زندگی می کنند، مشترک نیست.

Facebook
Telegram
Twitter
Email

خلبانان فرانسوی در آسمان اوکراین سابق؟در مورد پیامدهای جنون جنگی ترجیح می‌دهند فکر نکنند، اما بیهوده است. دمیتری سدوف/ ترجمه. کاوه آیلین

“فلوریان فیلیپو”، رهبر حزب “میهن پرستان” فرانسه، نامزد انتخابات پارلمان اروپا، تصمیم “امانوئل ماکرون”، رئیس جمهور فرانسه برای انتقال جنگنده

ادامه مطلب