آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

آیا زلنسکی واقعا “چرچیل زمانه” است؟

یک رسانه عربی فرامنطقه ای در یادداشتی با اشاره به اینکه جنگ اوکراین تنها در راستای حفظ رهبری نظامی و اقتصادی و سیاسی آمریکا بر جهان اتفاق افتاد به توصیف زلنسکی به عنوان “چرچیل زمانه” توسط جورج بوش پرداخت و نوشت که این مساله نه تنها توهین به نخست وزیر پیشین بریتانیا و نمادهای تاریخی دیگر است بلکه میزان حماقت و ساده لوحی و سطح پایین فرهنگ سیاسی و تاریخی رئیس جمهور پیشین آمریکا را نشان می دهد.

به گزارش ایسنا، روزنامه رای الیوم چاپ لندن در یادداشتی به قلم عبدالباری عطوان، نویسنده سرشناس جهان عرب و سردبیر این روزنامه نوشت: جورج دبلیو بوش، رئیس جمهور پیشین آمریکا روز جمعه در گفت وگوی تلفنی کوتاه با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، او را “چرچیل زمانه” توصیف کرد، این مساله نه تنها توهین به نخست وزیر پیشین بریتانیا، شخصی که رهبری کشورش در پیروزی تاریخی بر نازی ها در جنگ جهانی دوم را برعهده داشت بلکه توهین به تمام معیارها و ملاک ها برای اندازه گیری رهبران و نمادهای تاریخی دیگر است. از سوی دیگر این امر بار دیگر بر حماقت، ساده لوحی و سطح پایین فرهنگ سیاسی و تاریخی رئیس جمهور پیشین آمریکا تاکید دارد؛ شخصی که برای دو دوره پیاپی بر عرش پادشاهی جهان نشست و ما آن را با اکراه می گوییم.

نویسنده آورده است: زلنسکی یا چرچیل زمانه با حمایت قوی دولت آمریکا انتخاب شد تا نازی های راست گرا بار دیگر در کشور اوکراین احیا شوند و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را تحریک و او را ابتدا از خاک اوکراین وارد جنگ جهانی سوم کنند. این امر کاملا شبیه به سلطه لابی صهیونیستی بر بوش پسر و به کارگیری او به عنوان عروسک خیمه شب بازی برای حمله و و اشغال و ویرانی عراق است؛ شخصی که بیش از ۲ میلیون عراقی را به قتل رساند و این امر در راستای تضعیف عرب ها و خدمت به پروژه های سلطه گری اسرائیل بر منطقه بود.

در این یادداشت با اشاره به یک ضرب المثل عربی مبنی بر این که ” هر شخصی به شبیه خودش متمایل می شود”  آمده است که عقل باطن و ناخودآگاه بوش و نظریه روانشناسی معروف “فرافکنی” باعث شد که وی این توصیف را برای زلنسکی انتخاب کند؛ فردی که دنباله همان باند صهیونیسیتی است، باندی که از ویرانی عراق و سپس لیبی و سوریه و یمن حمایت کرد.

در ادامه این یادداشت آمده است: حاکم واقعی اوکراین آمریکا است و آقای زلنسکی تنها ابزار و شاهد دروغین است که بیشتر اوقات خود را در پشت دوربین ها و سخنرانی در پارلمان های مختلف جهان سپری می کند، او تنها جملات و عبارت های نوشته شده را تکرار می کند و اصلا زمانی برای رهبری نبردها ندارد بنابراین مقایسه کردن او با چرچیل توهین و حماقت است؛ چرچیلی که در ارتش بریتانیا سپس وزارت دفاع منصب داشت و همچنین به عنوان خبرنگار جنگ نیز فعالیت داشت و برای دو دوره مختلف به عنوان نخست وزیر انتخاب شد که یکی از این دوره ها در جنگ جهانی دوم بود. او همچنین برنده جایزه نوبل ادبیات است و مجموعه ای از آثار و نقاشی های او در سال ۲۰۱۴ به مبلغ بیش از یک میلیون یورو فروخته شد.

نویسنده می گوید: ما در اینجا از چرچیل صاحب تاریخ سیاه استعمارگری تمجید نمی کنیم بلکه می خواهیم که میزان هوش برخی حکام پیشین و کنونی آمریکا را نشان دهیم و توطئه های مختلفی که اکنون در اتاق های بسته واشنگتن، تل آویو و برخی پایتخت های اروپایی و غربی برای کشاندن دنیا به جنگ جهانی سوم و چه بسا جنگ هسته ای کشیده می‌شود، برملا کنیم. هدف اصلی از این اقدامات باقی ماندن رهبری نظامی و سیاسی و اقتصادی جهان در دست آمریکا و جلوگیری از انتقال آن به مسکو و یا پکن است.

نویسنده همچنین آورده است: دولتی که  توسط یک “عروسک خیمه شب بازی” که پیش از این یک  “دلقک” بود رهبری می شود نمی تواند در این جنگ پیروز شود، وقتی که آدولف هیتلر و ناپلئون در دو مرحله مختلف تاریخی نتوانستند روسیه را شکست دهند چگونه این زلنسکی می تواند با سخنرانی و نمایش های تلویزیونی آن را شکست دهد؟

در بخش دیگری از این یادداشت آمده است: مردم اوکراین که همواره با آنها ابراز همدردی کرده و با انواع اشغالگری مخالفت می کنیم، قربانی بزرگ این جنگ و یک تله خونین و ویرانگر است؛ تله ای که زلنسکی با چشمان باز مردم کشور خود را در آن افکند. ما در حالی بر این امر تاکید می کنیم که خود همواره قربانی  یک تله غربی و صهیونیستی در فلسطین بودیم و هستیم و همان گونه که به عنوان عرب و فلسطینی با ویرانی و گرسنگی و محرومیت بهای نازی های آلمانی را پرداخت کردیم امروز با چشمان خود از طریق تلویزیون شاهد این هستیم که چگونه مردم اوکراین بهای نازی جدید در کشور خود را می دهند و ثروت و اموال دیگر ملت های اروپایی نیز در راستای حمایت از این جنگ از بین می رود.

در پایان این یادداشت آمده است: تزلزل تحریم‌ها، بالا رفتن میزان تورم، افزایش وحشتناک قیمت کالاها و خدمات، پایین آمدن ارزش ارزهای اروپایی و آمریکایی، سقوط شهرهای اوکراین یکی پس از دیگری به دست روس ها، بالا رفتن بی سابقه ارزش روبل روسیه و پر شدن خزانه روسیه از میلیاردها پول در نتیجه بالا رفتن قیمت نفت و گاز و گندم و غلات همگی در نتیجه این جنگ است. با این حال برخی ها همچنان زلنسکی را قهرمان می خوانند و او را با چرچیل مقایسه می کنند، این یکی از نشانه های آخر الزمان و چه بسا پایان جهان است.

روزنامه رای الیوم:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

خلبانان فرانسوی در آسمان اوکراین سابق؟در مورد پیامدهای جنون جنگی ترجیح می‌دهند فکر نکنند، اما بیهوده است. دمیتری سدوف/ ترجمه. کاوه آیلین

“فلوریان فیلیپو”، رهبر حزب “میهن پرستان” فرانسه، نامزد انتخابات پارلمان اروپا، تصمیم “امانوئل ماکرون”، رئیس جمهور فرانسه برای انتقال جنگنده

ادامه مطلب