آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

برگزاری انتخابات جمعیت مهاجرین ایرانی مقیم جمهوری آذربایجان

جمعه 27 خرداد 1401 (17ژوین 2022) انتخابات دوره ای جمعیت مهاجرین ایرانی مقیم جمهوری آذربایجان در دفتر مرکزی جمعیت در شهر باکو با موفقیت برگزار شد.

ابتدا رفیق عادله چرنیک بلند صدر فرقه دمکرات آذربایجان ضمن خوش آمد گویی به حاضرین و اعلام یک دقیقه سکوت یاد و خاطره شهدای جنبش اعتراضی سراسری کشور، شهدای جنگ قره باغ و دوستان مهاجری که طی این دوره از میان ما رفته اند، را گرامی داشت.

رفیق عادله  پس گزارش کمیسیون برگزاری، از حاضرین خواست تا از میان شرکت کنندگان، یک نفر را برای اداره جلسه انتخاب کنند. از میان پیشنهادات خانم سولماز توحیدی با اکثریت آرا انتخاب شد.

وی با اظهارات کوتاهی ضمن تشکر از اعتمادی که به او شده است، گفت: اینجا خانه امید همه مهاجرین ایرانی ساکن در جمهوری آذربایجان است. پدران و مادران ما این مکان را با دستان خود ساخته و برای ما گذاشته اند. و ما هم وظیفه داریم این مشعل روشن نگه داریم.

سپس نوبت داده شد به رفیق فریدون ابراهیمی صدر جمعیت مهاجرین ایرانی مقیم جمهوری آذربایجان تا گزارش عملکرد هیئت مدیره جمعیت را به اطلاع حاضرین برسانند. وی ضمن تشکر از حاضرین که علیرغم همه مشکلات و گرفتاری ها، از راه های دور و نزدیک حضور پیدا کرده اند، گزارش مفصلی از عملکرد هیئت مدیره جمعیت را به اطلاع شرکت کنندگان رساند.

این گزارش شامل سفر به چند استان و برگزاری جلساتی با حضور مهاجرین و مقامات استانی برای حل و فصل مشکلات مهاجرین، برگزاری نمایشگاه کتاب در نمایشگاه بین المللی کتاب در جمهوری آذربایجان، حضور در سمینارها و نشست هایی که به سرنوشت مهاجرین ارتباط پیدا می کرد و ارائه پیشنهادات لازم، تلاش برای هماهنگی با انجمن های آذری زبان دیگر کشورها، برگزاری مراسم اعیاد و روزهای ملی مانند عید نوروز و …، چاپ کتاب، نشریات و …

وی گفت این همه علیرغم شرایط سخت پاندمیا (کوید 19) و مشکلات جدی مالی صورت گرفته است.

گزارش صدر جمعیت مهاجرین ایرانی مقیم آذربایجان به اتفاق آرا مورد تائید قرار قرار گرفت.

در ادامه آقایان اسماعیل عبداللهی گزارش مالی و علیرضا لطیفی گزارش کمیسیو تفتیش را به اطلاع حاضرین رساندند. این گزارشات نیز مورد تائید همه شرکت کنندگان قرار گرفت.

پس از شنیدن گزارشات، نوبت به انتخابات رسید. کمسیون انتخابات اسامی 11 نفر را برای هیئت مدیره دوره جدید پیشنهاد داد. از میان جمع یک نفر در اعتراض به اینکه چرا نامش در بین این افراد نیست، جلسه را ترک کرد. پس از آن خواسته شد اگر نسبت به نامزدها، نظر و یا پیشنهادی هست، گفته شود. از میان حاضرین دو نفر دیگر پیشنهاد شد. این پیشنهاد به رای گذاشته شد و رای آورد.

در نتیجه اسامی 13 نفر نامزد هیئت مدیره جمعیت اعلام و به رای گذاشته شد. هیئت مدیره جدید به اتفاق آرا مورد تایید قرار گرفت.

نوبت به انتخاب کمیته تفتیش رسید. کمسیون برگزاری اسامی سه نفر را برای کمیته تفتیش اعلام کرد. پس از آنکه اعتراض و یا پیشنهادی داده نشد. به رای گذاشته شد و مورد تائید قرار گرفت.

 در ادامه از میان هیئت مدیره رفیق فریدون ابراهیمی به عنوان صدر و چهار نفر دیگر به عنوان (تشکیلات، مالی، علمی و تبلیغات) معاونین وی پیشنهاد شدند. این پیشنهاد نیز با اتفاق آرا تصویب شد.

جلسه با نزدیک به 5 ساعت شور و مشورت در حالی پایان گرفت که حضور پر رنگ خانم ها در میان شرکت کنندگان و هم در میان منتخبین حائز اهمیت بود.

27 خرداد 1401

Facebook
Telegram
Twitter
Email