آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

بازهم اخراج در کارخانه روغن نباتی زنجان

۶۰ تن از کارگران کارخانه روغن نباتی جهان  زنجان با میانگین سابقه کار ۱۵ ساله از کار اخراج شدند

 به گفته کارگران روغن نباتی جهان، مدیران این کارخانه از صبح روز سه‌شنبه یکم شهریورماه ۱۴۰۱ از ورود حدود ۶۰ تن از کارگران به کارخانه جلوگیری کرده‌اند. این کارگران با میانگین سابقه کار ۱۵ ساله و پس از اتمام قراردادهای یک ماهه اخراج شده‌اند. کارفرما هیچ اعتنایی به درخواست بازگشت به کار کارگران نداشته و می‌گوید برای کاهش هزینه‌های کارخانه، ناچار به اخراج کارگران است. در حال حاضر تنها ۲۵ کارگر در این کارخانه مشغول بکار می‌باشند.

یکی از کارگران روغن نباتی جهان در رابطه با وضعیت کارگران اخراجی می‌گوید:

«در حالی با اتمام قرارداد یک ماهه اخراج شده‌ایم که با وجود مطالبات چهارماهه سال جاری، هنوز موفق به دریافت مطالبات قدیمی سال‌های ۹۳ تا ۹۷ خود نشده‌ایم… این مطالبه مربوط به چندین ماه حقوق و اضافه‌کاری، حق شیفت و جذب، حق ایاب و ذهاب و لباس کار و… می‌شود»

کارگران روغن نباتی جهان در اعتراض به این اقدام در برابر اداره کار شهرستان زنجان تجمع کرده و خواستار پیگیری مشکلات‌شان شده‌اند.

ندادن دستمزد به کارگرانی هم که اخراج نشده‌اند

کارفرما به کارگرانی هم که اخراج نشده‌اند گفته است، تا چند ماه آینده توان پرداخت دستمزد را ندارد. تولید در این کارخانه از سال گذشته به دلیل نبودن مواد اولیه به صورت غیر مستمر بود. اما از ابتدای سال ۱۴۰۱ تولید به صورت کامل متوقف شده است. کارخانه روغن نباتی جهان متعلق به هلدینگ داروگر است.

 در چند ماه گذشته چندین کارخانه این هلدینگ از جمله تولی‌پرس و … در اعتراض به بیکاری و نداشتن امنیت شغلی تجمع‌های اعتراضی برگزار کردند.

Facebook
Telegram
Twitter
Email