آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

به دنبال تاکید و اراده جدی روسای جمهوری روسیه و کوبا برای تقویت روابط میان دو کشور در بحبوحه تنش‌های بین‌المللی، بنای یادبود «فیدل کاسترو» رهبر انقلابی کوبا در میدانی در مسکو به نشانه این «پیوند محکم دوستی» افتتاح شد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای شبکه تلویزیونی تله‌سور، «میگل دیاز کانل» رئیس‌جمهوری کوبا در دیدار با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه تاکید کرد: سفر به مسکو برای ما اهمیت بسیار عمیقی دارد. این دیدار زمانی انجام می‌شود که روسیه و کوبا هر دو تحت تحریم‌هایی هستند که از یک دشمن نشات می‌گیرد.

وی افزود: یکبار دیگر می‌خواهم تکرار کنم که روسیه همچنان می‌تواند روی کوبا و همه اراده و تعهد ما به عنوان تحسین‌کنندگان تاریخ روسیه و فرهنگش حساب کند. دیاز کانل اطمینان داد «ما هر کاری را برای ادامه تقویت و گسترش روابط دوجانبه‌مان انجام خواهیم داد».

رئیس‌جمهوری کوبا، ایالات متحده را مسئول درگیری اوکراین دانست و با بیان اینکه آمریکا عامل این «وضعیت بسیار دشوار» است، موضع این کشور برای «امکان ظهور به عنوان حلال بزرگ مشکلات» را تقبیح کرد.

ولادیمیر پوتین نیز تاکید کرد اتحاد جماهیر شوروی و روسیه «همیشه از مردم کوبا در مبارزه برای استقلال و حاکمیت خود حمایت کرده و به حمایت خود ادامه می‌دهند». وی افزود: ما همیشه با انواع محدودیت‌ها و تحریم‌ها مخالف بوده‌ایم.

پوتین تصریح کرد دو کشور تا سال ۲۰۳۰ یک برنامه همکاری متقابل دارند؛ «یک برنامه کامل و تعداد زیادی پروژه مشترک که باید انجام شود».

رئیس‌جمهوری روسیه با تاکید بر اینکه روابط دوجانبه مسکو- هاوانا توسط فیدل کاسترو رهبر تاریخی انقلاب کوبا آغاز شد، «پیشرفت و تقویت همکاری‌ها با در نظر گرفتن شرایط کنونی و بر اساس پیوند محکم دوستی» میان دو کشور را خواستار شد.

دیدار روسای جمهوری روسیه و کوبا به دنبال افتتاح بنای یادبود فیدل کاسترو در پایتخت روسیه انجام شد.

پوتین در این مراسم گفت: کاسترو از نمادهای جنبش‌های آزادی‌بخش جهان بود. وی افزود: این یک ادای احترام به یاد کاسترو و یک اثر هنری واقعی است. پویا و در حال حرکت است، به جلو نگاه می‌کند. تصویری کامل از یک مبارز واقعی.

کار بر روی بنای برنزی سه متری به مدت شش ماه به طول انجامید و در پایتخت روسیه انجام شد. کاسترو نشسته بر روی صخره‌ای به تصویر کشیده شده است که نقشه‌ای از کوبا بر روی آن حک شده است. این بنای یادبود در میدان مسکو که به افتخار کاسترو نامگذاری شده است، گذاشته شد.

دیاز کانل در سخنرانی خود در پارلمان روسیه نیز با تأیید مستقیم اقدام مسکو برای اعزام نیروهایش به اوکراین، همبستگی خود را با روسیه نشان داد و گفت: دلایل درگیری کنونی در این منطقه را باید در سیاست تهاجمی آمریکا و گسترش ناتو به سمت مرزهای روسیه جستجو کرد.
وی

در دیدار با رئیس دومای دولتی روسیه بر اراده این جزیره برای ادامه تقویت روابط بین پارلمانی تاکید کرد و از این مقام روس به دلیل قطعنامه‌های سیستماتیک این نهاد قانونگذاری علیه سیاست تحریمی آمریکا که برای بیش از ۶۰ سال بر کوبا تحمیل شده است، قدردانی کرد.

سفر رئیس‌جمهوری کوبا به روسیه در بحبوحه تنش‌های بین‌المللی و اقدامات غرب علیه دو کشور، از یک طرف نشان‌دهنده ناکارآمدی سیاست‌های یکجانبه آمریکا علیه هاوانا- مسکو و از سوی دیگر مهر تاییدی بر عزم دو کشور برای هر چه بیشتر نزدیک کردن روابط در زمینه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی، تجاری است.

آخرین سفر دیاز کانل به روسیه در اکتبر ۲۰۱۹ انجام شد.

تور بین‌المللی رئیس‌جمهوری کوبا تا ۲۷ نوامبر (۶ آذر) به طول خواهد انجامید. «برونو رودریگز» وزیر امور خارجه کوبا، «ریکاردو کابریساس» و «آلخاندرو گیل فرناندز» معاون‌های نخست وزیر از جمله اعضای هیات کوبایی هستند که در این سفر رئیس‌جمهوری را همراهی می‌کنند. مقام‌های کابینه تجارت خارجی، انرژی، معادن و بهداشت از سایر افرادی هستند که در این تور حضور دارند.

دیاز کانل با بیان اینکه این تور بین‌المللی به دعوت رسمی رهبران کشورهای الجزایر، روسیه، ترکیه و چین انجام می‌شود، گفت: ما در این روزها با قدرت برای تقویت روابط اقتصادی و سیاسی کار خواهیم کرد که به ما امکان می‌دهد به توسعه کوبا ادامه دهیم. دیاز کانل افزود: به عبارت دیگر، به ساختن افق رفاهی که شایسته آن هستیم ادامه می‌دهیم.

Facebook
Telegram
Twitter
Email

خلبانان فرانسوی در آسمان اوکراین سابق؟در مورد پیامدهای جنون جنگی ترجیح می‌دهند فکر نکنند، اما بیهوده است. دمیتری سدوف/ ترجمه. کاوه آیلین

“فلوریان فیلیپو”، رهبر حزب “میهن پرستان” فرانسه، نامزد انتخابات پارلمان اروپا، تصمیم “امانوئل ماکرون”، رئیس جمهور فرانسه برای انتقال جنگنده

ادامه مطلب