آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

جنایت تروریست ها را محکوم می کنیم!

عصر  چهارشنبه گذشته با دو انفجار تروریستی در گلزار شهدای کرمان بیش از صد نفر هموطنانمان جان خود را ازدست دادند و صد ها تن نیز مجروح و مصدوم شدند. حال بسیاری از مصدومان وخیم گزارش شده است.

گرچه روایت های گوناگونی از حمله تروریست ها به تجمع مردم که به مناسبت چهارمین سالگرد ترور قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در گلزار شهدای کرمان گرد آمده بودند، شده است. اما خبرنگار تسنیم می نویسد: عامل یا عاملان این حادثه تروریستی، دو کیف حاوی مواد منفجره جاسازی‌شده را از راه دور به وسیله ریموت، منفجر کرده‌اند.

استاندار کرمان در این مورد گفت: حادثه، قطعا تروریستی است و تاکنون ۱۰۳ نفر به شهادت رسیده‌اند؛ انفجار‌ها نیز خارج از محدوده گیت‌های بازرسی رخ داد. وی گفت: ساعت ۱۵ عصر اولین انفجار و با فاصله حدود ۱۵ دقیقه دومین انفجار در مکان دیگری اتفاق افتاد.

پورابراهیمی، نماینده کرمان در مجلس می گوید درباره اینکه آیا انفجار انتحاری بوده است، هنوز دقیق مشخص نشده است و اطلاعات دقیقی نداریم.

گروه «دولت اسلامی» (داعش)، پنج‌شنبه ۱۴ دی / ۴ ژانویه در کانال تلگرام که گفته می‌شود متعلق به این گروه است، مسئولیت انفجارهای مرگبار کرمان را برعهده گرفت.

داعش در این بیانیه دو انفجار را «انتحاری» عنوان کرده و گفته است: «دیروز عمر الموحد و سیف‌الله مجاهد، دو نفر از برادران به سوی تجمع بزرگ شیعیان مشرک در کنار مزار رهبر کشته شده خود قاسم سلیمانی در شهر کرمان در جنوب ایران رفته و کمربندهای انفجاری خود را در میان جمعیت منفجر کردند که بیش از ۳۰۰ نفر از شیعیان مشرک را کشت یا زخمی کرد.»

فرقه دمکرات آذربایجان این جنایت هولناک را به شدت محکوم می کند و با خانواده جانباختگان احساس همدردی دارد.

Facebook
Telegram
Twitter
Email