آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

۱۲۰ شرکت پیمانکار از مجموعه فضای سبز کلانشهر تبریز حذف شد!

درنهایت مبارزه ۱۲ساله کارگران فضای سبز شهرداری تبریز نتیجه داد. بیش از ۳ هزار کارگر فضای سبز شهردار تبریز با حذف ۱۲۰ شرکت پیمانکار از قرارداد کار شرکتی به تامین نیرو تبدیل وضعیت شدند.

غلامعلی‌صفری (نماینده پاکبانان شهرداری کلانشهر تبریز) در تماس با خبرنگار ایلنا گفت: بیش از ۳ هزار کارگر فضای سبز شهرداری تبریز از فروردین ماه با تصمیم شهردار و لایحه شورای شهر مشمول طرح تبدیل وضعیت از قرارداد کار شرکتی به قرارداد کار معین شده و در نتیجه آن همه ۱۲۰ شرکت پیمانکار از بخش فضای سبز حذف شدند.

او در توضیح این ماجرا گفت: با پیشنهاد شهردار و موافقت اعضای شورای شهر حدود ۱۲۰ شرکت پیمانکار از مجموعه فضای سبز کلانشهر تبریز حذف شدند که در نتیجه آن واگذاری بخش فضای سبز به نیروهای شرکتی به صورت یک شرکت با سهامداری ۶۰ درصدی نیروهای کارگری و ۴۰ درصدی شهرداری و شورای شهر انجام شد.

به گفته وی؛ جدا از تبدیل وضعیت شغلی کارگران فضای سبز، شمار دیگری از کارگران شهرداری تبریز براساس قانون ایثارگری تبدیل وضعیت شده‌اند.

او با بیان اینکه سوابق این سه هزار کارگر که تبدیل وضعیت شده‌اند، به صورت میانگین ۱۵ سال است، تصریح کرد: اینک با حذف ۱۲۰ پیمانکار از بخش فضای سبز شهرداری تبریز، عملا دست واسطه‌ها از سفره کارگران کنار گذاشته شد و در نتیجه آن بخش زیادی از نگرانی‌های شغلی آن‌ها کاسته شده است.

صفری در ادامه درباره تبدیل وضعیت شغلی کارگران خدمات نیز گفت: بر اساس همین لایحه شورای شهر که برای کارگران فضای سبز اجرایی شد از تیر ماه سال جاری (۱۴۰۲) با اتمام قرارداد سه‌ساله ۲۷ شرکت پیمانکار بخش خدمات همه کارگران واحد تنظیف نیز با یک شرکت واحد قرارداد خواهند بست که خود کارگران ۶۰ درصد سهامداری آن را برعهده خواهند داشت.

او با بیان اینکه با حذف همه شرکتهای پیمانکاری که هیچ نقشی در کار نداشتند، همه عواید آن به خود کارگران برمی‌گردد، افزود: بر اساس وعده رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز در جشن روز کارگر همه کارگران شرکتی فضای سبز و خدماتی می‌توانند از تمام امکانات دفترچه رفاهی و اضافه کاری و دیگر امکانات که شامل نیروهای تامین نیرو می‌شود، برخوردار باشند.

این کارگر با تاکید بر اینکه توجه به خواسته‌های به‌حق کارگران که در زمره محروم‌ترین اقشار جامعه کارگری هستند، همواره باید در اولویت مسئولان باشد، افزود: تبدیل وضعیت کارگران فضای سبز شهرداری تبریز با تلاش مستمر اعضای شورای شهر و شهردار تبریز و درنهایت پیگیری ۱۲ساله نمایندگان کارگری به نتیجه رسید و در این خصوص از آن‌ها کمال تشکر و قدردانی را داریم

Facebook
Telegram
Twitter
Email