آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

بی توجهی به آثار تاریخی، به صنعت گردشگری آذربایجان ضربه زده است

سخنگوی شورای شهر ارومیه گفت: بی توجهی و بی مهری به آثار تاریخی و هویتی، به صنعت گردشگری آذربایجان ضربه اساسی زده است.

علی مصطفی زاده، در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به تاریخ و هویت غنی و چندین هزار ساله آذربایجان تاکید کرد: هیچ کس به جز خودمان از هویت و تاریخ ارومیه محافظت نخواهد کرد، پس لازم است که خودمان آستین های‌مان را بالا بزنیم.

سخنگوی شورای شهر ارومیه در ادامه با اشاره به سرمایه گذاری کلان در اماکن تاریخی و توریستی کشور افزود: بی توجهی و بی مهری به آثار تاریخی و هویتی، به صنعت گردشگری آذربایجان غربی ضربه اساسی زده است.

مصطفی زاده گفت: در اثر سرمایه گذاری‌ها، تبلیغات و برنامه ریزی گسترده، تورهای گردشگری اروپایی از آسمان آذربایجان عبور می‌کنند و به استان‌های مرکزی می‌روند و باعث رونق اشتغال و درآمدزایی می‌شوند، در حالی که ما با این همه اماکن تاریخی و گردشگری چیزی از این صنعت نصیب مان نشده است.

عضو هئیت رئیسه شورای شهر ارومیه ادامه داد: ما نمی گوییم چرا به استان‌های مرکزی توجه ویژه می‌شود اما سهم آذربایجان غربی با این تاریخ غنی و تمدن چندین هزار ساله از صنعت  گردشگری کجاست؟

سخنگوی شورای شهر ارومیه با بیان اینکه جهت حفظ و احیای اماکن تاریخی و باستانی ارومیه به تفکر و ایده‌های جدید نیاز داریم، افزود: مدیریت جدید میراث فرهنگی استان با تعامل و همکاری ویژه با مدیریت شهری در مسیر احیای اماکن تاریخی آذربایجان گام برمی دارد.

مصطفی زاده در پایان خاطر نشان کرد: در راستای حفظ و احیای تاریخ و هویت شهر ارومیه ضرورت دارد که  دروازه‌ها، خانه‌ها و اماکن باستانی شهر احیا و حفظ شوند.

Facebook
Telegram
Twitter
Email