آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

رئیس سابق شورای روابط خارجی آمریکا: ایالات متحده جدی ترین خطر برای امنیت جهان است

خبرگزاری شین هوا دوم ژوئیه گزارش کرد که ریچارد هاس همزمان با کناره گیری از ریاست شورای روابط خارجی ایالات متحده اظهار کرد که ایالات متحده جدیترین منشا بی ثباتی در سراسر جهان شده است.

او در مصاحبه ای با نیویورک تایمز گفت که پس از دو دهه اداره شورای روابط خارجی ایالات متحده، به این نتیجه نگران کننده رسیده است که جدی ترین خطر برای امنیت جهان در حال حاضر خود ایالات متحده است.

وی افزود: از هم گسیختگی نظام سیاسی آمریکا به این معناست که در آمریکا تهدید داخلی از تهدید خارجی پیشی گرفته است.

این روزنامه به نقل از هاس نوشت: ایالات متحده به جای اینکه قابل اعتمادترین لنگر در دنیای بی ثبات باشد، به جدی ترین منبع بی ثباتی و نمونه نامشخص دموکراسی تبدیل شده است.

رئیس سابق شورای روابط خارجی آمریکا گفت: وضعیت سیاسی داخلی ما نه تنها شرایطی است که دیگران نمیخواهند از آن الگوبرداری کنند، بلکه من همچنین فکر میکنم که درجه ای از غیرقابل پیشبینی بودن و فقدان قابلیت اطمینان را از خود نشان داده است که واقعاً سمی است. منظورم این است که وابستگی دوستانمان به ما بسیار سخت شده است.

نیویورک تایمز در حاشیه این مصاحبه نوشت: هاس پس از دخالت سیاسی در سایر کشورها در بیش از نیم قرن گذشته، اکنون کشور خود را مورد انتقاد قرار داده است. زیرا چالش های داخلی، مردی که تمام دوران حرفه ای خود را صرف سیاست گذاری و بررسی امور جهان را کرده، بر آن داشته تا توجه اش را به سمت درون معطوف کند.

سوال این است که آیا آمریکا در درازمدت تغییر کرده است؟

رئیس شورای روابط خارجی آمریکا گفت: اشتباهاتی که می بایست استثنا باشد، اکنون در آمریکا به وفور مشاهده می شود. غیر آمریکایی ها یا سران کشورهای خارجی به من می گویند که معلوم نیست خطاهای استراتژیک آمریکا معمولی است یا استثنایی.

روزنامه نیویورک تایمز در پایان این مصاحبه نوشته است که ریچارد هاس در بروکلین به دنیا آمد و در لانگ آیلند بزرگ شد، او یک کهنه کار سیاسی در سه دولت جمهوری خواه و یک دولت دموکرات آمریکا است.

Facebook
Telegram
Twitter
Email

خلبانان فرانسوی در آسمان اوکراین سابق؟در مورد پیامدهای جنون جنگی ترجیح می‌دهند فکر نکنند، اما بیهوده است. دمیتری سدوف/ ترجمه. کاوه آیلین

“فلوریان فیلیپو”، رهبر حزب “میهن پرستان” فرانسه، نامزد انتخابات پارلمان اروپا، تصمیم “امانوئل ماکرون”، رئیس جمهور فرانسه برای انتقال جنگنده

ادامه مطلب