آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

سخنان رئیس جمهور چین در نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای

بعد از ظهر روز سه شنبه ۴ ژوئیه، شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین در بیست و سومین نشست شورای سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای شرکت و سخنرانی کرد.

به گزارش رادیو بین الملل چین: رئیس جمهور چین اظهار کرد، در این دوره از نشست شورای سران سازمان همکاری شانگهای، ایران به عضویت رسمی سازمان همکاری شانگهای در می آید و یادداشت تفاهم تعهدات بلاروس برای پیوستن به سازمان همکاری شانگهای نیز به امضا می‌رسد که نشانه‌ای از نشاط و انرژی خانواده بزرگ سازمان همکاری شانگهای است و به همین خاطر  به هر دو کشور تبریک می‌گویم.

شی جین پینگ با اشاره به تحولات و چالش‌های بی سابقه پیش روی جامعه بشری بر همبستگی، صلح و همکاری تاکید و خاطر نشان کرد که صلح، توسعه، همکاری و برد-برد، روند زمان است که نمی توان جلوی آن را گرفت.

رئیس جمهور چین عنوان کرد: ما باید با تقویت رایزنی و همآهنگی راهبردی، خواستار حل اختلافات از طریق گفت و گو باشیم و با ارجحیت دادن به همکاری بر رقابت به منافع اصلی و ملاحظات مهم و بزرگ یکدیگر احترام بگذاریم و قاطعانه از رشد و توسعه یکدیگر حمایت کنیم.

وی اضافه کرد که باید با در نظر داشتن منافع درازمدت کل منطقه  و اجرای سیاست مستقل خارجی، هدایت رشد و توسعه و سرنوشت خود را محکم در دست مان بگیریم.

رئیس جمهور چین در بخش دیگری از سخنان خود با یاد کردن از برقراری امنیت و ثبات پایدار در منطقه به عنوان یک وظیفه مشترک همگانی گفت: چین مایل است به اتفاق سایر طرف ها با اجرای ابتکار امنیت جهانی و ضمن پایبندی بر حل اختلافات و تضادها بین کشورهای مختلف از طریق گفت و گو و رایزنی، به حل مسائل مهم بین المللی و منطقه ای یاری برساند و یک حصار حائل را برای حفظ امنیت منطقه ای ایجاد کند.

شی جین پینگ ارتقاء رشد اقتصادی را وظیفه مشترک کشورهای منطقه دانست و گفت چین مایل است به اتفاق دیگر طرفها، برای عملی کردن ابتکار توسعه جهانی و هدایت روند جهانی شدن اقتصاد در جهت صحیح تلاش کند.

او افزود، چین همچنین مایل است تا در مخالفت با حمایت گرایی تجاری، یکجانبه گرایی، گسترش بی رویه مفهوم امنیت ملی، مانع تراشی در روابط تجاری و جدایی انداختن در ارتباطات اقتصادی با دیگر طرف ها همسو باشد و با همکاری آنها، همکاری برد-برد را گسترش دهد و نتایج همکاری را بیشتر در دسترس این کشورها و مردم آنها قرار دهد.

رئیس جمهور چین در سخنرانی خود بر لزوم اجرای هماهنگ ابتکار کمربند و جاده، راهبردهای توسعه کشورها و دیگر ابتکارهای مربوط به توسعه منطقه ای تاکید کرد و گفت باید ضمن تسهیل تجارت و سرمایه گذاری، توسعه زیرساخت های گذرگاهی و مسیرهای محوری لجستیک بین المللی در منطقه را به منظور تضمین حرکت روان زنجیره صنعتی و زنجیره تامین منطقه ای تسریع بخشید.

رئیس جمهور «شی» با اشاره به آنکه امسال مصادف با دهمین سالگرد مطرح شدن ابتکار کمربند و جاده توسط او است، گفت که چین امسال سومین مجمع عالی همکاری بین المللی کمربند و جاده را برگزار می کند و از همه طرفها دعوت می کند تا در آن شرکت کنند.

رهبر چین توسعه هماهنگ تمدن ها را خواسته مشترک همه ملت های منطقه خواند و گفت چین از همه طرفها دعوت می کند به منظور ارتقاء همزیستی تمدن ها و درک متقابل میان ملت ها، در عملی کردن ابتکار تمدن جهانی با چین همسو باشند.

Facebook
Telegram
Twitter
Email

خلبانان فرانسوی در آسمان اوکراین سابق؟در مورد پیامدهای جنون جنگی ترجیح می‌دهند فکر نکنند، اما بیهوده است. دمیتری سدوف/ ترجمه. کاوه آیلین

“فلوریان فیلیپو”، رهبر حزب “میهن پرستان” فرانسه، نامزد انتخابات پارلمان اروپا، تصمیم “امانوئل ماکرون”، رئیس جمهور فرانسه برای انتقال جنگنده

ادامه مطلب