آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

شهروندان خواهان صلح اند: مردم فلسطین به کمک نیاز دارند!

   گزارش حزب کمونیست بلاروس از منابع دیپلما تیک

اورشلیم از جامعه جهانی درخواست کرد برای توقف جنگ و نسل‌کشی اسرائیل علیه مردم فلسطین اقدام فوری انجام دهند. آتش بس طولانی شده راهی برای توقف خونریزی و محافظت از جان غیرنظامیان وآسیب های جبران ناپذیر برای شهروندان باقی نمانده است.

در آغاز ماه رمضان، مردم فلسطین فریاد خود را با درخواست دبیرکل سازمان ملل برای آتش بس بشردوستانه فوری رساتر کرده اند، صدائیکه همچنان از گوشه و کنار جهان شنیده می شود و اعلام مجمع عمومی سازمان ملل از 8 دسامبر 2023 به طور مداوم ادامه دارد. جامعه بین‌المللی باید برای حفاظت از میلیون‌ها کودک و زن و مرد فلسطینی که جانشان در خطر دائمی  تهاجم جنایتکارانه اسرائیل علیه نوار غزه و بقیه فلسطین اشغالی از جمله قدس شرقی است، اقدام کند.

در پنج ماه هولوکاست اسرائیل، تا 13 مارس، 31341 کودک، زن و مرد فلسطینی در غزه کشته و بیش از 73000 نفر مجروح شده اند. در کرانه باختری ازجمله بیت المقدس شرقی 418 فلسطینی کشته و 5000 نفرنیز مجروح شده اند.اکثر قربانیان غزه – بیش از 70٪ – زنان وهمچنان کودکان که تعداد کودکان در این پنج ماه بیش از تمام درگیری‌ها در سراسر جهان طی 4 سال بوده است. جوانان و افراد مسن نیز متحمل خسارات بسیارشده اند. حدود 8000 مفقود در زیر آوار خانه های ویران شده  درسراسر غزه قرار دارند که به لیست وحشتناک کشته شدگان اضافه نمی شود. مرگ افراد مبتلا به سرطان و سایر بیماری های مزمن به دلیل کمبود دارو و مراقبت های پزشکی نیز در محاسبه قرار نگرفت. همچنین کسانی در نتیجه سوء استفاده، از جمله خشونت جنسی(تجاوز)، و شکنجه ناپدید هستند، ممکن است بسیاری از آنها دیگر زنده نباشند…..

از کشتار انسانها دست بردارید، به تخریب فلسطین خاتمه دهید.

 تهدیدهای مداوم از سوی مقامات دولتی و نظامی اسرائیل، از جمله افراط گرایان با خشونت مداوم نیروهای اشغالگر اسرائیلی و شبه نظامیان شهرک نشین، ودیگر غیرنظامیان در اراضی اشغالی فلسطین از جمله بیت المقدس شرقی در معرض خطر جدید قرار گرفته اند. سرویس دیپلماسی فلسطین تاکید دارند که دستان این جنایتکاران جنگی همچنان درکار است.

جامعه بین‌الملل باید در مقابل تهدیدات اسرائیل برای انجام تهاجم همه جانبه به «رفح» در جنوب غزه، جایی که جان بیش از 1.5 میلیون فلسطینی در خطر فوری است، و تشدید تحریکات در کرانه باختری، اقدام کند. از جمله در مقابل مسجد الاقصی. اگر جلوی این وضعیت خطرناک گرفته نشود، عواقب آن بسیار گسترده و جدی خواهد بود. از دادگاه بین المللی هشدارها جدی وحشتناک داده خواهند شد- از هر نهاد سازمان ملل، از جمله دستورعمل 26 ژانویه، از هر آژانس سازمان ملل متحد در محل، از هر بخش از سیستم سازمان ملل متحد، از جمله ده ها گزارشگر ویژه، از هر سازمان بین المللی بشردوست و حقوق بشری- همه خواستار اقدام سریع و مسئولانه برای توقف این فاجعه ضد انسانی و خواهان دوری جستن از معافیت مجازات برای قوم کشی اسرائیل هستند.

مردم فلسطين بار ديگر از شوراي امنيت مي‌خواهند تا به مسئوليت‌هاي خود بر اساس منشور حقوق بشر سازمان ملل عمل نمایند، اقداماتي براي درخواست و تضمين به پيروي ازآتش‌بس فوري انجام دهند. شورای امنیت سازمان ملل باید برای محافظت از غیرنظامیان فلسطین از آسیب بیشتر به اقدام فوری عمل کند. سازمان ملل باید تمام قطعنامه‌های مربوطه، از جمله قطعنامه 2712 (2023) را اجرا کند و به صراحت از همه طرف‌ها بخواهد به تعهدات خود تحت قوانین بین‌المللی، از جمله حقوق بشری سازمان ملل در مورد حمایت از غیرنظامیان، به ویژه کودکان، پایبند باشند.

 حقوق بشرسازمان ملل باید شامل پایان دادن به کشتار و آوارگی اجباری، پایان دادن به مجازات دسته جمعی – گرسنگی به عنوان ابزاری برای جنگ، پایان دادن به تخریب خانه ها،و دستگیریها باشد. باید  به خشونت ‌و نقض حقوق بشرعلیه مردم فلسطین توسط رژیم غیرقانونی وآپارتاید اسرائیل در راستای آتش بس فوری به طرحهای پلید برای انتقال اجباری جمعیت غیرنظامی فلسطینی خاتمه دهد. آخرین تهدید انتقال اجباری 1.5 میلیون غیرنظامی در «رفح» است. ، بیش از 600000 نفر از آنها کودکان به اصطلاح قربانی “جزایر بشردوستانه” اسرائیل اشغالی هستند.

همچنانان ما خواستار پایان فوری محاصره و تلاش های هماهنگ برای ارائه کمک‌های بشردوستانه فوری- بلامانع در سراسر غزه، توقف قحطی که توسط اسرائیل بر مردم ما تحمیل کرده است هستیم. ما خواهان کاهش رنج‌های عظیم ناشی از جنگ جنایتکارانه و مجازات دسته جمعی همچنین مستلزم حمایت کامل به عنوان محور اصلی عملیات بشردوستانه درجهان را ضروری می دانیم . سازمان ملل متحد باید با بودجه سریع و کافی به حمایت کامل وهماهنگ کننده در مأموریت ارشد امور بشردوستانه، بازسازی غزه، مطابق با امنیت جمعی (قطعنامه 2720) شورا (2023)  قرارگیرد.

باید به سایر جنایات اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطین، از جمله بیت المقدس شرقی، جنایت درشهرک سازی وعملیات غیرقانونی اقدام فوری انجام گیرد. توقف و لغو تصمیم اخیر برای ساخت 3500 واحد مسکونی دیگر و دستور تخریب هزاران خانه فلسطینی، به ویژه در قدس شرقی اشغالی، که از طریق آن اسرائیل همچنان به استعمار و الحاق خاک ما ادامه می دهد و راه حل دو دولتی را در دوره قبل ازسال 1967 ازبین برده است.

کشتار و استعمار را متوقف کنید، به پاکسازی قومی خاتمه دهید. پاسخگویی، ومجازات علیه دولت اشغالگر را باید،باتحریم  به جنایات جنگی علیه نسل کشی مردم فلسطین تبدیل کرد. همه دولت ها باید به تعهدات و مسئولیت های حقوق بین المللی خود عمل کنند و از هرگونه همدستی دست بردارند. این امر در مورد اعضای شورای امنیت نیز صدق می کند. این موضوع برای محافظت از جان غیرنظامیان و جلوگیری از بی‌ثباتی بیشتر در این وضعیت بسیار خطرناک فوری است.

  تلاش ها باید با آتش بس فوری و پایدار آغاز شود. اکنون زمان آن است که به نفع همه غیرنظامیان، “فلسطینی و اسرائیلی”، حاکمیت قانون و صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی عمل شود. شورای امنیت سازمان ملل با جدی ترین هشدارها مواجه است و باید فوراً اقدام کرد.

 فراخوان ما تکمیل کننده نامه های قبلی در رابطه با بحران جاری در سرزمین های اشغالی فلسطین از جمله بیت المقدس که در قلمرو فلسطینی ها است. این نامه ها گزارش اساسی از جنایات اسرائیل،که قدرت اشغالگر است. جنایات جنگی، اقدامات تروریسم دولتی، نقض سیستماتیک حقوق بشرعلیه مردم ما، دولت اسرائبل، باید پاسخگو باشد و عاملان آن به دست عدالت سپرده شوند.  این نامه اگر بتواند مورد ارزش گذاری  فوری اعضای کمیته مرکزی حزب کمونیست بلاروس قرار گیرد، سپاسگزار خواهیم شد.

سرویس مطبوعاتی حزب کمونیست بلاروس براساس منابع دیپلما تیک

برگرفته ازسایت حزب کمونیست بلاروس

م. چابکی:25 فروردین 1403 برابر با 2024.04.13

Facebook
Telegram
Twitter
Email