آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ

شرکت بیش از 17 هزار نفر از 136 کشور جهان در مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ در روسیه

آنتون کوبیاکوف، مشاور رئیس جمهور روسیه و دبیر اجرایی کمیته سازماندهی مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ گفت که امسال این مجمع بین المللی بیش از 17 هزار شرکت کننده از 136 کشور جهان را گرد هم خواهد آورد.

به گزارش اسپوتنیک، وی گفت: تا به حال 17100 نفر و 3400 نماینده رسانه از 136 کشور و منطقه مشارکت خود را در ت مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ ایید کرده اند.

کوبیاکوف خاطرنشان کرد: مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ به عنوان یکی از مراکز مستقل توسعه جهانی عمل کرده، یک ماموریت تاریخی منحصر به فرد را برای حفظ توازن جهانی قدرت و ایجاد یک سیستم بین المللی چند قطبی و تأمین شرایط برای توسعه بر اساس دستور کار وحدت بخش و سازنده ناشی از منافع ملی روسیه انجام می دهد.

دبیر اجرایی مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ افزود:” این همایش به یک موسسه تمام عیار برای توسعه ملی تبدیل شده است. نرخ مشارکت و علاقه به مجمع به سطح قبل از کووید رسیده است. امروز می توان با اطمینان گفت که دوره احیای فعالیت های تجاری به پایان رسیده و در مرحله رشد هستیم“.

فراتر رفتن از شاخص های سال 2019 نشان می دهد که این انجمن به عنوان یک ابزار ارتباطی مورد تقاضای جامعه تجاری جهانی بوده و علاقه به آن همچنان در حال رشد است.

به گزارش اسپوتنیک، برنامه کامل مجمع بین المللی اقتصاد سن پترزبورگ که در تاریخ 5 تا 8 ژوئن 2024 برگزار شد. “جهان چندقطبی و رشد جدید” نام گذاری شده بود.

آنتون کوبیاکوف، مشاور رئیس جمهور فدراسیون روسیه، دبیر اجرایی کمیته سازماندهی مجمع بین المللی اقتصاد سن پترزبورگ در این خصوص گفت: «ثبات و عدالت در جهان چند قطبی تنها در صورتی امکان پذیر است که مراکز نفوذ جدیدی ظهور کنند که بتوانند دیدگاه های خود را در مورد مشکلات جهانی ارائه دهند و در شکل گیری نظم نوین جهانی مشارکت کنند. توسعه نقاط رشد جدید مستلزم مشارکت فعال کشورها و مناطق مختلف است که آمادگی پذیرش مسئولیت آینده خود را داشته باشند. پلت فرم مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ فرصت هایی را برای بحث و گفتگو در بالاترین سطح ایجاد می کند، ایده ها، راه حل ها و ابتکارات را در تمام حوزه های زندگی عمومی و فعالیت های دولت های شرکت کننده در کار آن گسترش می دهد.

برنامه تجاری مجمع بین المللی اقتصاد سن پترزبورگ 2024 شامل 4 مسیر موضوعی است: “گذار به مدل چند قطبی اقتصاد جهانی”، “اقتصاد روسیه: اهداف و اهداف چرخه جدید”، “فناوری هایی که تأمین کننده برتری هستند” و “جامعه سالم، ارزش های سنتی” و توسعه اجتماعی – اولویت های دولتی».

این برنامه شامل بیش از 150 جلسه موضوعی است که بیش از 1000 ناظر و سخنران در آن شرکت خواهند کرد. بحث ها درک جایگاه و نقش روسیه در نظم جهانی چندقطبی در حال ظهور را آشکار خواهد کرد. شرکت کنندگان همچنین در مورد شرایط لازم برای توسعه روابط بین الملل و نقاط رشد جدید، رهبران اقتصادی جدید که می توانند جایگزینی برای مراکز نفوذ سنتی ارائه دهند به بحث و گفتگو خواهند پرداخت.

بنابراین، برنامه رویدادهای مسیر بین المللی مجمع بین المللی اقتصاد سن پترزبورگ 2024 شامل بیش از 10 گفتگوی تجاری از جمله فرمت های اتحاد اقتصادی اورآسیا و آسه آن (اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا)، روسیه – آفریقا، روسیه – آمریکای لاتین، روسیه – چین، روسیه – آفریقای جنوبی و سایر جلسات دوجانبه است.

تشکیل پایه‌های نظم چندقطبی جدید مستلزم تقویت حاکمیت دولت، حمایت از توسعه فناوری بخش‌های اقتصادی و تکیه بر جامعه و جوانان قوی است. در این راستا، توجه ویژه برنامه کسب و کار مجمع بین المللی اقتصاد سن پترزبورگ-2024 به موضوعات مرتبط با حفظ جمعیت، ارتقای سلامت و بهبود رفاه مردم، حمایت از خانواده ها، ایجاد فرصت برای به رسمیت شناختن پتانسیل هر فرد، شکوفایی استعدادهای آنان، و پرورش افراد میهن پرست و مسئولیت پذیر در جامعه است.

Facebook
Telegram
Twitter
Email

خلبانان فرانسوی در آسمان اوکراین سابق؟در مورد پیامدهای جنون جنگی ترجیح می‌دهند فکر نکنند، اما بیهوده است. دمیتری سدوف/ ترجمه. کاوه آیلین

“فلوریان فیلیپو”، رهبر حزب “میهن پرستان” فرانسه، نامزد انتخابات پارلمان اروپا، تصمیم “امانوئل ماکرون”، رئیس جمهور فرانسه برای انتقال جنگنده

ادامه مطلب